Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Win xp czy 7
yta
post 13.07.2011, 22:34:56
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 201
Pomógł: 3
Dołączył: 10.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,który system waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego ? Proszę podtrzymać swoje zdanie mocnymi argumentami.Mile widziane własne uwagi z tego jak sprawuje się wam system.Oraz jak to możliwe napiszcie z jakiego korzystacie.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 13.07.2011, 22:51:50
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Używałem obydwu z wymienionych systemów.

XP Professional SP3
7 Ultimate x64

Oba sprawdzają się równie dobrze, jednak mam procesor 64 bitowy i jednak wolę używać 7, mogę spokojnie korzystać z aplikacji 64 bitowych - chodzi to faktycznie szybciej.

Na netbooku używałem jednego i drugiego jednak w wersjach 32 bitowych i przyznam, że 7 jest wydajniejszy.


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
IceManSpy
post 13.07.2011, 23:17:24
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 006
Pomógł: 111
Dołączył: 23.07.2010
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli masz 2GB RAMu to bierz Win7.
Sam mam zainstalowanego na netbooku i działa bardzo fajnie. Wydajnościowo jak XP, ale funkcjonalnie jak nowoczesny system smile.gif Nie mógłbym się przyzwyczaić do braku rozmieszczania okienek (do lewej, do prawej itd) w XP.

Mocne argi:
smile.gif Szybciej się instaluje od XP
smile.gif Lepsze wyszukiwanie sterowników
smile.gif Ładnie wygląda


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
qrooel
post 13.07.2011, 23:33:58
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 306
Pomógł: 42
Dołączył: 25.03.2010
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(sakuwbarakushow @ 13.07.2011, 23:34:56 ) *
Witam,który system waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego ? Proszę podtrzymać swoje zdanie mocnymi argumentami.Mile widziane własne uwagi z tego jak sprawuje się wam system.Oraz jak to możliwe napiszcie z jakiego korzystacie.
Pozdrawiam


To zależy jakiego masz kompa, jeżeli mocnego (2+ GB ramu) to nawet nie ma o czym rozmawiać: pozostaje Ci albo winda 7 albo maki i linuksy. ;]


--------------------
Strony WWW: http://arscreo.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
yta
post 14.07.2011, 07:57:15
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 201
Pomógł: 3
Dołączył: 10.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To jest teoretyczna rozmowa , zebranie danych na cel pewnej pracy o Windows Xp smile.gif
Ja mam też 7 od roku i nie żałuję że przeszedłem mam 8 Gb ramu ;] na XP się marnowało to...
Go to the top of the page
+Quote Post
Adi32
post 14.07.2011, 08:40:46
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 348
Pomógł: 26
Dołączył: 8.10.2008
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ogólnie Win 7 jest 'lepszy', lepiej się nadaje do wykonywania większości czynności.
Mnie zawiodło, że Dev C++ Nie działa w przypadku gdy nazwa użytkownika zawiera odstępy + inne dziwne problemy.

Większość 'wad' względem Windowsa XP można w siódemce ręcznie pozmieniać. Jest wiele tutoriali dla mniej kumatych.


--------------------
Wolałem języki z rodziny C ale poszedłem na łatwizne...
Go to the top of the page
+Quote Post
Rid
post 14.07.2011, 11:06:01
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 715
Pomógł: 47
Dołączył: 5.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Windows XP obsługuje max dwa rdzenie na procesorze,jeśli ktoś ma 4 to nie obsłuży,poza tym do 3gb ramu,jak ktoś ma więcej nie obsłuży.
Tak więc dla nowszych komputerów-win7,dla trochę starszych XP.
Poza tym Win7 jest bardziej stabilniejszy i bezpieczniejszy od XP.
Go to the top of the page
+Quote Post
yta
post 14.07.2011, 11:12:45
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 201
Pomógł: 3
Dołączył: 10.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dla starszych kompów jest już 7mka smile.gif Trochę słabsza niż normalna wersja ale zawsze to jakaś alternatywa smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 14.07.2011, 11:15:06
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Rid @ 14.07.2011, 12:06:01 ) *
Windows XP obsługuje max dwa rdzenie na procesorze,jeśli ktoś ma 4 to nie obsłuży

Hmm, o tym nie słyszałem. Mógłbyś poprzeć tą tezę jakimś argumentem?
Cytat(Rid @ 14.07.2011, 12:06:01 ) *
,poza tym do 3gb ramu,jak ktoś ma więcej nie obsłuży.

