Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Ocena portalu
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Fallout
Witam,

Chciałbym spytać was co myślicie o stronie http://Twoja-Muza.pl. Zdaję sobie sprawę, że piękne to to nie jest ;-) jednak, sprawy layoutu zostawiam na koniec, choć na wiele liczyć nie można, musi być jakiś kompromis między wyglądem/prostotą/zasobożernością.

Skrypt ofc jest napisany od początku do końca samodzielnie, żadnych gotowców, których pełno w necie (nawet tu do ocen się pojawiają...). Lecz skryptu mi nie ocenicie bo źródła nie zobaczycie ;-)

Chce poznać wasze opinie na temat łatwości obsługi oraz:

1. co wam brakuje na froncie a co usunąć. Wiadomo przecież, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze smile.gif
2. jakich funkcjonalności wam brakuje? Twoja-Muza.pl oferuje ich sporo, i kilka nowych jest w trakcie wdrażania, ale zawsze jestem otwarty na nowe/ciekawe pomysły...
3. szybkość działania.. wiem to kwestia gustu & cierpliwości, ale chętnie poznam opinię...

Od razu mówię:
1. tak wiem, strona pod FF/IE wygląda inaczej...
2. tak wiem, pod IE są problemy z pobieraniem ( w trakcie poprawek, ale oszaleć można z tym IE..)
JoShiMa
Skryptu nie zobaczyłam to prawda. Zobaczyłam źródło strony. Jest bardziej obrzydliwe niż sam wygląd strony.

Dokument typu XHTML 1.0 nie wiadomo po co skoro jest napisany w HTMLu

Zamiast css i sensownych pudełek mamy:
1. Lay oparty na zagnieżdżonych tabelach
2. Stryktury typu: <br/><br/>
3. Atrybuty, które powinny być zastąpione stylami (align, width) zresztą występujące obok stylów
4. Style wpisane żywcem w treść kody zamiast zewnętrznego zgrabnego pakieciku
5. Zamiast zwykłej listy <ul> dziwna konstrukcja:
  1. <div style="border-bottom:#CCCCCC 1px solid; font-weight:bold">
  2. <a href="toplista_szukane.html">Najczęściej wyszukiwane</a>
  3. - <a href="toplista_odtwarzane.html">Najczęściej odtwarzane</a>
  4.  
  5. - <a href="toplista_pobierane.html">Najczęściej pobierane</a>
  6. - <a href="toplista_oceniane.html">Najlepiej oceniane</a>
  7. <br/>
  8. <a href="ostatnio_szukane.html">Ostatnio wyszukiwane</a>
  9. - <a href="ostatnio_odtwarzane.html">Ostatnio odtwarzane</a>
  10. - <a href="ostatnio_pobierane.html">Ostatnio pobierane</a>
  11. - <a href="ostatnio_oceniane.html">Ostatnio oceniane</a>
  12.  
  13. <br />
  14. <a href="mapa.html">Mapa strony</a>
  15. </div>


Jednym słowem bryndza...
Fallout
Cytat(JoShiMa @ 21.10.2008, 12:01:48 ) *
Skryptu nie zobaczyłam to prawda. Zobaczyłam źródło strony. Jest bardziej obrzydliwe niż sam wygląd strony.

Dokument typu XHTML 1.0 nie wiadomo po co skoro jest napisany w HTMLu

Zamiast css i sensownych pudełek mamy:
1. Lay oparty na zagnieżdżonych tabelach
2. Stryktury typu: <br/><br/>
3. Atrybuty, które powinny być zastąpione stylami (align, width) zresztą występujące obok stylów
4. Style wpisane żywcem w treść kody zamiast zewnętrznego zgrabnego pakieciku
5. Zamiast zwykłej listy <ul> dziwna konstrukcja:
  1. <div style="border-bottom:#CCCCCC 1px solid; font-weight:bold">
  2. <a href="toplista_szukane.html">Najczęściej wyszukiwane</a>
  3. - <a href="toplista_odtwarzane.html">Najczęściej odtwarzane</a>
  4.  
  5. - <a href="toplista_pobierane.html">Najczęściej pobierane</a>
  6. - <a href="toplista_oceniane.html">Najlepiej oceniane</a>
  7. <br/>
  8. <a href="ostatnio_szukane.html">Ostatnio wyszukiwane</a>
  9. - <a href="ostatnio_odtwarzane.html">Ostatnio odtwarzane</a>
  10. - <a href="ostatnio_pobierane.html">Ostatnio pobierane</a>
  11. - <a href="ostatnio_oceniane.html">Ostatnio oceniane</a>
  12.  
  13. <br />
  14. <a href="mapa.html">Mapa strony</a>
  15. </div>


Jednym słowem bryndza...


Tak wiem o tym, ameryki nie odkryłeś. Jak pisałem, lay na końcu, ja pytałem o coś innego...
mike
Skoro "tak wiesz" o wielu brakach i niedoróbkach a designu jeszcze nawet nie masz to co pokazujesz?
Piszesz pierwsze "wrażenie najważniejsze". Racja. Na mnie portal sprawił takie wrażenie, że kliknęłem tylko raz. W guzik zamykający kartę.

Nędza.
JoShiMa
Cytat(Fallout @ 21.10.2008, 12:04:24 ) *
Tak wiem o tym, ameryki nie odkryłeś. Jak pisałem, lay na końcu, ja pytałem o coś innego...

