Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Testowanie pod różnymi przeglądarkami na linuxie
acidm
post 8.12.2013, 21:52:20
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 110
Pomógł: 3
Dołączył: 12.03.2011
Skąd: Opole

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak testujecie strony pod różnymi przeglądarkami na linuxie?Mówiąć różne chodzi mi o różne wersje wstrętnego IE :/ ,operę, chrome i firefox.
Wiem że na linuchu mogę mieć z repo chromium, opere i firefoxa ale czy renderowanie serwisów przez te przeglądarki na linuxie nie różni się przypadkiem od renderowania przez ich windowsowe wersje/odpowiedniki ?

Ten post edytował acidm 9.12.2013, 09:52:53
Go to the top of the page
+Quote Post
lukasz1985
post 8.12.2013, 22:01:57
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 205
Pomógł: 43
Dołączył: 5.03.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Różni się w jednym zasadniczym aspekcie: renderowanie czcionek. Kiedy jeszcze siedziałem na linuxie, a było to jakieś 2-3 m-ce temu były z tym wielkie problemy, z dwóch względów.
Po pierwsze brak tych samych czcionek co w systemach MS. Można je doinstalować ale nie jest to takie proste dla początkującego.
Po drugie - antyaliasing i filtrowanie pikseli daje zupełnie inne efekty niż pod Windowsem. Jak na mój gust czcionki renderowane w linuxie są okropne i nic z tym nie da się zrobić.

Reszta wygląda właściwie, a przynajmniej ja się niczego nie dopatrzyłem.

EDIT: Zapomniałem zaznaczyć, że sposób renderowania wpływa w wielu miejscach na łamanie linii ponieważ wydłuża słowa. Miałem wiele problemów z tym aby tekst nie łamał się na linuxie.

Ten post edytował lukasz1985 8.12.2013, 22:06:53
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 9.12.2013, 10:51:39
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(acidm @ 8.12.2013, 21:52:20 ) *
Jak testujecie strony pod różnymi przeglądarkami na linuxie?Mówiąć różne chodzi mi o różne wersje wstrętnego IE :/ ,operę, chrome i firefox.
Wiem że na linuchu mogę mieć z repo chromium, opere i firefoxa ale czy renderowanie serwisów przez te przeglądarki na linuxie nie różni się przypadkiem od renderowania przez ich windowsowe wersje/odpowiedniki ?


Możesz zainstalować windows na maszynie wirtualnej albo korzystać z serwisów które robią zrzut ekranu pod konkretnym systemem lub łączą się z nim w trybie rzeczywistym np. http://www.browserstack.com/


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
acidm
post 11.12.2013, 19:40:49
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 110
Pomógł: 3
Dołączył: 12.03.2011
Skąd: Opole

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki panowie za info smile.gif
Dobry pomysł z tą stroną do testowania,szkoda tylko że platna. W tej chwili czekam na płyty recovery , jak przyjadą to zainstaluje win8 i minta...
No ale przełączanie się z linucha na w8 żeby sprawdzić podgląd nie wchodzi w grę więc jeszcze zainstaluje windows na wirtualce w linuchu sciana.gif
I teraz takie pytanko czy system jaki bedę miał na plytach recovery da się normalnie zainstalowć na wirtualce czy tylko wersja box wchodzi w grę?
Jaką wirtualkę polecacie na minta ?
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 11.12.2013, 20:17:34
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Dobry pomysł z tą stroną do testowania,szkoda tylko że platna

Rejestracja i podstawowy pakiet systemów/przeglądarek jest darmowy.

Cytat
Jaką wirtualkę polecacie na minta?

VirtualBox

Cytat
I teraz takie pytanko czy system jaki bedę miał na plytach recovery da się normalnie zainstalowć na wirtualce czy tylko wersja box wchodzi w grę?

win8 nie posiada wersji BOX, jest tylko OEM. Jeśli płyta recovery nie jest inwazyjna i da się z jej poziomu wypalić obraz ISO to zainstalujesz.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post
acidm
post 12.12.2013, 21:25:18
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 110
Pomógł: 3
Dołączył: 12.03.2011
Skąd: Opole

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dzięki smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Dark Smark
post 19.12.2013, 18:06:54
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 2
Dołączył: 14.12.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Od siebie dla potomnych dodam coś co ja używam czasami:
http://browsershots.org/
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 30.05.2024 - 20:48