Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Magicznie znikające wolne miejsce na dysku C
sadistic_son
post 15.08.2011, 14:55:15
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 495
Pomógł: 245
Dołączył: 1.07.2009
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Słuchajcie, dziwna sytuacja. Mam dysk 750GB. Partycja C ma przydzielone 100GB. Na niej (niestety) Vista. Wszelkie gry i programy instaluję na pozostałych partycjach. Instalki, filmy, muzę, dokumenty i całą resztę trzymam na innych dyskach. Trochę pierdołek na Pulpicie ale tylko kilka GB.
A na dysku C ciągle miałem około 9GB wolnego miejsca. I w sumie jakoś mnie to specjalnie nie interesowało do momentu kiedy po restarcie kompa po instalacji aktualizacji (Vista oryginalna) zrobiło się nagle 40GB wolnego. Myślę sobie "super", ale za 2-3 dni zrobiło się zupełnie samo z siebie tylko 3,5GB wolnego.
CCleaner nic nie znajduje. Avast, zapora systemowa itp. są na bieżąco uaktualniane. Nie ściągam żadnych parchów, nie instaluję jak głupi zbędnych programików i ogólnie jestem ostrożny z treścią pobieraną z netu. Wiem, że przerwanie w wypalaniu DVD czy pakowaniu RARem może powodować, że pliki tymczasowe zostają na dysku. Ale ja wypalam góra 2-3 DVD kwartalnie a pliki tymczasowe RAR wywalam (jeśli takowe zostają).
Jakieś pomysły co może być tego przyczyną lub jak się przed tym bronić?

Ten post edytował sadistic_son 15.08.2011, 14:58:17


--------------------
Uśpieni przez system, wychowani przez media,
Karmieni zmysłami, próżnymi żądzami...

-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-
Jesteś zbyt leniwy, żeby się zarejestrować? Ja jestem zbyt leniwy aby Ci pomóc!
-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 15.08.2011, 15:26:25
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Zobacz manualnie co zajmuje Ci ej miejsca na dysku i pomyśl, gdzie się mogło coś pościągać. Może jakaś instalacja zostawiła po sobie własny temp zawalony. Trudno wyrokować nie siedząc obok i nie widząc smile.gif

Jeśli masz dodatkowo ustawione by automatycznie tworzył plik wymiany czy tym podobne ustawienia, to potrafi nagle zniknąć masa pamięci dyskowej w chwilę do SWAPu.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
foxbond
post 15.08.2011, 16:45:28
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 162
Pomógł: 12
Dołączył: 20.12.2009
Skąd: Siedlce

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Był bodajże program o nazwie easycleaner.
Można nim zobaczyć ile procentowo poszczególne pliki/foldery zajmują miejsca, jak dla mnie idealny program w tej sytuacji.

EDIT:
To na 100% ten program.

Ten post edytował foxbond 15.08.2011, 16:47:28
Go to the top of the page
+Quote Post
athabus
post 17.08.2011, 16:31:10
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kiedyś miałem podobny problem - okazało się, że jakiś program (nie pamiętam już jaki) robił sobie "swap" po zapełnieniu ramu i go nie czyścił po wyłączeniu. Może u Ciebie jest podobnie - coś mi się kojarzy, że była to wersja portable jakiegoś programu uruchamiana z usb, ale głowy sobie uciąć nie dam.

Przy przeszukiwaniu dysku warto pokazać foldery ukryte bo pewnie w nich siedzą te gigabajty.
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 18.08.2011, 08:52:03
Post #5





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Jakieś pomysły co może być tego przyczyną lub jak się przed tym bronić?

A ile zajmuje Ci WinSxS?

Punkty przywracania skasowałeś?


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
luckyps
post 18.08.2011, 09:18:50
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 153
Pomógł: 41
Dołączył: 28.06.2011
Skąd: Częstochowa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Na 99% jest to wina winsxs wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.06.2025 - 16:44