Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP][mysql] Obsługa kodów kreskowych
miccom
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 493
Pomógł: 8
Dołączył: 7.07.2007
Skąd: Tychy

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam pytanie.
1. Czy nie ma innego wyjścia jak wpisywać odczytany skanerem ciąg znaków do pola tekstowego w formularzu?

Mój problem:

Mam dane materiałów w bazie danych mysql.
Chcę odczytać kod kreskowy za pomocą skanera i sprawdzić w bazie danych czy dany towar znajduje się w bazie- jeśli tak to edytuję sztuki- jeśli nie to generuję formularz do ręcznego dodania towaru.

Kupię czytnik bezprzewodowy ( o zasięgu np. do 200m ) ale nie wiem jak takie czytniki działają (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Jeśli magazynier będzie 100m od komputera a ja wkleję kod w pole tekstowe formularza to na niewiele mi się to zda.
Czy jest opcja od razu zatwierdzać wysłanie formularza np. zorientowanego na dodawanie produktu lub przechwycić w adresie http kod i jeśli produkt jest w bazie to zwiększamy jego ilość +1 i zwracamy do czytnika informację i czytnik pika lub daje sygnał zielony ( czy cos w tym temacie ? ) a jeśli nie ma to pika na czerwono i... no właśnie- co dalej.

Potrzebuję wskazówek (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
Rysh
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 821
Pomógł: 111
Dołączył: 11.09.2006
Skąd: Biała Podlaska

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Robisz prosty formularz, do którego skanujesz kod kreskowy. Czytnik wysyła na końcu kodu ENTER, który wysyła ten formularz, więc przechwytujesz tą akcje i sprawdzasz w tle, czy w pisany w pole kod istnieje, jeśli istnieje - wyświetlasz go do edycji, w przeciwnym razie, tworzysz formularz z danymi do uzupełnienia. Po zapisie, dajesz ponownie formularz początkowy z focusem na input do skanowania kodu.
Go to the top of the page
+Quote Post
mizii
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 86
Pomógł: 1
Dołączył: 19.10.2015

Ostrzeżenie: (0%)
-----


a moze czytnik kodow kreskowych z androidem? I aplikacja lokal na komputerze w biurze.
Go to the top of the page
+Quote Post
LowiczakPL
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 531
Pomógł: 55
Dołączył: 3.01.2016
Skąd: Łowicz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja korzystałem ze skanerów z system Windows CE np z czegoś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32715482736.html

miałem napisaną aplikację działającą w sieci, która po WiFi jako strona internetowa była odpalana na tym skanerze.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 23.12.2025 - 21:53