Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Netbeans, debugowanie aplikacji z virtual host
webmaniak
post 18.04.2013, 20:07:36
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 30
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, tak jak w temacie. Czy ktoś posiada informacje jak debugować aplikację php która jest zdefiniowana przez virtual host. Chodzi oczywiście o lokalne debugowanie, w netbeans. Wszystko mam ustawione, przy normalnej aplikacji wszystko odbywa się jak trzeba, ale jak mam jakiś virtual host to xdebug mi wariuje. Mianowicie jest adres tego hosta ale wiele nie można z działać. Może to ja coś źle robię. Czy ktoś wie jak poradzić sobie z taką sytuacją i mógłby podzielić się tutaj swoją wiedzą smile.gif?


--------------------
Pomogłem - kliknij , wprowadziłem w błąd - poinformuj niżej lub na pm.
Go to the top of the page
+Quote Post
sazian
post 18.04.2013, 21:25:18
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 045
Pomógł: 141
Dołączył: 19.09.2006
Skąd: B-tów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


dokładniej jakie objawy .
Ze stwierdzenia typu "bo mi nie działa" naprawdę można wiele wywnioskować ...
Go to the top of the page
+Quote Post
webmaniak
post 19.04.2013, 07:23:47
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 30
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ok, postaram się dokładniej wytłumaczyć.
Mam jakąś aplikację, ustalam w netbeansie breakpointy w module administratora. Odpalam debugowanie, ale ciągle mam adres:
projekt/index.php?XDEBUG_SESSION_START=netbeans-xdebug
Jak przejść do tego adresu który chce? czyli projekt/panel_admina/ ? Wpisać tej nazwy nie da rady bo cały czas strona się ładuje - F5(w netbeans) nic nie zmienia.
Druga sytuacja: moduł frontendowy - ustawiłem breakpointy dla niego, odpalam debugowanie, ale w netbeans cały czas obecny punkt jest w index.php. Wpisałem na stronie coś w wyszukiwarce - żeby przejść do tego modułu, ale strona nie przechodzi do modułu, a w netbeans nic się nie dzieje - próba użycia F5 kończy się niepowodzeniem sad.gif Może to nie jest problem z virutal hostem, może po prostu nie umiem debugować takiego projektu - nie wiem. Wiem tylko że potrafię debugować zwykłą stronkę. Dlatego proszę o jakieś nakierowanie.


--------------------
Pomogłem - kliknij , wprowadziłem w błąd - poinformuj niżej lub na pm.
Go to the top of the page
+Quote Post
rocktech.pl
post 19.04.2013, 07:42:10
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 587
Pomógł: 131
Dołączył: 8.02.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.

Klikasz prawym na Project -> Properties -> Run Configuration I podajesz poprawną ścieżkę.
W Advanced masz jeszcze path mapping (Debug URL ask every time zaznacz) i wszystko śmiga.

Po więcej informacji zerknij tutaj https://netbeans.org/kb/docs/php/debugging.html#debug_url

Ten post edytował rocktech.pl 19.04.2013, 07:46:54


--------------------
Despite the tons of examples and docs, mod_rewrite is voodoo. Damned cool voodoo, but still voodoo. --Brian Moore

I never go looking for a sucker. I look for a Champion and make a sucker of of him. --Amarillo Slim


Home-made : js-gui-classes | Accordion | Tabs | Carousel / php-sms-classes | Obsługa bramki SMS MultiInfo | Obsługa bramki SMS Mobiltek
Go to the top of the page
+Quote Post
webmaniak
post 20.04.2013, 19:49:50
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 371
Pomógł: 30
Dołączył: 14.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za pomoc. Nie pisałem o zmianie nazwy ścieżki, bo to dla mnie oczywiste, zmieniłem ją na samym początku, gdyż bez tego to nic by nie było możliwe. Dzięki za info o tej opcji advanced smile.gif


--------------------
Pomogłem - kliknij , wprowadziłem w błąd - poinformuj niżej lub na pm.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.05.2024 - 02:29