Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> MySql na innym serwie...
vieri_pl
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 406
Pomógł: 9
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam!!! Mam stronkę na serwerze bez mysqla i chciałbym aby łączyła się stronka z baza z zewnatrz wpisuje zamiast locall host ip serwera na ktorym mam baze ale nie dziala jak to zrobi?(IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/questionmark.gif) (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/questionmark.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 4)
dr_bonzo
post
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Serwer ten (z mysqlem) musi ci pozwalac na zdalne polaczenie:
username@ip_serwera_z_ktorego_sie_laczysz
Go to the top of the page
+Quote Post
vieri_pl
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 406
Pomógł: 9
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie rozumiem zamiast localhost w połaczeniu wpisuje nazwa_userw@ip (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/questionmark.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post
Post #4





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Serwer z mysqlem musi miec konto usera pozwalajace mu laczyc sie z innego serwera (zazwyczaj jest to tylko localhost).
Spraawdz czy serwer z mysql'em ma takie konto: username@ip_serwera_Z_KTOREGO_laczysz_sie_z_baza, ewentualnie, username@{wszystkie IP}
Go to the top of the page
+Quote Post
escaflowne
post
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 220
Pomógł: 0
Dołączył: 20.02.2003
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


3 warunki muszą być spełnione, aby aplikacja znajdująca się na serwerze A mogła się połączyć z serwerem MySQL na zdalnym serwerze B:
1) Firewall na serwerze A musi pozwalać na połączenia wychodzące na port 3306
2) Firewall na serwerze B musi pozwalać na połączenia przychodzące na port 3306
3) Użytkownik MySQL (nazwijmy go X) musi mieć prawo łączenia się z serwerem MySQL (przynajmniej) z adresu IP serwera A. Każdy użytkownik MySQL może być skonfigurowany tak, że może się łączyć z określonych (ustalonych przez administratora) adresów IP. Można to ustawić tak, że np. X będzie mógł się łączyć z MySQLem, jeżeli będzie to robił będąc na serwerze B, ale nie będzie mógł się łączyć z żadnego innego adresu IP.
Sprawdź przez mysql_error() jaki jest komunikat błędu przy próbie łącznie się ze zdalnym serwerem MySQL. Jeżeli występuje timeout, oznacza to, ze firewall na A i/lub firewall na B blokują zdalny dostęp do MySQL. Jeżeli na 100% podajesz prawidłowe dane użytkownik/hasło MySQL a mimo to dostajesz komunikat Access denied for user... oznacza to, że użytkownik X na serwerze MySQL nie może się łączyć z hostów zdalnych (np. z serwera A).
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 24.08.2025 - 19:25