Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> choroby programistów
pawel_k
post 10.09.2007, 19:30:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


witam,

temat absolutnie poważny.

Od jakiś 2 tygodni zauważyłem że po ok 6-7 godzinach pracy drętwieją mi palce w dłoniach, a w szczególności mały palec. Na początku myślałem że to nic takiego i że przejdzie, ale zaczyna się nasilać i drętwienie pojawia się już po 5 godzinach... Czy to wynika z dużej ilości godzin pracy (pracuję 10-14 godzin przed komputerem)? czy też wam to się zdarza?

I najważniejsze jak z tym walczyć? Dzisiaj znalazłem zakurzony ściskacz do dłoni i sobie ćwiczę ale nie wiem czy to dobra droga...

Czekam na odpowiedzi...

pozdrawiam,
Paweł

Ten post edytował pawel_k 10.09.2007, 19:31:34
Go to the top of the page
+Quote Post
wlamywacz
post 10.09.2007, 19:37:46
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 535
Pomógł: 27
Dołączył: 3.05.2005

Ostrzeżenie: (20%)
X----


10-14h dziennie to makabra ;/ (wzrok)

A jeśli chodzi o ten palec to lepiej udaj się od razu do lekarza gdyż na forum nie koniecznie mogą Ci dobrze doradzić ;/
Go to the top of the page
+Quote Post
Moli
post 10.09.2007, 19:41:22
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 662
Pomógł: 45
Dołączył: 26.03.2007
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dziwisz się że palce Ci drętwieją ? To tak jak byś biegał 6-7h dziennie i dziwil się że nogi Cie bolą. Po prostu, co za dużo to nie zdrowo.
Go to the top of the page
+Quote Post
qqrq
post 10.09.2007, 19:48:47
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 418
Pomógł: 8
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dokładnie. Rób często przerwy i do lekarza biegiem marsz...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
php programmer
post 10.09.2007, 19:50:58
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 045
Pomógł: 5
Dołączył: 8.11.2004
Skąd: trójmiasto

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja po 10 godzinach intensywnej pracy przy kompie, mam mdłości
Go to the top of the page
+Quote Post
pawel_k
post 10.09.2007, 19:59:25
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


14h to skrajny przypadek, ale zdarza sie czasem, zazwyczaj jest to właśnie w okolicach 10-11h... z lekarzem się może jeszcze wstrzymam, teraz ograniczę się do pracy na 3/4 etatu bo muszę uczelnie pozamykać więc nad książkami posiedzę 3 tygodnie - jak nie przejdzie to trzeba będzie się wybrać...

a czy nikt nie miał podobnych dolegliwości?

ps. co do wzroku - od kiedy siedzę po 10h przed komputerem (czyli jakieś 2-3 lata) to przestał mi się psuć i zatrzymał się na -4 winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
Cosi*
post 10.09.2007, 20:16:55
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 51
Pomógł: 0
Dołączył: 9.07.2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja mogę troszkę pomóc, ponieważ znam się co nieco na chorobach, zwłaszcza chorobach układu ruchu. Twój opis wskazuje na możliwe początki zespołu rowka nerwu łokciowego (ang. ulnar tunnel syndrome). Koniecznie udaj się do lekarza, który zleci Ci odpowiednie badanie (prawdopodobnie EMG), a po ustaleniu diagnozy skieruje Cię do fizjoterapeuty, który poprowadzi rehabilitację.
Ja nie mogę Cię zbadać na odległość, więc potraktuj moje słowa raczej jako wskazówkę.
Przede wszystkim, jeżeli nie możesz zmienić trybu pracy, postaraj się chociaż znacznie ograniczyć czas spędzany jednorazowo przed komputerem, w przerwach spróbuj rozruszać rękę w stawie łokciowym i w nadgarstku.
Nie opieraj się łokciami o biurko, postaraj się też o ergonomiczną klawiaturę albo taką podkładkę pod nadgarstki.
I tyle mogę doradzić.
Pozdrawiam i życzę zdrowia,
Cosi


--------------------
http://cosi.com.pl
<? $kate or die ?>
Go to the top of the page
+Quote Post
domis86
post 10.09.2007, 20:43:18
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 255
Pomógł: 5
Dołączył: 20.03.2007
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (30%)
XX---


Stary! Trzeba sie czesto odstresowywac! Walnij pare bronksow kilka razy w tygodniu lub coś cięższego, wybij gdzies na imprezke i wszystko wroci do normy czarodziej.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
lectric
post 10.09.2007, 21:16:48
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 167
Pomógł: 1
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: universe

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Twoje problemy z drewiejacymi palcami moga byc zwiazane z niedobrem magnezu w organizmie. Jesli pijesz duzo kawy to calkiem prawdopodobne.