Procesor 32 bitowy potrafi zaadresować: 32 / 8 * 1024 = 4GB dokładnie

Cytat(Rid @ 14.07.2011, 12:06:01 ) *
Tak więc dla nowszych komputerów-win7,dla trochę starszych XP.

Mój jest trochę starszy ma 5 lat i 7 lata jak trzeba.
Cytat(Rid @ 14.07.2011, 12:06:01 ) *
Poza tym Win7 jest bardziej stabilniejszy i bezpieczniejszy od XP.

Znowu teza, znów proszę o argumenty.


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 14.07.2011, 11:24:29
Post #10





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Hmm, o tym nie słyszałem. Mógłbyś poprzeć tą tezę jakimś argumentem?

Chodzi o fizyczne CPU. - http://www.eggheadcafe.com/software/aspnet...-winxp-pro.aspx

Cytat
Procesor 32 bitowy potrafi zaadresować: 32 / 8 * 1024 = 4GB dokładnie

To akurat jest loteria - system zobaczy 4 GiB, ale jeden się w praktyce marnuje. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale mając Win7 x86 1 GiB po prostu leżał sobie odłogiem.

Teoretycznie powinno działać:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa...mits_windows_xp

Cytat
Mój jest trochę starszy ma 5 lat i 7 lata jak trzeba.

No latać, lata, ale dla nowszych urządzeń sterowniki są powoli przestawiane na Windows linii 6.x.

Cytat
Znowu teza, znów proszę o argumenty.

Ja nie rozumiem, co tu jest do dyskusji - poczytaj o nowościach w Win7, to wtedy będziemy mieli o czym dyskutować, bo wybacz, ale jesteś trochę w plecy z wiedzą i nie ma sensu na tym forum powielać dziesiątków artykułów...


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 14.07.2011, 11:34:48
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(erix @ 14.07.2011, 12:24:29 ) *

Rozmawiamy o rdzeniach i o taki argument mi chodziło. Fizyczne CPU odkładamy bo nie o tym kolega pisał.

Cytat(erix @ 14.07.2011, 12:24:29 ) *
To akurat jest loteria - system zobaczy 4 GiB, ale jeden się w praktyce marnuje. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale mając Win7 x86 1 GiB po prostu leżał sobie odłogiem.

Żadna loteria.
Tutaj opisane w poście 3.


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
Rid
post 14.07.2011, 11:47:05
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 715
Pomógł: 47
Dołączył: 5.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No i wyżej napisałem o XP HE-obsłuży max 1 procesor z 2 rdzeniami.
XP Proffesional trochę lepiej wypada-maxymalnie obsłuży jeden układ czterordzeniowy-lub dwa procesory fizyczne z układem dwurdzeniowym.Jeśli chodzi o pamięć to tak jak kolega wyżej napisał ,niby obsługuje 4gb ,ale 1gb kompletnie się marnuje.

Ten post edytował Rid 14.07.2011, 11:47:35
Go to the top of the page
+Quote Post
yta
post 14.07.2011, 11:48:53
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 201
Pomógł: 3
Dołączył: 10.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Powiem po sobie miałem 8Gb ramu w kompie na XP.
XP pokazywał mi że mam 3.25gb a licząc to co zabierze system dla mnie pozostawało ponad 2gb.To samo się tyczy jak ktoś ma 4Gb ramu a to już standard.Bo mało się zdarza aby ktoś miał poniżej 2 Gb ramu.
Nie musisz wierzyć możesz sam sprawdzić. Mało tego w roku 2001 nie było takich komputerów jak teraz, to jak sobie wyobrażasz poprawną pracę komputerów pod obsługą Xp z nowoczesnym mocnym sprzętem ? 7mka sprawdza się dla zastosowań :
-Domowych ( MS office , Filmy, Muzyka)
-Grania w gry ( Najnowsze i starsze - można odpalic w trybie zgodności do 98)
-Zaawansowane programowanie ( Obsługa wielu rdzeni, połączenia vpn , dostęp do bibliotek dll ,najnowsza wersja pakietu dystrybucyjnego c++ )
-Zaawansowana praca z komputerem ( Tworzenie Filmów - Rendering, obsługa wielu procesorów, programy do odzysku danych , haseł - działają o wiele szybciej pod WM7 niż na XP który nie wykorzysta pełnej mocy obliczeniowej nawet dobrych nowych procesorów ( i koszt to nie więcej niż 200zł takich przeciętnych), i inne)
-Biznesowe ( Giełda itd)
-Szkoła / Student ( Kopia rejestru / systemu na wypadek gdybyśmy coś zepsuli, łatwość w posługiwaniu się narzędziami windowsowymi, inne zastosowania)
-Użytkowy ( Wystarczy podpiąć urządzenie a system szuka do nich sterowników - nie mamy problemów z ich szukaniem jak na XP)
-Inne ( wiele innych poprawek , nowości - bezpieczeństwo,stabilność,tryby zgodności,możliwość wyłączenia wszystkiego,wiele skórek,dodatki,bajery - opcjonalne)

