Witam

Nie mam pojęcia jaka zrobić obliczanie w mysqlu.
Już tłumacze o co chodzi.

W bazie mam trzy tabele:
1. cdr - tu znajdują się nie obrobione rekordy
2. tariff - prefixy oraz stawki za połączenia
3. cdr_out - cdry gotowe do wyświetlenia.


Tak wyglada przykładowy rekord z tabeli cdr

Kod
                     +---------------------+-------------------+-------------+---------+-------------+
                                   | calldate            | channel           | dst         | billsec | disposition|
                                   +---------------------+-------------------+-------------+---------+-------------+
                                   | 2009-01-20 23:39:04 | SIP/8721-09765e90 | 15122570050 |      58 | ANSWERED   |
                                   +---------------------+-------------------+-------------+---------+-------------+


a tak przykładowy z tabeli tariff

Kod
                                             +--------+-------------+------+
                                             | prefix | descryption | cost |
                                             +--------+-------------+------+
                                             |  15    | Tarnobrzeg  | 0.07 |
                                             |  16    | Przemy?l    | 0.07 |
                                             |  17    | Rzesz?w     | 0.07 |
                                             |  18    | Nowy S?cz   | 0.07 |
                                             |  22    | Warszawa    | 0.07 |
                                             +--------+-------------+------+


Teraz chodzi mi o to żeby w locie przekopiować dane z tabeli cdr do cdr_out + obliczyć kwotę czyli dla tego przykładu cdr.dst=15 w tabeli tarrif 15 to tarnobrzeg koszt to 0.07*cdr.billsec

Kod
           +---------------------+-------------------+-------------+---------+-------------+-------------+------+
           | calldate            | channel           | dst         | billsec |  disposition|descryption  | cost |
           +---------------------+-------------------+-------------+---------+-------------+-------------+------+
           | 2009-01-20 23:39:04 | SIP/8721-09765e90 | 15122570050 |      58 |  ANSWERED   | Tarnobrzeg  | 4.06 |
           +---------------------+-------------------+-------------+---------+-------------+-------------+------+


Pozdrawiam
Froste