Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Borealis.net.pl, polska encyklopedia gier Valve
Elektryk
post 27.09.2010, 12:56:17
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 28
Pomógł: 0
Dołączył: 24.07.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----




Witam. Moje internetowa encyklopedia gier Valve przeszła wiele zmian. Nowy wygląd, nowe funkcję itd.
Chciałbym was prosić o ocenę layoutu i opinie o projekcie.

http://borealis.net.pl

Jak to bywa z internetowymi encyklopediami i ta stoi na MediaWiki. Być może tego tak nie widać bowiem chciałem uwolnić się od tandetnego wyglądu większości stron na tym systemie. Cała grafika i kod jest mojego autorstwa. Napisałem też wtyczkę do MW by dodać tagi do składni które uproszczą tworzenie ładnego layoutu w obrębie artykułów.

PS: Żeby nie było oskarżeń o kradzież to informuje, że przy tworzeniu layoutu inspirowałem się pewnym szablonem którego już jednak nie potrafię odnaleźć.

Ten post edytował Elektryk 27.09.2010, 12:56:47


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Damonsson
post 27.09.2010, 13:25:39
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 355
Pomógł: 533
Dołączył: 15.01.2010
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmmm nie podoba mi się:
- “surprise” drop-down menu.
- strzałki chowające dane bloki chyba powinny być w górę, a nie w dół, przecież to się chowa, a nie rozsuwa. No i jeszcze by się przydał hover na nich.
- kilka razy użyty znacznik h1.
- w edycji danego tekstu, za dużo tam kodu strony, więc pewnie można łatwo coś zepsuć przypadkiem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Elektryk
post 27.09.2010, 14:22:04
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 28
Pomógł: 0
Dołączył: 24.07.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


-przy następnym projekcie obiecuję zaznaczać miejsca gdzie jest rozsuwane menu 5px czerwoną obwódką. Specjalnie dla Ciebie.
-w drzewku eksploratora Win7 jest podobnie a myślę, że to było robione przez osoby znające się na tym
-faktycznie tu jest usterka ale chyba tragedii nie ma, dzięki za zwrócenie uwagi
-zawsze będzie jakiś kod. W samych artykułach jest tylko składnia wiki, jedynie gdzie indziej gdzie normalni użytkownicy nie zaglądają do edycji występuje html.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Cypherq
post 27.09.2010, 15:59:16
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 181
Pomógł: 9
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Noooo, strona jakby na moje potrzeby. Oprawa graficzna cacy. Niby mało inwazyjna, ale nadaje polotu. Wg. mnie jedynie za powoli znika poprzednio rozwinięte menu (nie wiem czemu zanika, mógłbyś dać zwykły efekt przewijania, albo, żeby zanikało szybciej nieco). No i szkoda, że nie piszesz o nowościach które jeszcze nie wyszły. Z chęcią przeczytałbym o HL 3 (HL2 : EP3?).

Świetny pomysł z tymi ciekawostkami, także losowe "czy wiesz, że". Naprawdę, mnie podoba się bardzo, może dlatego, że jestem wielkim fanem HL, ale i tak... 3 x TAK winksmiley.jpg

8/10


--------------------
"Zero 'errorów' nic nie oznacza. Walidator sprawdza tylko składnię. Kod strony jest jak psu z d**y wyjęty i to, że walidator świeci się na zielono nie oznacza, że ta kupa jest ładna" - mike
Go to the top of the page
+Quote Post
Elektryk
post 27.09.2010, 16:17:59
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 28
Pomógł: 0
Dołączył: 24.07.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za miłe słowa. Co do menu to pomyślę nad tym bo już któraś osoba zwracam mi na to uwagę.

I nie "piszesz" a "piszecie" bo tworzeniem artykułów zajmują się redaktorzy. A może nim zostać każdy, nawet bez logowania. Wystarczy kliknąć na Edytuj.

A o nowościach też jest:
Episode Three, Portal 2, Wheatley, Mel, Blue & Orange, Most świetlny z P2 smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
DiH
post 4.10.2010, 16:01:30
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 251
Pomógł: 34
Dołączył: 7.01.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ciekawy patent z tym edytowaniem bez rejestracji. Mam nadzieję, że trafisz na normalnych ludzi, którzy nie wykorzystają tego przeciwko Tobie.

Podłączam się co do sugestii o menu - za wolno się zwija. Mówisz, że w Win7 zastosowane jest ten sam typ oznaczenia list do zwinięcia - możliwe, ja niestety Win7 nie używam i nie gdyby nie post kolegi, który się o to dopomina, chyba bym tego nie zauważył. Możliwe, że nie tylko ja tego nie zauważę.

Ogólnie wygląda świetnie. Może jedynie nie podoba mi się kolor rozwijanego Half-Life.

8/10
Go to the top of the page
+Quote Post
thomson89
post 6.10.2010, 17:57:08
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 178
Pomógł: 51
Dołączył: 7.01.2009
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Menu za wolno się zwija.


--------------------
Sklep 70%
Go to the top of the page
+Quote Post
verio
post 10.10.2010, 09:23:51
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 49
Pomógł: 1
Dołączył: 23.01.2007
Skąd: Wołomin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mi natomiast strona się podoba, mimo tego mam jednak kilka zastrzeżeń, na które chciałbym zwrócić Twoją uwagę.
-Ciekawa sprawa z zamienianiem miejsc elementów strony. Myślę, że za mało została ta funkcja wyksponowana
-Ładne, aczkolwiek niewygodne menu (rozwijane)
-Brak czegoś w tle (jakiś obrazek może?)
Go to the top of the page
+Quote Post
Cypherq
post 10.10.2010, 11:59:34
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 181
Pomógł: 9
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja uważam, że obrazek w tle będzie niepotrzebnym dodatkiem, zresztą jedyne co przychodzi mi na myśl takiego uniwersalnego to 'lambda', albo łom winksmiley.jpg
Co do przemieszczania elementów, sam nie zauważyłem tego bajeru, więc pewnie mądrze prawisz. I niech kolega wreszcie przyspieszy działanie menu...


--------------------
"Zero 'errorów' nic nie oznacza. Walidator sprawdza tylko składnię. Kod strony jest jak psu z d**y wyjęty i to, że walidator świeci się na zielono nie oznacza, że ta kupa jest ładna" - mike
Go to the top of the page
+Quote Post
Elektryk
post 10.10.2010, 12:31:11
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 28
Pomógł: 0
Dołączył: 24.07.2009
Skąd: Świętochłowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W przyszły weekend postaram się poprawić menu. Zaś przycisk włączający sortowanie także uwidocznię bardziej. Dzięki za rady.

Ten post edytował Elektryk 10.10.2010, 12:31:25


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Arkaszka
post 7.11.2010, 17:02:58
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 1.11.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Menu mogło by być wygodniejsze, ładna przejrzysta grafika, fajna stronka


--------------------
nie zawsze wszystko wiem ale sie staram.
Za to znam sie nieźle na klimatyzacji
Go to the top of the page
+Quote Post
f(x)
post 7.11.2010, 22:01:21
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 40
Pomógł: 1
Dołączył: 29.10.2010

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Funkcjonalność i szablon świetny. Grafika nie wczuwa oglądającego w klimat smile.gif

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 19:28