Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pseudofactory vs. autoloadery i wydajność
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Object-oriented programming
erix
(Fanatycy Zenda i robienia z pirda obiektu mogą sobie darować ten temat. tongue.gif)

Dlaczego taki wstępniak? Gdyż chodzi mi teraz wyłącznie o wydajność. Wygodę pisania kodu/tworzenia aplikacji odkładamy na bok.

Pokopałem trochę na Sieci, ale z konkretami na ten temat jest nieco krucho. Ok, przedstawię teraz problem:

dwa listingi, pierwszy (pseudofunkcje, aby pokazać, o co pi-razy-drzwi mi chodzi):
  1. function uses($obj){
  2. !class_exists($obj) && require CWD.'/includes/'.$obj.'.php';
  3. return new $obj;
  4. }
  5.  
  6. $dopalacz = uses('zuo');

drugi
  1. function __autoload($obj){
  2. require CWD.'/includes/'.$obj.'.php';
  3. }
  4.  
  5. $dopalacz = new zuo;


I teraz pytanie za sto punktów - które z rozwiązań jest wydajniejsze, w jakich warunkach? Wygoda pisania, to osobna sprawa, proszę o nie perswadowanie mi, że to niewygodne, że to ble, czy coś. Guzik mnie to obchodzi. tongue.gif

Jeśli chodzi o doświadczenia innych, to znalazłem tylko to: http://www.akbkhome.com/blog.php/View/77/i...l%3F.html#c1024

Co mnie szczególnie nie dziwi ze względu na konieczność przeszukiwania include_path. Ale i tak zaczynam teraz własne benchmarki. snitch.gif
crackcomm
Moim zdaniem różnica między tymi rozwiązaniami jest znikoma.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.