Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [ASP.NET]dynamiczna liczba kolumn w tabeli - raport
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Microsoft SQL Server / MSDE
tryhp3
Z bazy danych dostaje zmienną liczbę kolumn (może być jedna, a może być wiele) (funkcja Pivot)
Czy jest możliwość stworzenia tabeli w raporcie która wyświetli wszystkie kolumny jakie dostanie z bazy? - nie znając ich nazw?
thek
To pomyśl tak, że do wyników w tabeli możesz odnosić się nie tylko poprzez nazwę kolumny ale i jej index. Jeśli więc wiesz, że coś ma zmienna liczbę kolumn, to logiczniejsze jest przejście z nazw na indeksy lub wyciągnięcie nazw kolumn zanim przystąpisz do operacji jakichkolwiek.

Niczym niezwykłym nie jest choćby składnia
WHERE 2 = 'wartosc'
To oznacza: gdzie zawartość 2 kolumny tabeli jest równa 'wartosc'

Po stronie PHP takie podejście też jest możliwe w choćby funkcjach pokroju mssql_fetch_row
tryhp3
ale w ASP.NET mam komponent table, i to właśnie on wyświetla dane, jak mu przekazać te kolumny które ma wyświetlić?
wiewiorek
Zamiast używać ASP.NET WebForms z gotowymi komponentami możesz użyć ASP.NET MVC gdzie takich cudów nie ma i wszystko tworzysz sam dzięki czemu otrzymujesz dokładnie to czego potrzebujesz smile.gif
tryhp3
to jest raport,
plik .rdl
mam procedurę w bazie która zwraca mi dane
w raporcie tworze tabele a w niej odpowiednie kolumny, a potem, np do kolumny "January" podpinam wartość z bazy np. "=Fields!January.Value" z tym że teraz będę miał różna liczbę miesięcy + rok( np. Jan. 2009 do Dec2010)
ja nie widzę w raportach dostępu do kodu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.