Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Kupno laptopa - nacisk na kartę graficzną i procesor
webmaniak
post 16.05.2014, 07:42:32
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 30
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
przymierzam się do zakupu laptopa. Budżet to ~2500zł w zależności od parametrów, jeśli będzie wartościowy to można wydać więcej. Pytałem w sklepie komputerowym i pan poleca asusy, jako najpopularniejsze. Mi jednak zależy żeby karta graficzna była mocna - na tyle na ile może być w tej cenie + procesor. Do wyboru jest kilka grafika:
1) NVIDIA GeForce GT 720M - 2GB
2) NVIDIA GeForce GT 730M - 4GB
3) NVIDIA GeForce GT 740M - 2GB
4) NVIDIA GeForce GTX 660M - 2GB
Jak popatrzymy na wymienione karty graficzne to ta ostatnia jest najlepsza. Zastanawia mnie model 730m ale z tego co widzę to tam rekomendowane jest 8GB pamięci ram(źródło: http://www.game-debate.com/gpu/index.php?g...eforce-gtx-660m ).
O co proszę: nie interesuję się aż tak bardzo komputerami od strony części. Są laptopy i5 3-generacji i np i3 4-tej generacji. taktowanie mają podobne(2,6 GHz dla i5 i 2,4 Ghz dla i3). Czy jest możliwe żeby wydajność była podobna? Czy jednak i3 to nie to samo co i5? Dalej, jaka będzie rzeczywista róźnica między i3 3-generacji a i3 4-generacji? i pomiędzy i5 3-generacji a i5 4-generacji? chodzi mi czy to będzie na tyle duża róźnica by warto było inwestować w nowszą generację? I ostatnie pytanko odnośnie podzespołów: są procesory: i5 3xxxU oraz i5 3xxxM czy też i5 3xxxH - która z serii jest najbardziej sprawdzona?
Pytanko odnośnie producentów: wiadomo, dell dla mnie to super jakość, nie ta półka cenowa, tak samo jak sony, ale jaki jest dobry producent z dobrą jakością produktu i wsparciem technicznym? tak jak wspomniałem na początku to w sklepie komputerowym słyszałem tylko asus. Samsunga niby mam i wiem że to dobra jakość materiałów, ale np. Acer czy Toshiba?
Będę wdzięczny za każdą radę smile.gif


--------------------
Pomogłem - kliknij , wprowadziłem w błąd - poinformuj niżej lub na pm.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 16.05.2014, 07:52:23
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Odradzam Lenovo ze względu na serwis (co nieco na moim blogu. PS. do tej pory nie dostałe z powrotem swojego a już mija mc.) poza tym że Lenvo jest dobrym sprzętem, ale jak mówiłem serwis leży.

Asus wydaje mi się być niezły. Podobno serwis też leży na całej linii.

Pytanie do czego Ci grafika?
Go to the top of the page
+Quote Post
peter13135
post 16.05.2014, 08:34:55
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 447
Pomógł: 191
Dołączył: 26.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


http://www.wykop.pl/link/861913/ama-serwisant-laptopow/
Tutaj trochę od strony awaryjności smile.gif

Ja mam acera (jakiś 3 letni) i wydaje mi się, że jakość jest sporo lepsza niż wynika to z opinii krążących po internecie.


--------------------
:)
Go to the top of the page
+Quote Post
webmaniak
post 16.05.2014, 08:49:39
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 30
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pyton_000 @ 16.05.2014, 08:52:23 ) *
Odradzam Lenovo ze względu na serwis (co nieco na moim blogu. PS. do tej pory nie dostałe z powrotem swojego a już mija mc.) poza tym że Lenvo jest dobrym sprzętem, ale jak mówiłem serwis leży.

Asus wydaje mi się być niezły. Podobno serwis też leży na całej linii.

Pytanie do czego Ci grafika?