Tez troche obawiam sie o swoj wzrok. Nie mam problemow ze wzrokiem ale chcialbym sobie kupic jakies okulary do pracy przy kompie. Tylko pytanie czy jesli pracuje przed panelem LCD to ma jakies znaczenie, ze sobie kupie okulary ?


--------------------
Potrzebujesz dodać darmowe ogłoszenia ?, w takim razie musisz odwiedzić to miejsce !
Presell - tutaj dodasz swoj artykul za darmo ! Presell Page dla wszystkich bez limitów i utrudnień
Masz firme ? Ta baza firm jest dla Ciebie i Twoich znajomych są też śmieszne filmiki
Go to the top of the page
+Quote Post
domis86
post 10.09.2007, 21:33:12
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 255
Pomógł: 5
Dołączył: 20.03.2007
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (30%)
XX---


Cytat(lectric @ 10.09.2007, 22:16:48 ) *
Tez troche obawiam sie o swoj wzrok. Nie mam problemow ze wzrokiem ale chcialbym sobie kupic jakies okulary do pracy przy kompie. Tylko pytanie czy jesli pracuje przed panelem LCD to ma jakies znaczenie, ze sobie kupie okulary ?

Byles u okulisty? Masz jakąś wade wzroku? Nie? To okulary Ci sa zbedne aaevil.gif No chyba ze przeciwsłoneczne, ale do kompa to ich raczej nie polecam
Go to the top of the page
+Quote Post
atomek4
post 10.09.2007, 21:44:15
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 179
Pomógł: 1
Dołączył: 8.03.2007
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(domis86 @ 10.09.2007, 22:33:12 ) *
Byles u okulisty? Masz jakąś wade wzroku? Nie? To okulary Ci sa zbedne aaevil.gif No chyba ze przeciwsłoneczne, ale do kompa to ich raczej nie polecam
Czasami okuliści w takich przypadkach polecają okulary - zerówki z powłoką antyrefleksyjną, tylko nie wiem czy do LCD też, bo mnie akurat zerówki nie dotyczą :]

Ten post edytował atomek4 10.09.2007, 21:44:39
Go to the top of the page
+Quote Post
kwiateusz
post 10.09.2007, 21:49:32
Post #12


Admin Techniczny


Grupa: Administratorzy
Postów: 2 071
Pomógł: 93
Dołączył: 5.07.2005
Skąd: Olsztyn




jak nie masz monitora w miejscu gdzie moga powstawac na nim refleksy świetlne, to nawet nie masz cie co interesować winksmiley.jpg a jak czasem słońce świeci w monitor to owszem zerówka z antyrefleksem winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
pawel_k
post 10.09.2007, 23:21:44
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 3
Dołączył: 29.07.2005
Skąd: Szczebrzeszyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Cosi*
powiem szczerze że trochę mnie przestraszyłeś ale jednocześnie zmobilizowałeś do podjęcia bardziej zdecydowanych kroków smile.gif dzięki smile.gif

@domis86
z tym akurat to nie jest tak źle, mimo że już nie tak dobrze jak np. rok temu winksmiley.jpg
Go to the top of the page
+Quote Post
Cosi*
post 11.09.2007, 11:24:16
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 51
Pomógł: 0
Dołączył: 9.07.2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@pawel_k
Absolutnie nie ma się czego bać, od tego się nie umiera smile.gif Ale jeżeli pokpisz sprawę, pozostanie Ci operacja i baaardzo długa rehabilitacja. Na razie masz duże szanse wyjść z tego niepocięty winksmiley.jpg W razie jakichkolwiek pytań wal na priv, to nie jest forum medyczne.
PS. Proponuję Ci jeszcze poprosić lekarza o zlecenie rezonansu, tomografii albo chociaż Rtg szyi, żeby się upewnić, czy Twoje problemy nie są aby pochodzenia kręgosłupowego.

Ten post edytował Cosi* 11.09.2007, 11:26:36


--------------------
http://cosi.com.pl
<? $kate or die ?>
Go to the top of the page
+Quote Post
Gemini
post 11.09.2007, 12:54:46
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 9.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@domis86 co to za stek bzdur wypisujesz?! Ludzie naczytają się takich głupot na forum i jeszcze Cię posłuchają. tragedia! Okulary zbędne przy braku wady?

Mało kto wie ale można to łatwo zauważyć - oko przestaje mrugać podczas wpatrywania się w monitor. Spróbujcie się na tym złapać. W wyniku tego zaczyna wysychać co powoduje pieczenie oczu a nawet może doprowadzić do kilku dolegliwych chorób.
Okulary powodują to, że oko jednak mruga przez co staje się bardziej nawilżone. Jeżeli ktoś ma i tak kłopoty z piekącymi oczyma to proponuję od czasu do czasu zakropić sobie oczy, naprawdę pomaga.

