Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Ocena SalonIT.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
c3zi
Witam,

Proszę o wszelkie oceny oraz sugestie do serwisu http://www.salonIT.pl.

OPIS:

Serwis salonIT poświęcony jest szeroko pojętej informatyce.

Umieszczone są tutaj pytania/porady dotyczące programowania, administracji, grafice, reklamie,
optymalizacji, itd.

Oczywiście każde z nich może zostać opisane tagiem.
W serwisie istnieją dwie grupy użytkowników - zarejestrowani oraz użytkownicy anonimowi. Dla tych pierwszych przewidziano większą ilość opcji, np. głosowania,
komentowanie wypowiedzi lub gromadzenie swoich pytań,odpowiedzi,komentarzy w archiwum.

Stworzono również (dla użytkowników zarejestrowanych) system reputacji. Wpływ na jej poziom ma aktywność danego użytkownika w serwisie. Zatem, im więcej użytkownik doda pytań, udzieli odpowiedzi, doda komentarzy, tym większą będzie miał reputację.
Udogodnieniem dla programistów (aczkolwiek nie tylko) jest funkcja kolorowania kodów źródłowych. Niby proste, jednak często pomaga w analizie problemu.
Użytkownicy zarejestrowani mogą dodawać pytania oraz odpowiedzi do ulubionych. Pomoże to w przyszłości na szybkie znalezienie porady. Jeżeli ktoś nie zgadza się z daną odpowiedzią lub chce ją rozwinąć, może dodać komentarz (tylko zalogowani).
Serwis zintegrowany jest z flakerem oraz blipem. Użytkownik dodający pytanie może umieścić je na podanych mikroblogach.
Dodatkowo, jeżeli osoba przeglądająca pytanie stwierdzi, że jest ono interesujące, może również dodać je do swojego konta na podanych mikroblogach.
jmail
to ja zacznę od wyglądu. moim zdaniem na tej stronie jest za dużo wszysrkiego naćpane. jak dla mnie strona jest absolutnie nieczytelna
c3zi
Hmmm.. Większość osób mówiła mi, ze serwis jest bardzo czytelny. Oczywiście co osoba to gust.
dr4ko
Tak na pierwszy rzut oka to źle dobrałeś kolory. Jaskrawym kolorami dałeś to co jest mało istotne czyli ilość głosów a ciemniejszym treść co w rezultacie daje efekt przytłumienia i nie pozwala się skupić na tym co nas interesuje czyli na treści pytania. Na podstronach jest trochę lepiej ale te żółte kwadraty nadal walą po oczach. Daj je mniejsze i w łagodniejszym kolorze a powinno być ok.
askone
Hej

I see blue, blue and only blue... Dobór kolorów masakra. Układ poprawny, ale popracuj nad kolorami.

Propozycje:
  • tagi daj jako szare, one nie są najważniejsze
  • image obrazujący liczbę głosów koniecznie zmień, aby nie dawał tak po oczach!!!
  • połącz aktualnie wybraną zakładkę z zawartością. Sam kolor pomarańczowy nie wystarcza - szczególnie, iż pomarańczowe jest także "zadaj pytanie"
  • do bloków dodaj obwolutę, coś szarego mogłoby pasować
  • top strony odcinasz bez żadnego przejścia od contentu, ale już foot dajesz z jedną linią ozdobną. Zrób tak taż na górze.
Ok - póki co tyle winksmiley.jpg
Pozdro
Kildyt
Skupię się na kodowaniu:
  • h1 nie zawiera adresu strony
  • staraj się unikać (jeżeli to możliwe) pustych div-ów
  • używanie anglojęzycznych nazw jest bardziej profesjonalne
  • <span>&nbsp;</span>
  • użycie tabeli do prezentacji listy pytań raczej nie jest zbyt trafionym pomysłem
  • [dzisiaj,&nbsp;15:26]&nbsp;&nbsp;
  • <p>1</p>
  • po h1 masz h3, a gdzie h2?
  • div, div, div...
  • IMHO nie istenieje obrazek, którego nie można opisać
  • staraj się unikać wstawiania stylów w HTML-u

Ogólnie chyba masz małą wiedzę o mniej popularnym znacznikach, a bardzo przydatnych! Np. linki w stopce można napisać na liście i wiele innych.
c3zi
A więc tak:

Cięcie i style robił koder, nie ja. Nie mam na to czasu.

h1 - Rzeczywiście na głównej stronie został pominięty adres. Na reszcie podstron wiadomo, że tego nie będzie. Bo chyba wiadomo ?

Uwagi o kodowaniu raczej nie są kierowane do mnie, wiem jak to wygląda ;]
Meares
Co osoba to gust. winksmiley.jpg Jak dla mnie wygląd miodzio. Do kodu strony nie zaglądałem. Zanikanie tekstu w inputach ok, ale dodałbym jeszcze jego ponowne pojawianie się, jeśli w treści inputa nie ma czegokolwiek (czy to spacji, czy myślnika).
c3zi
Nagłówek został poprawiony. Grafika zostanie ta co jest, ewentualnie lekkie modyfikacje zostaną wdrożone. Macie jakieś sugestie/pomysły na dalszy rozwój funkcjonalności ?
nexis
Na "+":
  • pobieranie skryptów JS w jednym żądaniu (http://www.salonit.pl/js/jquery.js,salon.js,jquery.blockUI.js,jquery.form.js,jquery.maxlength-min.js,jquery.MultiFile.pack.js,jquery.simplemodal.js,jqModal.js,prettify.js)


Na "-":
c3zi
Rzeczywiście język poprawię.
Css'em potem zajmę się. Tak kompresja css/js została wykonana. Jeśli chodzi o optymalizację to nie tylko została ona zrobiona po stronie użytkownika smile.gif

Btw. w zasadzie błędy css dotyczą jqModal (nie mówię o ostrzeżeniach).
Kildyt
Cytat(c3zi @ 17.10.2009, 10:17:38 ) *
Uwagi o kodowaniu raczej nie są kierowane do mnie, wiem jak to wygląda ;]
To mógłbyś chociaż w pierwszym poście napisać, że ocenie nie podlega kodowanie.
Skudi
Popraw lekko grafike i dodaj jakieś uwierzytelnienie przy rejestracji smile.gif a ogółem strona bardzo fajna i czytelna biggrin.gif
c3zi
Dzięki smile.gif Zapraszam w takim razie do aktywnego uczestnictwa w życiu serwisu ;-)

Co do grafiki to na razie zostanie, na pierwszym planie jest dodanie kilku funkcjonalności.
nexis
Cytat(c3zi @ 17.10.2009, 13:59:55 ) *
Jeśli chodzi o optymalizację to nie tylko została ona zrobiona po stronie użytkownika smile.gif

A co jeszcze? Bo można zrobić jeszcze więcej.
c3zi
Co jeszcze ? Chodziło mi o optymalizację po stronie serwera, czyli memcache, wyszukiwanie na podstawie zewn. bibliote, np. sphinx.

Nie będę pisał o optymalizowaniu samej bazy danych jak nakładanie indeksów, wyjaśnianie zapytań itp.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.