Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [symfony] Paginacja w obrębie komponentu (?)
mi_k
post 30.01.2008, 22:17:02
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 30.01.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam wszystkich forumowiczy. Jestem nowy jesli chodzi o symfony, pomimo dość bogatych zasobów sieciowych, nie mogłem odnaleźć nic na temat następującego problemu:

W lajałcie mam podpięty komponent wyświetlający listę elementów pobieranych z bazy. Ponieważ założyłem, że elementów może być dowolnie dużo potrzebny był mechanizm paginacji, niezależny od innych 'pagerów' na stronie. Tu z pomocą przyszedł sfPropelPager, niestety nie udało się połączyć tych wszystkich gotowców w jedną całość. Nie oczekuję kodu, z tym sobie poradzę, raczej chodzi mi o wzorzec takiego rozwiązania w opariu o symfony.
Go to the top of the page
+Quote Post
sticker
post 30.01.2008, 22:25:08
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 611
Pomógł: 19
Dołączył: 28.02.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


zrób normalny pager i będzie działać. Niezależnie skąd go bierzesz dostęp do zmiennych requesta masz zarówno z poziomu akcji jak i komponentu. Jeśli pager wynika z czegoś co jest w akcji to wystaw te zmienną jako this w akcji a w templatce podaj argument do komponentu jako array( 'mojparam' => xxx ) i będziesz miał go dostępnego w kompponencie jako zmienna.

Jesli to nie o to chodziło to pisz może być nawet na pw. Chętnie pomoge


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
mi_k
post 30.01.2008, 22:42:42
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 30.01.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za błyskawiczną odpowiedź smile.gif Mniej więcej w taki sposób się do tego zabierałem, stanąłem w miejscu generowania linków pagera. No bo do czego się linkować? Zasadnicza zawartość strony jest wynikiem pary 'page/show' + '?name=' natomiast ja chcę aby wynikiem kliknięcia w link pagera komponentu była zmiana jego zawartości (nie chcę AJAXa), resztę strony chcę pozostawić bez zmian.
Go to the top of the page
+Quote Post
sticker
post 30.01.2008, 22:53:18
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 611
Pomógł: 19
Dołączył: 28.02.2005
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no to niestety będziesz musiał sobie zrobić taki powiedzmy uniwersalny partial do pagowanie. Taki ktory bedzie przyjmował na przykład tablice parametrów do wszystkich requestów, a następnie dodawał je do zapytania. Mozesz to też zrobić przez sesje ale get lepiej bo bedzie mozna podrzucić komus linka


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
mi_k
post 30.01.2008, 23:05:31
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 30.01.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Spróbuję ugryźć w ten sposób. Jeszcze raz dzięki za ekspresowe rady smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 22.09.2024 - 11:49