Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP]+[jQuery]sposoby na upload plikow
krh2
post 14.02.2012, 09:50:25
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 21
Pomógł: 0
Dołączył: 11.09.2008
Skąd: wwa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


czesc,

zastanawia mnie kwestia, mam do stworzenia modul do uploadu i wyciagniecia danych z pliku i nie wiem ktora opcje wybrac. Po krotce wam opisze dwie metody i prosilbym kogos o podpowiedz ktory sposob uwaza za lepszy.

Stworzony jest iframe w ktorym jest formularz w nim jest pole do uploadu pliku.
1) przegladarka wysyla plik do skryptu PHP, ten umieszcza go gdzies na serwerze i przekazuje lokalizacje do drugiego skryptu PHP ktory parsuje plik i wywoluje funkcje jQ do ktorej przekazuje przygotowane dane
2) przegladarka wysyla plik do skryptu PHP, ten umieszcza go gdzies na serwerze, wywoluje skrypt jQ ktory informuje ze upload przeszedl pomyslnie a nastepnie przekazuje lokalizacje pliku. jQ za pomoca AJAXa laczy sie z drugim skryptem PHP, przekazuje mu informacje o lokalizacji pliku i oczekuje na parsowanie i odpowiedz od serwera.

oczywiscie w 1 jak i w 2 sposobie jest walidacja itp. ale chodzi mi tutaj tylko o rozwiazanie kwestii wyzej opisanej. a moze ktos widzi jakies alternatywne rozwiazanie? Za wszystkie sugestie bede wdzieczny.

pozdro
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 12.06.2025 - 13:41