Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pierwszy krok do MySQL
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
wataszi
Właśnie chciałam się zacząć uczyć MySQLa, przeglądałam internetowe kursy (jestem na poziomie podstawowym w PHP). opisywane są tam funkcje i komendy, ale nigdzie nie pisze GDZIE mam to wszystko wpisywac, do jakiego pliku, do *.php, czy jakiś trzeba utworzyć na serwerze czy co? proszę o objaśnienie mi tego, bo ja nie mam o tym pojęcia. mellow.gif sad.gif .
JoShiMa
Musisz mieć zainstalowany serwer, jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Windows to możesz sobie zainstalować na przykład Xampp, który ma między innymi MySQL. Ma również panel administracyjny phpMyAdmin, gdzie możesz zakładać bazę za pomocą myszki ale również wpisując komendy SQLa
ayeo
Witam!

@wataszi, znajdź sobie jakiś kurs. Jest ich milion, a nawet na forum jest stosowny wątek. To są całkowite podstawy. Wiem, że trudno jest zaczynać, ale to wszystko o co pytasz znajdziesz w każdym kursie.

Pozdrawiam!
wataszi
Gdyby tak było, to bym nie prosiła o pomoc...
Osoby, które piszą kursy na internecie widocznie wychodzą z założenia, że takie rzeczy powino się już wiedzieć. Wszystkie kursy zaczynają sie od: "wystarczy otworzyć zwykłym edytorem tekstu plik php3.ini (lub php.ini - w zależności od wersji PHP), następnie znaleźć linijkę ;extension=php3_mysql.dll i usunąć średnik, który znajduje się na początku linii. W ten sposób będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw MySQL'a na serwerze Apache. "
Mi to nic nie mówi, na szczęście JoShiMa była tak miła i krótko i jasno napisała o co chodzi smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.