Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]file_get_contents() nie prasuje php ?
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Squealer
Witam mam 2 plik cos.php gdzie jest skrypt php z 50 linijek i css na 20 okolo no a w pliku index.php robie $tresc = file_get_contents("cos.php");
i ze tak powiem hmm 25% kodu prasuje(nie widac) a reszte traktuje jako string, pomijajac kod css ktore dziala
Quantum
file_get_contents() pobiera zawartość pliku, możesz ją później wyświetlić, ale kod PHP nie zostanie przetworzony przez interpreter (zostanie wyświetlony jako tekst [patrz źródło strony, na stronie go nie zobaczysz, przeglądarka <? ?> traktuje jako tagi]), w twoim przypadku najlepiej spisze się include().

PS. możesz użyć eval(), żeby przetworzyć podany kod, ale w tym przypadku to nie ma większego sensu
Squealer
tak uzyl bym gdyby mi nie rozwalo kodu gdy mam kilka warstw css i przed nimi instrukcje warunku przy ktorych rozpoznaja ktora podstrone zaladowac, to na poczatku daje to $tresc = include(plik); potem dalej w danej warstwie css mam <?php echo $tresc; ?> to sie kod zachowuje jakby echo bylo na poczatku strony

poprostu chyba chodzi o to ze include odrazu printuje smile.gif
nospor
Cytat
nie prasuje php
żadna, powtarzam żadna z funkcji php nie prasuje kodu. Od prasowania są żelazka a nie funkcje php. Popraw proszę te literówki bo naprawdę strach na nie patrzeć....

Cytat
poprostu chyba chodzi o to ze include odrazu printuje
No jeśli skrypt, który jest includowany, wyświetla coś na ekran, to oczywiste jest, że to leci od razu do przeglądarki. Masz źle zaprojektowany system. Masz dwa wyjścia:
1) zaprojektuj porządnie, poczytać trochę o modelu MVC.
2) lub baw się z funkcjami z rodziny ob_
http://pl.php.net/manual/pl/function.ob-start.php
ale na dłuższą metę bokiem ci to wyjdzie.
Quantum
  1. include('cos.php');
  2. $przetworzony_kod = ob_get_clean();


było tak odrazu smile.gif

edit: nospor był szybszy, ale jak wyżej proponuje wprowadzić architekturę MVC, nie będzie to z początku łatwe, ale później bardzo ułatwi Ci to prace. winksmiley.jpg
Squealer
noo smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.