Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> android eclipse start projektu
nospor
post 15.02.2013, 13:58:20
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Odpalając projekt na android w eclipse, odpala mi wpierw emulator androida. Zanim to ustrojstwo wystartuje trzeba czekać dość długo. Potem jak już wystartuje, to odpala mi aplikacje. SUper, fajnie, działa..... zmieniłem kod aplikacji, chcę ją odpalić na nowo i .... no własnie, co wtedy?

Napewno zadziała jak zamkne emulator, i na nowo wszystko powtórze. No ale znowu trzeba czekać i czekać.... idzie jakoś przeładować aplikację bez powtarzania wszystkiego na nowo?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
mar1aczi
post 15.02.2013, 14:19:28
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 731
Pomógł: 141
Dołączył: 9.05.2011
Skąd: śląskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmm http://stackoverflow.com/questions/728077/...ator-in-eclipse


--------------------
Szanuj innych czas! Kliknij , gdy pomocną wskazówkę otrzymasz.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 15.02.2013, 14:38:18
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Bajka smile.gif

Jak już tak dobrze idzie, to może jeszcze jakiś link jak zainstalować własną apkę na komórce?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pawel_W
post 15.02.2013, 14:43:26
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 675
Pomógł: 286
Dołączył: 15.06.2009
Skąd: Wieliczka

Ostrzeżenie: (0%)
-----


eclipse robi to za Ciebe, podłącz się tylko po usb do komputera, włącz debugowanie i w adb ustaw jako wyjście telefon a nie emulator smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 15.02.2013, 14:57:19
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Nigdzie nie mogę ustawić telefonu jako wyjście. Mam jedynie emulator.
W google wyszukałem, że potrzebuję sterowników USB. A gdy wchodzę w SDK manager to przy sterownikach do zainstalowania mam, że nie są kompatybilne z linux.... czyli zonk? NIe da się nic zrobić?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Pawel_W
post 15.02.2013, 14:59:38
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 675
Pomógł: 286
Dołączył: 15.06.2009
Skąd: Wieliczka

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ogólnie to kierowałem się wskazówkami zamieszczonymi tutaj http://developer.android.com/training/index.html , ale nie widziałem tam żadnych informacji o linuxie smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 15.02.2013, 15:43:17
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




No tak.... ustawiłem ten debug, telefon pojawił się w adb devices, ale z samymi znakami zapytania i uknown
Cytat
questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif? questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif? unknown

Chyba nie odczytuje go poprawnie. No i przez to przy RUN krzyczy mi, że nie ma aktywnych urządzeń żadnych


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Evinek
post 15.02.2013, 16:00:16
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 280
Pomógł: 46
Dołączył: 23.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


http://javastart.pl/programowanie-android/debugowanie-usb/
Ogólnie polecam Ci tę stronkę do pomocy przy aplikacjach. Nie zapominaj jednak o oficjalnej dokumentacji.

Jaki telefon?
Gdy ja się bawiłem apk z eclipse to konfiguracja tabletu poszła raz dwa ( nie pamiętam co zrobiłem), ale wszystko działało. Moje urządzenie to Nexus 7.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 15.02.2013, 16:29:38
Post #9





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




No właśnie, w linku co podałeś, widać na obrazku, że telefon zostaje rozpoznany jako sony itakie tam.
Gdy ja robie wszystko dokładnie tak samo, to zamiast nazwy telefony mam same znaki zapytania, przez co widać, że coś jest nie tak.

Telefon to samsung.

edit: ok, udało się smile.gif Musiałem utworzyć regułkę w systemie dla mojego telefonu.
Więcej info tu:
http://developer.android.com/tools/device.html


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Evinek
post 15.02.2013, 16:35:25
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 280
Pomógł: 46
Dołączył: 23.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Właśnie to znalazłem i już chciałem Ci wysyłać, ale widzę, że już sam znalazłeś.
Życzę powodzenia przy bawieniu się z aplikacjami. Mam nadzieje, że coś fajnego nam zaprezentujesz.
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 15.02.2013, 16:42:51
Post #11





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 478
Pomógł: 6302
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Właśnie to znalazłem i już chciałem Ci wysyłać, ale widzę, że już sam znalazłeś.

smile.gif

Nauki przedemną dużo... muszę się połapać w całym tym bajzlu, a dużo poradników jest ździebko starawych.... Stronka co podesłałeś Evinek wydaje się ciekawa więc się z nią chyba zaprzyjaźnię smile.gif

A jakby się komuś nudziło bardzo i miał ochotę wspomóc mnie słownie online/na zywo co i jak to też bym nie pogardził smile.gif Lepiej mi się uczy gdy ktoś na bieżąco wyjaśnia niż tkwienie w tutkach.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 11.06.2024 - 17:58