Czy to samo czy większość tego można powiedzieć o Xp ?
Go to the top of the page
+Quote Post
Fifi209
post 14.07.2011, 11:49:22
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 655
Pomógł: 556
Dołączył: 17.03.2009
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Rid @ 14.07.2011, 12:47:05 ) *
Jeśli chodzi o pamięć to tak jak kolega wyżej napisał ,niby obsługuje 4gb ,ale 1gb kompletnie się marnuje.

Nic się nie marnuje, czytałeś linka którego dałem? Jest to zarezerwowany obszar pamięci - koniec kropka. Poza tym procesor musi też adresować pamięć wirtualną - czyli znów pula adresów zmniejsza się.

@edit
@up
Bezpieczeństwo w 7? Starają się, ciągle mam ważne aktualizacje dot. bezpieczeństwa, w SP3 XP było większość już dopracowane, poza tym system i tak nie zapewni nam takie bezpieczeństwa jak oprogramowanie do tego celu stworzone jak antywirusy czy firewalle.

Tryb zgodności posiada również system XP.
Wygląd systemu również można zmienić właściwie na dowolny.

Jestem użytkownikiem 7, lubię ten system ale XP będę bronił. Twórcy oprogramowania dalej nie przykładają się do wersji 64 bitowych, przykładem może być oprogramowanie dla mojej grafiki czy karty dźwiękowej - wydajność na 7 znacznie spada w porównaniu do XP co jest zauważalne, fps w grach z 70 na 50-40, przyciszanie dźwięku przy basach.

Ten post edytował Fifi209 14.07.2011, 11:54:04


--------------------
Zainteresowania: C#, PHP, JS, SQL, AJAX, XML, C dla AVR
Chętnie pomogę, lecz zanim napiszesz: Wujek Google , Manual PHP
Go to the top of the page
+Quote Post
yta
post 14.07.2011, 12:03:49
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 201
Pomógł: 3
Dołączył: 10.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli masz jakieś problemy z 7 jakieś nie dociągnięcia itd to zgłoś to do supportu MS powinni się tym zająć.
Wiem że są ciągłe aktualizacje bezpieczeństwa dla 7 ale wskaż mi chociaż jeden przykład gdzie ataku dokonano poprzez system operacyjny a nie oprogramowanie które jest na nim zainstalowane.
Hakerzy właśnie wykorzystują luki w os. A jest to spowodowane nie ostrożnością w korzystaniu ze systemów nie doświadczonych użytkowników.
Nie dość tego windows sam w sobie ma firewalla przecież. I nie trzeba instalować kolejnego ręcznie a nawet nie powinno się instalować jednego na drugiego - wiem po sobie trochę się namieszało przez ten wypad ale nie skończyło się to re-instalem systemu .Odzyskał sprawność po takiej akcji i wielu innych - czy tak samo zachowałby się xp ?
Ja nim często miałem błędy od oprogramowania czy blue screeny.A na 7mce ani razu tego nie zauważyłem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Rid
post 14.07.2011, 12:07:55
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 715
Pomógł: 47
Dołączył: 5.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Trzeba wziąć pod uwagę ,że win7 jest jeszcze w miarę nowym systemem,jak go dopracują(servicepacki bo już chyba jeden jest), to będzie lepszy od xp jak już nie jest.
Nie twierdze,że xp jest złym systemem ,ale już MS zaczyna odchodzić od wspierania go ,a większą uwagę zaczyna poświęcać nowemu systemowi.
Go to the top of the page
+Quote Post
yta
post 14.07.2011, 12:17:13
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 201
Pomógł: 3
Dołączył: 10.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jest SP1 dla 7.A pewno II w przygotowaniu.I 7mka był lepszy od XPka od samego początku..
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 14.07.2011, 12:32:22
Post #18





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Bezpieczeństwo w 7? Starają się, ciągle mam ważne aktualizacje dot. bezpieczeństwa, w SP3 XP było większość już dopracowane, poza tym system

Ty chyba nie wiesz, jakie zmiany zaszły w architekturze - przykładowo: podsystem dźwiękowy jest teraz odpalany w piaskownicy, z tego co przeglądałem, to nawet w podwójnej. Więc nie p#($l, że nie było zmian, bo były i to istotne.