Jak to lay na końcu? Ja nie piszę o wyglądzie strony tylko o kodzie. Jak możesz to zrobić na końcu?
Fallout
Cytat(mike @ 21.10.2008, 12:08:27 ) *
Skoro "tak wiesz" o wielu brakach i niedoróbkach a designu jeszcze nawet nie masz to co pokazujesz?
Piszesz pierwsze "wrażenie najważniejsze". Racja. Na mnie portal sprawił takie wrażenie, że kliknęłem tylko raz. W guzik zamykający kartę.

Nędza.


Twoja wypowiedź też zrobiła takie wrażenie, że chciałem zamknąć kartę.

Nie mam umiejętności ani czasu, a tym bardziej ochoty wydawać kasy na lay i transfer który będzie przejadał, po to abyście się podniecali topem, animowanymi guziczkami i eleganckim fontem.

POWTÓRZĘ:

Chce poznać wasze opinie na temat łatwości obsługi oraz:

1. co wam brakuje na froncie a co usunąć. Wiadomo przecież, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze smile.gif
2. jakich funkcjonalności wam brakuje? Twoja-Muza.pl oferuje ich sporo, i kilka nowych jest w trakcie wdrażania, ale zawsze jestem otwarty na nowe/ciekawe pomysły...
3. szybkość działania.. wiem to kwestia gustu & cierpliwości, ale chętnie poznam opinię...

DODAM:

Nie będę robił/zamawiał lay`u dopóki nie ułożę sobie ostatecznej wersji tak aby był przyjazny i przejrzysty dla użytkownika. Obecny wygląd nie jest tragiczny, nie przesadzajcie. Zgłosiłem stronę w celu dyskusji jak to zrobić aby strona była właśnie taka, żeby drogi Pan Mike przyzwyczajony do wyczesanych layoutów nie zamknął strony, nie racząc sprawdzić funkcjonalności. Przyszły layout to będzie CSS z minimalną ilością grafiki i tyle... tą sprawę uważam za zamkniętą w dyskusji ok?

Cytat
Jak to lay na końcu? Ja nie piszę o wyglądzie strony tylko o kodzie. Jak możesz to zrobić na końcu?


Cóż system szablonów ma to do siebie, że design mogę zmieniać co 2 dni jak mam ochotę....
AxZx
design okropny.
jakby robiony przed mlodziezowe kolko ludowe w ramach zajec muzycznych:)
webasek
No to coś co mnie osobiście brakuje to
1) brak kategorii
2) reklamy za dużo i w złym miejscu denerwujące
3)
Cytat
plik - plik ulokowany na zdalnym serwerze.
masło zrobione z masła
4) sposób wyświetlania regulaminu
Fallout
Cytat(AxZx @ 21.10.2008, 13:58:03 ) *
design okropny.
jakby robiony przed mlodziezowe kolko ludowe w ramach zajec muzycznych:)


dobre dobre smile.gif

Cytat(webasek @ 21.10.2008, 14:04:58 ) *
No to coś co mnie osobiście brakuje to
1) brak kategorii
2) reklamy za dużo i w złym miejscu denerwujące
3) masło zrobione z masła
4) sposób wyświetlania regulaminu


1) kategorii czego? chodzi Ci np. o artystów / albumy / gatunki / x ?
2) a gdzie by Ci nie przeszkadzały? myślałem właśnie, że są w miejscach mało irytujących...
3) questionmark.gif, chodzi o ten zapis? No to już bzdet ;-)
4) a w sumie o nim zapomniałem smile.gif podepnę w stronę w wolnej chwili
webasek
Kategorii muzyki mi brak.
Nie bzdet dość istotne kiedyś się przekonasz. Po za tym to sformułowanie jest tak samo nie logiczne jak sformułowanie
Cytat
funkcja to / odwzorowanie / przekształcenie
smile.gif
JoShiMa
Cytat(Fallout @ 21.10.2008, 12:25:15 ) *
Chce poznać wasze opinie na temat łatwości obsługi oraz:

1. co wam brakuje na froncie a co usunąć. Wiadomo przecież, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze smile.gif
2. jakich funkcjonalności wam brakuje? Twoja-Muza.pl oferuje ich sporo, i kilka nowych jest w trakcie wdrażania, ale zawsze jestem otwarty na nowe/ciekawe pomysły...
3. szybkość działania.. wiem to kwestia gustu & cierpliwości, ale chętnie poznam opinię...


No to pytasz na złym forum...
marcio
Cytat
Fatal error: Uncaught exception 'dbException' with message 'Duplicate entry '0' for key 1' in /www/twoja-muza_www/www/inc/klasa.db.php:91 Stack trace: #0 /www/twoja-muza_www/www/inc/klasa.uzytkownicy.php(27): db->zapytanie('INSERT INTO uzy...') #1 /www/twoja-muza_www/www/inc/strony/rejestracja.php(31): uzytkownicy->rejestruj('marcio', 'marcio', 'opi14@op.pl') #2 /www/twoja-muza_www/www/index.php(39): include('/www/twoja-muza...') #3 {main} thrown in /www/twoja-muza_www/www/inc/klasa.db.php on line 91

Nie moge zabardzo ocenic
Fallout
Cytat(marcio @ 21.10.2008, 16:18:20 ) *
Nie moge zabardzo ocenic


ehh moja wina, po imporcie zapomniałem auto_increment nadać :/

poprawione smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.