Ok, cenna uwaga odnośnie lenovo, bo miałem opinie że to dobry producent. Grafika potrzebna by mi była do gier smile.gif na przykład do tego:
http://www.darksoulsii.com/us/
tylko pytanie czy ta grafika gtx660m będzie wystarczająca? wg wymagan powinna być, no ale nie wiem. Jeśli żadna z tych wymienionych kart nie będzie to po prostu chciałbym mieć dobrą grafikę, tak by za dwa lata ten laptop jeszcze jakieś nowe tytuły obsłużył smile.gif

Cytat(peter13135 @ 16.05.2014, 09:34:55 ) *
http://www.wykop.pl/link/861913/ama-serwisant-laptopow/
Tutaj trochę od strony awaryjności smile.gif

Ja mam acera (jakiś 3 letni) i wydaje mi się, że jakość jest sporo lepsza niż wynika to z opinii krążących po internecie.

na pewno przeczytam dzięki smile.gif A odnośnie acera to mój kolega mówił mi podobnie jak Ty - miał i używał i mówił że nawet lepszy wg niego niż asus smile.gif


--------------------
Pomogłem - kliknij , wprowadziłem w błąd - poinformuj niżej lub na pm.
Go to the top of the page
+Quote Post
Turson
post 16.05.2014, 08:57:50
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 291
Pomógł: 829
Dołączył: 14.02.2009
Skąd: łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam Acera serii v3 półtora roku i działa w porządku, ale jakość materiałów fatalna wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
webmaniak
post 16.05.2014, 10:39:50
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 30
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czyli są za i przeciw, jak w każdym sprzęcie. A ma ktoś z Was, bądź ktoś inny na forum, wiedzę by odpowiedzieć na pozostałe pytania, te odnośnie róźnic między procesorami smile.gif?


--------------------
Pomogłem - kliknij , wprowadziłem w błąd - poinformuj niżej lub na pm.
Go to the top of the page
+Quote Post
usb2.0
post 16.05.2014, 11:02:58
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 341
Pomógł: 25
Dołączył: 28.09.2008
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Odradzam Lenovo ze względu na serwis


to Twoja opinia, ja wrecz bym polecil bo z tego wzgledu do sam nie mialem najmniejszych problemow z serwisem, co prawda nie w Polsce, jezeli jest to jakas roznica.

i lapy lenovo z serii ideapad sa godne polecenia

Ten post edytował usb2.0 16.05.2014, 11:03:32
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post 16.05.2014, 12:13:08
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mój z serii ThinkPad, i serwisowany w Niemczech, co za tym idzie wysyłka Całego sprzętu.
A jak się dzwoni na infolinię z zapytaniem co i jak to mówią tylko "My nic nie wiemy, nie mamy kontaktu z serwisem w Niemczech"

I nie tylko moja opinia. Bardzo dużo ludzi narzeka na horrendalnie długi czas serwisu. Wejdź np. na FB Lenovo
Go to the top of the page
+Quote Post
Posio
post 16.05.2014, 12:19:38
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 417
Pomógł: 44
Dołączył: 23.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Siema. To walnę tutaj Tobie malutki referat z racji tego, że stosunkowo niedawno kupiłem lapka (we wrześniu, wiem ze to od cholery czasu ale mam troche doświadczeń).
A więc tak, po pierwsze pragnę zauważyć, że TO CO WYMIENIĘ SĄ TO WYŁĄCZNIE OPINIE MOJE I/LUB OPINIE MOJEGO OTOCZENIA. A więc tak:

Lenovo - materiały są całkiem ok, ale uważam, że jedyne godne modele to ThinkPady. W przypadku problemów laptop tak czy inaczej leci za granicę do serwisu więc na bezpośrednią i szybką pomoc w razie problemów nie ma co liczyć.

