Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Ping'owanie przez php
bob1223
post 15.07.2008, 18:33:44
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 57
Pomógł: 1
Dołączył: 1.01.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, w pracy postawiono mnie przed problemem napisania aplikacji internetowej do sprawdzenia poprawnego działania odcinków sieci internetowej, oraz obciążeniu danych odcinków. Na na blkoach znajdują się zarządzalne switch'e z zewnetrznymi adresami ip, można by pingować switch aby sprawdzić czy odpowiada, tylko jak to zrobić za pomocą php? I jak sprawdzić obciązenie? Pomysłem mogą być podwyzszone pingi ale znowu trzeba wiedzieć jak uzyskać odpowiedź przez php

znalazłem coś takiego:

<?php
$ping = exec('ping 77.252.179.171');
echo("$ping");
?>

No ale jak podając zły adres w wyniku otrzymuje ile wysłał, ile odebrał, straty, w wypadku gdy adres jest poprawny i aktywny otrzymuję maxymalny czas, minimalny czas, czas sredni... no ale jak nad tym zapapanować i jak to rozumieć ? te dane są ustalane według jakiej ilośći pingów, czy jest jakas zmienna z któej można skorzystać aby stwierdzić za pomocą if czy serwer jest aktywny czy nie?
Go to the top of the page
+Quote Post
wrzasq
post 15.07.2008, 18:36:15
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 206
Pomógł: 18
Dołączył: 6.03.2006
Skąd: Szczecin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


kiedys robilem strone, ktora miala za zadanie monitorowac dostepnosc serwerow i ich uslug, ale gdzies zapodzial mi sie kod. ale pamietam ze PINGowanie oparlem na tym tutorialu:
http://www.planet-source-code.com/vb/scrip...;txtCodeId=1786
takze samego pinga bez problemu na tym napiszesz.

-edit-

widze ze dodales do posta druga czesc, to i ja dodam tongue.gif. dostepnosc servera (jesli skorzystasz z rozwiazania ktore podalem) oceniasz po prostu sprawdzajac stan zmiennych (czy polaczenie zostalo utworzone, czy udalo sie wyslac pakiet).

Ten post edytował wrzasq 15.07.2008, 18:38:17


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.06.2024 - 11:36