Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MySQL HTML PHP
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
kaminskp
Mam bazę zbudowaną z paru tabel które są w relacji z jedną tabelą która jest zbudowana z 93 pozycji czy też pól. Tę tabelę muszę wypełnić danymi. Myślałem ją rozdzielić ale mój promotor nakazał mi że ma być jedna tabela. Dane mają być wprowadzane na paru stronach HTML. Jeśli macie jakieś pomysły lub rozwiązania będę wdzięczny.
Zosiek
Ale o co dokładnie ci chodzi. Nie podałeś problemu.
kaminskp
Mój problem dotyczy pobrania danych podstawienia pod zmienne i po wciśnięciu zapisz aby dane w zmiennych z trzech stron zostały dodane jako jeden rekord
Zosiek
A nie możesz stworzyć 3 kolumn i do każdej wstawiać po zmiennej od każdej strony??
kaminskp
Właśnie tak chciałem zrobić ale promotor nie chce abym tak robił.
Brick
Nie wiem czy dobrze rozumiem:
1. Są 3 strony HTML z oddzielnymi formularzami?
2. Każdy z tych formularzy ma zapisać dane do jednej tabeli jako jeden rekord?
3. Rozumiem, że tabela do której mają być zapisane dane ma jakiś autoincrement ID?

Jeżeli tak to jak bym zrobił tak:
Pierwszy formularz robi insert, zapytanie zwraca mysql_insert_id, które zapisujemy do sesji czy cookie. Przy otwarciu następnego formularza robimy update odwołując się do ID z sesji czy cookie.

Chyba że nie rozumiem pytania...
kaminskp
Dane mają być zapisane z 3 stron jako jeden rekord.
Już też myślę, że kiedy na pierwszej stronie będą podane dane podstawowe osoby i je zapisać pobierając id rekordu ostatnio dodanego w sesji obsługiwanej. Następne strony jak zostaną podane jakieś informacje
muszę dopisać z nich dane do wcześniej zapisanego rekordu. W tym rekordzie nie wszystkie pola będą miały jakieś informacje

Ja już myślałem i nie wiem czy się nie mylę. Do sesji stworzyć zmienną zbudowaną z 93 zmiennych zdaje się tablica:
Dane[
Nazwisko_imie as string,
Miejscowosc as string,
pesel as integer];
nie wiem jak takie typy zmiennych wyglądają w PHP.

Podaję tu dwa sposoby o których myślę jeśli możesz mi wskazać jakiś dobry to będą Ci wdzięczny.
Dzięki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.