Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Nietypowa baza danych;)
pekagira
post 23.07.2011, 09:42:35
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 23.07.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć wszystkim.

W związku z wakacjami mam trochę wolnego czasu i z nudy wpadłam na pomysł zrobienia jakby bazy danych moich ubrań. A mianowicie mam zamiar zrobić zdjęcia wszystkim ubraniom i je jakoś skatalogować.
Efekt końcowy ma być taki, że kiedy wskaże jedną rzecz (po zdjęciu lub nazwie) np. spodenki to wyświetli mi się np baza koszulek które do nich pasują. Ale mogę chcieć też dopasować buty i wtedy powinna wyświetlić się też baza butów pasująca do tych spodenek.
Fajnie byłoby też np wskazać pogodę i wtedy wyświetliłyby się całe zestawy ubrań na daną pogodę.

Podstawy baz danych jakieś tam mam i potrafię zrobić osobne tabele z bazą np. koszulek, spodni itd jednak nie wiem jak to razem połączyć. Bo ubrania mogą się łączyć kolorystycznie, stylem ale czasami łączy się różne kolory, style (nie będą pasowały do siebie żadne pola w tabelach) itd... Nie wiem czy jest możliwe w ogóle zrobienie takiej bazy. Pewnie lepiej byłoby napisać program niż robić bazę danych ale tutaj to nawet moje podstawy programowania pewnie nie pomogą.

Jeżeli kogoś temat zainteresował i ma jakiś pomysł jak to zrobić (w miarę prosty sposócool.gif to chętnie skorzystam z porady. Jeżeli to wymaga wyższej informatyki to daruję sobie robienie baz. To w końcu jest tylko mój pomysł na zabicie nudy. Pozdrawiam:)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.04.2024 - 04:54