Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Płyta czy grafika ?
Ociu
post 15.05.2010, 19:03:09
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 1 566
Pomógł: 37
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: Kraków




Posiadam komputer z płytą Compaq MS-6541 i padło zasilanie w mieszkaniu. Coś się stało, bo komputer przestał działać. Zaniosłem komputer do serwisu komputerowego z jedną kością ram (normalnie mam 2x256) i coś koleś ruszył, zaczęło działać. Wszystko normalnie działało, ale komp strasznie mulił, dlatego chciałem dołożyć jeszcze jedną kość i wtedy apokalipsa. Po włączeniu nic się nie uruchamia, słychać tylko wentylator, sprawdziłem sygnał biosa pokazuje że jest brak karty grafiki (dziwnie, bo karta jest zintegrowana), a jak dołożyłem zew. kartę dalej piszczy na brak grafiki. Może ktoś pomóc mi w tym problemie ? Ewentualnie jeśli polecicie jakiś zamiennik dla tej płyty (chodzi także o rozmiar) ponieważ nie mogę znaleźć żadnej do kupna w internecie (chyba, że nie tak płyta się nazywa, ale nazwę podawał mi informatyk).

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Wkładałem kości w rożnych kombinacjach, dalej nie działa. Sprawdzałem także kości na innych komputerach - działają.
Go to the top of the page
+Quote Post
l0ud
post 15.05.2010, 20:56:37
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 387
Pomógł: 273
Dołączył: 18.02.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przedmuchaj bardzo dokładnie sloty od ramu po wyciągnięciu kości. Warto też sprawdzić płytę na innym zasilaczu.


--------------------
XMPP: l0ud@chrome.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
Ociu
post 16.05.2010, 09:03:34
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 1 566
Pomógł: 37
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: Kraków




Sprawdzałem płytę, komputer sam w sobie uruchamia się, ale pokazuje czarny ekran. Nie startuje dysk.
Dmuchałem sloty, także nic.
Go to the top of the page
+Quote Post
Armstrong
post 16.05.2010, 12:53:20
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 200
Pomógł: 40
Dołączył: 26.08.2009
Skąd: Kobiernice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Kondensatory w całości są? I wkładałeś odpowiednie ramki? Mogłeś spalić sloty.


--------------------
// NOPE
Go to the top of the page
+Quote Post
jargotka
post 16.05.2010, 16:19:10
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 27
Pomógł: 1
Dołączył: 2.12.2009

Ostrzeżenie: (10%)
X----


to może zresetuj biosa i zobacz co bedzie sie działo...
Go to the top of the page
+Quote Post
Ociu
post 17.05.2010, 18:46:52
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 1 566
Pomógł: 37
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: Kraków




Biosa resetowałem (jeśli masz na myśli wyciągnięcie baterii) chyba 3 lub 4 razy, dalej nic nie się nie dziaje.
Go to the top of the page
+Quote Post
jargotka
post 17.05.2010, 19:37:49
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 27
Pomógł: 1
Dołączył: 2.12.2009

Ostrzeżenie: (10%)
X----


a jak wkładałeś dodatkowe ramy to były na takiej samej szynie?
a przy starcie kompa mruga num lock?
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 17.05.2010, 20:18:50
Post #8





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Niedawno podobny problem sam przerabiałem z jakimś starym gratem. Problemy były akurat związane stricte z pamięcią, ale BIOS wskazywał co innego sygnałami. Okazało się, że jeden ze slotów uległ przepaleniu lub jakiejś awarii. Tyle, że BIOS wołał nie o błędzie pamięci, tylko właśnie grafiki. Dopiero kombinowanie z jedną kością na różnych slotach wykazało, który z nich uległ awarii. Jak się okazało dodatkowo,problem był też z wkładaniem na różnych dobrych slotach dwóch kart pamięci. Też się burzyło w BIOSie, ale różne kombinacje już sprawdzałeś jak sam napisałeś. Obstawałbym więc przy awarii slotu. Co do przedmuchiwania to zwykle dmuchanie niewiele daje, bo jestza słabe. Najlepiej załatw albo kompresor, albo sprężone powietrze smile.gif Tylko nie przesadź i nie wydmuchaj kompresorem elementów wlutowanych biggrin.gif


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.05.2024 - 22:27