Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Trzy SELECT + odsyłacz
medicalitlogisti...
post 2.05.2011, 13:32:06
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 19
Pomógł: 0
Dołączył: 22.03.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam Wszystkich,

Szanowni. Przygotowałem rozwiązanien w którym występują trzy SELECT-y. Pierwszy to "dział" drugi to "kategoria" i trzeci to "formularze". Każdy z tych selectów jest zależny od drugiego. Ale to nie oto teraz chodzi. Stanełem na tym, że nie wiem jak spowodować aby po wybraniu w trzecim select-ie wybranego formularza-wykonało się odesłanie na strone tego formularza. Po uprzednim kliknięciu na "button" (Nowy Formularz).

Siedzie już nad tym tydzień i bez rezultatów. Prosze o wskazówki. Zaznacze, że dane do każdego selecta są wykonywane z poziomu PHP a wiązanie między select-ami funkcją AJAX.

Z góry dziękuje za pomoc i podjęcie tematu.
Go to the top of the page
+Quote Post
gebp
post 5.05.2011, 20:13:44
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 180
Pomógł: 6
Dołączył: 10.04.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co najmniej dwa rozwiązania:

1. (AJAX) Przy odpowiedzi / zmianie z 3-go selecta dopinasz do butona link do odpowiedniego formularza
2. (PHP) Przy request'ie z 3 selecta w PHP (np. plik a.php) wrzucasz np numer odpowiedniego formularza do $_SESSION, a buton'em odwołujesz się do pliku b.php, odczytujesz z $_SESSION nr formularza i wywalasz (wyświetlasz) go w odpowiednim miejscu i czasie.
Go to the top of the page
+Quote Post
celbarowicz
post 5.05.2011, 21:18:21
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 253
Pomógł: 31
Dołączył: 30.03.2009
Skąd: Szczecin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


To jest bardzo ciekawe. Potrafisz zrobić 3 selekty zależne a nie potrafisz obsłużyć buttona(lub submita)?
Pierwszy select decyduje o tym co ma pojawić się w drugim i trzecim. Drugi co w trzecim. Button powinien generować dane na podstawie trzeciego selecta.


Ten post edytował celbarowicz 5.05.2011, 21:40:09
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.06.2024 - 22:59