Cytat
i tak nie zapewni nam takie bezpieczeństwa jak oprogramowanie do tego celu stworzone jak antywirusy czy firewalle.

No ok, a co z Windows Defenderem i Security Essentials? Sam nie korzystam z antywirusów (tak, da się) i nie bronię tu tych produktów, ale bez przesady - mam jakieś dziwne wrażenie, że się uparłeś na tego ikspeka i będziesz siódemkę mieszał z błotem totalnie nie zwracając uwagi na to, co faktycznie zaszło. Poczytaj, bo wychodzą braki w Twojej wiedzy.

Cytat
Tryb zgodności posiada również system XP.

Ale nie na poziomie wirtualizacji systemu operacyjnego. WXP odpala Ci wirtualną instancję np. Windows ME? WXP wirtualizuje uprawnienia użytkownika (UAC)? Bądźmy dorośli i operujmy na faktach, a nie "nie, bo foch, bo stare jest dobre".

IE6 też używasz? WXP to 10-letni system, i tak się dziwię, że aż tyle czasu MS zapewnia pomoc techniczną...

Cytat
oprogramowanie dla mojej grafiki czy karty dźwiękowej - wydajność na 7 znacznie spada w porównaniu do XP co jest zauważalne, fps w grach z 70 na 50-40, przyciszanie dźwięku przy basach.

Co do grafiki, to zależy, ale zważ na to, że w podsystemie dźwiękowym zaszły naprawdę poważne zmiany.

I najważniejsza kwestia - czy WXP aktualizuje sterowniki przez Windows Update? Możemy nadal wymieniać, tylko nie wiem, czy to ma sens w obliczu Twojego nieuzasadnionego oporu przed przeczytaniem listy zmian WXP vs. Win7.


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
yta
post 14.07.2011, 12:48:33
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 201
Pomógł: 3
Dołączył: 10.04.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Erix ale większość ludzi i tak upiera się na tego XPka sądząc ze jest lepszy a sława 7mki to wynik reklamy marketingowej. Dla nich to XP jest bezpieczny.Taa bezpieczny taki bezpieczny że MS z powodów problemów prawnych musiało udostępnić kod źródłowy XPka który przeciekł do internetu i nadal się tam znajduje.MS nigdy nie udostępnił kodu źródłowego. Nic dziwnego to na podstawie pierwowzoru budował kolejne rozszerzenia dla systemu.Na necie można poczytać wiele pozywytywnych opinii dotyczących W7 ale ludzie będą odwalali szopki :

Cytat
Ci którzy mają zamiar korzystać z XP po zakończeniu wsparcia przez MS (Ja też się na to łapię) powinni zatem zrobić sobie obraz win Xp ze wszystkimi aktualizacjami. No chyba że nie będzie nowych poprawek a stare nadal da się pociągnąć. Tego nie wiem właśnie. Tak czy inaczej planuję sobie zrobić piękny czyściutki obraz świeżej instalacji Win Xp ze wszystkimi dostępnymi aktualizacjami.
Póki co mam na moim blaszaku dwa systemy Win xp i Ubuntu i ciekawe czy w końcu nie będę miał trzech czyli jeszcze Win7. W końcu kto mi zabroni używać XP. Zapłaciłem za niego i nie mam zamiaru wyrzucać 300 zł w błoto.


z post z innego forum..
Nie wiem no co myśleć o takich osobach, po co jemu obraz systemu z aktualizacjami ? CO boi się że po 2014 padną serwery MS podtrzymujące życie XP i nagle wszystko zniknie...
APOCALYPTO !
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 14.07.2011, 13:00:57
Post #20





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Ale zaczną się cyrki wtedy, gdy producenci oprogramowania po prostu oleją WXP przy projektowaniu i nie będzie zmiłuj... A już to powoli postępuje.


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.04.2024 - 00:22