Acer - bardzo słabe wykonanie i niska jakość surowców, jeśli chodzi o gwarancję to miałem bezpośrednio niemiłe przeżycia. Kupiłem siostrze Acer (bo był tani i w miarę fajne podzespoły jak za tą cenę). W pewnym momencie komputer zwyczajnie padł i przy uruchamianiu wywalał BlueScreena. Pomyślałem "OK, jest na gwarancji, nie będę tego dotykał a siostra sobie poczeka" Po pierwsze problem z wysłaniem do serwisu bo najbliższy za południową granicą. Ale wysłałem, i wrócił po około miesiący. Tyle, że wrócił w takim samym stanie mimo iż napisali "usterka została naprawiona". Wymieniłem padniętą kostkę ram samemu, żeby nie mieć z nimi już więcej do czynienia.

Asus - niezniszczalny sprzęt (przynajmniej starsze modele). Mogą spadać latać i udaje im się o dziwo przeżyć. Niestety są to komputery dość drogie ale POLECAM.

HP - cholernie ciepły sprzęt (w sensie grzania się, bez skojarzeń smile.gif ) pomimo że w moim domu stoi jeden laptop tej firmy juz od 6 lat i nie było z nim żadnego problemu to podczas niedawnych poszukiwań idealnego laptopa zauważyłem ze nowe modele również mają problem przegrzewania się.

DELL - i tu się trochę rozpisze. Po ponad miesiącu porównań doszedłem do wniosku że wybiorę właśnie tą firmę. Mimo, że na początku podchodziłem do niej bardzo sceptycznie, ponieważ miałem wrażenie, że jest to firma starzejąca się i laptopy są obrzydliwe... Lecz przezwyciężyłem własne uprzedzenia i pojechałem obejrzeć do sklepu DELL'e. "W sumie, jest nawet ładny, i jak an takie podzespoły to ma fajną smukłą sylwetkę". Cena - nie jest bardzo wygórowana, ale nie należy też do najniższych. W każdym razie serwis.... Miałem przykry wypadek gdzieś 2 miesiące po kupnie. Stoi laptop na stoliku, nad stolikiem półka a na niej buteleczka ~200 ml preparatu "AMOL". Sięgałem coś z owej półeczki i niechcący zrzuciłem butelkę, która spadła na laptopa, w miejsce gdzie znajduje się dysk twardy. Sprawdziłem, czy na obudowie nie widać śladu że coś pierdykło i dzwonie do serwisu. Oczywiście "Dysk przestał działać", i odpowiedź "Czy będzie pan potrafił sam wymontować niesprawny dysk i zamontować nowy". Po 3 dniach puka kurier z nowym dyskiem i zabiera stary uszkodzony. Aktualnie takie same DELLe posiada 3 moich kumpli (których do tego namówiłem) i nikt nie miał żadnych problemów.

Specyfikacja : i7 Ivy Bridge, Radeon HD8750M, 16GB RAM DDR3 1600 MHz, 1TB Seagate (już zamieniony na SSD), matryca FULL HD! 15,6' Cena ? na wtedy (wrzesień 2013) 3300 zł. (Inspiron 15R)

Komputer nie jest strasznie cięzki, bateria trzyma ~5h przy dośc intensywnym użytkowaniu, jest w miarę cichy no i moim zdaniem, za przeproszeniem zajebista matryca jesli chodzi o laptopy w tym przedziale cenowym.
W większość gier mogę grać przy wysokich / max deltalach na rozdziałce 1600x900.

I teraz ogólnie na temat laptopów i gier. STWIERDZAM - NIE TĘDY DROGA, chcesz miło pograć ? Konsola albo PC. Co jak co ,ale brakuje mocy mojego starego poczciwego Radeona HD5870 z PEceta. Więc jeśli chcesz grać, odpuść sobie laptopa smile.gif - bynajmniej w tej cenie. Chyba, że potrafisz grać na rozdzielczości 1366xxx - ja nie potrafię.


Pozdrawiam

Ten post edytował Posio 16.05.2014, 12:21:41
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 23.06.2024 - 14:20