Co do tematu dyskusji... faktycznie jest takie schorzenie które opisuje Cosi*. W pracy nas na to uczulili. Spowodowane jest to często złym ułożeniem rąk na biurku i klawiaturze. Dzieje, że tak zwłaszcza gdy masz podniesione nadgarstki (nie spoczywają one na biurku). Zaczyna się od drętwienia palców, można to też zauważyć po bólu górnej partii pleców (barków).
Jedno jest pewne, powinieneś udać się do lekarza. Nie straszę, dzięki wizycie lekarza zaczniesz z tym wlaczyć zanim przerodzi się to w coś poważnego.
Go to the top of the page
+Quote Post
mitring
post 11.09.2007, 13:08:57
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 78
Pomógł: 1
Dołączył: 4.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja mam wadę wzroku mała 0,25 noszę okulary z 2 powodów winksmiley.jpg mam wrażliwe oczy dlatego mam Fotochromy a do komputera jednocześnie mam okulary ochronne z powłoką ANTYREFLEKS.

Kolega śmiał się podobnie jak ja jest programistą w jednej firmie smile.gif poszedł do okulisty stwierdzi lekarz wadę 0 czyli niby brak ale i tak przepisał mu antyrefleks w okularach smile.gif choć 0 smile.gif Więc popieram Gemini :]


--------------------
Warsztat: PHPStorm; Zend Server CE; Delphi 2010 Pro
Warsztat: NetBeans; WAMP; Delphi 2010 Pro
Work on: coś tam dłubię ;)
Go to the top of the page
+Quote Post
l0co
post 11.09.2007, 13:24:41
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 0
Dołączył: 18.08.2007
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Moim zdaniem to problem związany z kręgosłupem - możliwe że masz niedobre krzesło bądź pozycję siedzenia przed kompem. Poczytaj sobie na ten temat, po N latach siedzenia przy kompie doceniłem wiedzę w tym zakresie. Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do tej pracy to warto wydać 400-800 zł na miejsce pracy żeby nie stracić przy tym zdrowia. Najważniejsze moim zdaniem to:
  • dobre krzesło
  • dobra pozycja =
    • odpowiednia wysokość biurka z klawiaturą (żadnych wysuwanych szufladek)
    • monitor położony wprost na przeciwko wyprostowanej głowy (nie wyżej ani niżej) - ja to załatwiam kładąc pod niego dodatkowo kartonik po płycie głównej


--------------------
l0co
Go to the top of the page
+Quote Post
Gemini
post 11.09.2007, 14:22:51
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4
Pomógł: 0
Dołączył: 9.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(l0co @ 11.09.2007, 14:24:41 ) *
Moim zdaniem to problem związany z kręgosłupem...


Masz jakąś konkretną wiedzę na temat bólu pleców w połączeniu z drętwieniem palców? Bo jeżeli nie to wypowiedzi "Moim zdaniem" możemy zostawić dla siebie.

Gdyby każdy pisał co mu się wydaje to zaraz wyjdzie na to, że kolega ma problemy z penisem i wyślemy go do urologa.
Go to the top of the page
+Quote Post
l0co
post 11.09.2007, 14:47:07
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 45
Pomógł: 0
Dołączył: 18.08.2007
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Masz jakąś konkretną wiedzę na temat bólu pleców w połączeniu z drętwieniem palców?

Nie pisałem nic o bolu pleców. Moja wiedza w tym zakresie nie jest akademicka ale raczej związana z własnym doswiadczeniem oraz znajomością zagadnień z dziedziny ergonomii miejsca pracy w przypadku pracy przy komputerze. Google może także dopomóc Tobie w weryfikacji mojej teorii. Generalnie drętwienie i mrowienie spowodowane jest błędną przewodnością nerwową, w naszej pracy najczęściej na poziomie kręgosłupa.
Cytat
Bo jeżeli nie to wypowiedzi "Moim zdaniem" możemy zostawić dla siebie.

Przepraszam, myślałem że kolega chciał aby inni podzielili się z nim właśnie swoim doświadczeniem w tym temacie.
Cytat
że kolega ma problemy z penisem

Dziwne, mi się skojarzyło raczej z kręgosłupem. Ale ciekaw jestem - masz jakąś konkretną wiedzę na ten temat?


--------------------
l0co
Go to the top of the page
+Quote Post
no-name
post 11.09.2007, 22:38:57
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 72
Pomógł: 0
Dołączył: 26.04.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


mogą to być również sprawy związane z krążeniem krwi.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 15:11