Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Umowa o dzieło a odszkodowanie
tzm
post
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 675
Pomógł: 58
Dołączył: 17.12.2013

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Cytat(sowiq @ 22.07.2014, 12:35:21 ) *
Wystarczy, że do umowy dodasz zapis, że dołożysz wszelkich starań, żeby Twoje aplikacje były pozbawione błędów, oraz że to na kliencie spoczywa obowiązek przetestowania aplikacji przed odbiorem. Dopisz też do rachunku (ew. umowy), że klient przetestował i akceptuje aplikację w takiej formie, w jakiej jest. To powinno wystarczyć.



A serio to od kiedy klienci testują produkty?
Klient daje specyfikacje, ma działać tak, srak i owak.
Jakby mi ktoś dał CRM który kasuje raz dziennie np wszystkie dane wstecz to bym mu łeb urwał w sądzie i taka jest prawda.
Ja tu chyba jedyny nie będę bronił autora.
Gdyby klienci mieli testować zamawiane aplikacje to nie istniałby zawód np : TESTER OPROGRAMOWANIA.

Nie róbcie kpiny... idziecie kupić auto i po tygodniu okazuję się że ma złe uszczelki pod głowice - z innego modelu, spieprzy się wam silnik i też pójdziecie z pretensjami do producenta.
Co gdyby wam powiedział - mogliście rozebrać auto na części i sprawdzić czy wszystko się zgadza zanim dokonali państwo zakupu w naszym salonie.

WTF? Z choinki się urwaliście?

Jak się nie umie programować i testować tego co się pisze to się nie pisze za hajs. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje błędy a wy bronicie faceta i szukacie mu przepisów jak ma uciec od tej odpowiedzialności. Ktpina.

Ten post edytował mitorski 22.07.2014, 12:29:52
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post
Post #22





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Taa... powiedz klientowi że musi jeszcze dołożyć 2x tyle do wyceny bo musisz zatrudnić testera...

Rolą programisty jest dołożenie wszelkich starań aby kod przez niego przygotowany był wolny od wad. Ale jak wiemy w życiu nic nie jest idealne, i wszędzie zdarzają się błędy. Klient ma zasrany obowiązek sprawdzenia czy to co zlecił i to co dostał jest sobie równe i działa wg. należytej specyfikacji. Jeżeli potwierdza to znaczy że jest ok. Programista natomiast powinien udzielać gwarancji na naprawy błędów wynikających z jego winy przez pewien okres czasu.

To tak jak z niezgodnością towaru z umową. Do kilku miesięcy domniema się że towar posiadał usterkę fabrycznie, po tym okresie trzeba się wybronić z tego.

Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(mitorski @ 22.07.2014, 12:28:11 ) *
A serio to od kiedy klienci testują produkty?

Weź pod uwagę, że projekt za 600 zł to raczej nie była nieskończona liczba kosmicznych funkcjonalności, tylko prawdopodobnie kilka mniejszych rzeczy, które można szybko i bezproblemowo przeklikać. I sorry, ale właśnie w takich "projekcikach" nie istnieje zawód Tester Oprogramowania - nie ta skala.
Go to the top of the page
+Quote Post
fate
post
Post #24





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 824
Pomógł: 106
Dołączył: 14.03.2012
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


już widzę tą specyfikację od tego klienta...
szkoda że wydębił od Ciebie to wynagrodzenie( ale to 600 z umowy czy za te poprzednie zmiany jakas sumka?), może zgodził się bo prawnik mu powiedział że rekojmia trwa przez rok a Ty jak wspominałeś tamte zmiany robiłeś wcześniej bodajze bez umow.

Rozumiem że każdy woli święty spokój mam nadzieję, że po waszych ugodach nie odwali i nie założy sprawy i tak "po cichaczu" może niepotrzebnie straszę
Go to the top of the page
+Quote Post
by_ikar
post
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 798
Pomógł: 307
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Gubin/Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Najlepiej by było jakby autor tematu napisał dokładnie co to jest za problem. Bo to faktycznie może być mała rzecz typu podatność na sqlinjection w efekcie czego gość stracił całą bazę wraz z numerami kart etc. Nie wiemy do końca czy jego uzasadnienia są słuszne czy nie. Stąd i odmienny komentarz @mitroski który dobrze zauważył że gdyby klient miał sam testować etc, to sam by sobie napisał aplikacje a nie zwracał się z tym do kogoś i jeszcze mu za to płacił.
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 29.12.2025 - 10:51