Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Ocena gry online, Gra w php i mysql
patys
post 11.12.2009, 22:23:03
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 19
Pomógł: 0
Dołączył: 11.08.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, chciałbym wam przedstawić mój mały skrypcik winksmiley.jpg Jest to gra online w php i mysql w której mozna się ścigać, pisać przez chat, spać w hotelu, pić wódke, spirytus itd, uczyć sie, chodzić na siłownię no i oczywiście kupować nowe fury. Jest to moje pierwsze dzieło i proszę o uczciwą krytykę smile.gif
Uliczne Wyscigi
Go to the top of the page
+Quote Post
Mephistofeles
post 11.12.2009, 22:41:14
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 182
Pomógł: 115
Dołączył: 4.03.2009
Skąd: Myszków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Martwi mnie (nie)poprawność HTML, ale to można wybaczyć.
Bardziej martwi mnie tło rejestracji, które sprawia, że całość jest nieczytelna. Poza tym kodowanie polskich znaków, które na dodatek raz są, a raz ich nie ma.
Do tego dlaczego mam płacić za "trzeźwienie", skoro już jestem trzeźwy? Sporo błędów. Mam nadzieję, że sprawdzasz wprowadzane dane jeszcze raz, po stronie serwera.

Poza tym, czy to nie jest tylko przeróbka gotowca? Jeśli tak, to gdzie zniknęła stopka?

Ten post edytował Mephistofeles 11.12.2009, 22:43:37
Go to the top of the page
+Quote Post
frytek92
post 12.12.2009, 03:44:37
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 163
Pomógł: 10
Dołączył: 9.11.2007
Skąd: Goleniów

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zostawmy oprawę graficzna bo nie każdy musi mieć super oraz kodowanie (X)HTML bo najważniejsze i tak jest jak strona się prezentuje we wszystkich przeglądarkach a zajmijmy się grą.

Ogólnie pomysł oklepany jak swiat nic nowego do gry nie wprowadziłeś jak bym ja zobaczył to bym sobie zadał pytanie czy to 2001 rok questionmark.gif? bo wtedy były takie możliwosci dzisiaj mamy ajaxa który jest niesamowicie prosty w obsłudze dzięki frameworka (jQuery,mintAjax).

Gra nie ma życia jak ja to nazywam ducha sam tworze od roku grę i powiem ci ze na takim etapie byłem po 2 miesiącach i każdy mi mówił wypuść wypuść ale ja zrobiłem słuszna decyzje i zacząłem tak naprawdę wszystko od początku i tobie też to radze dodaj do gry ducha ułóż fabułę bo jak tu widzę nie ma żadnej pograj w gry wyścigowe Need For Speed czy Forza i spróbuj przenieść to do przeglądarki.

Jak na początkującego to O.K ale ogólnie to słabo i nie mam pojęcia co do wyścigów ma siłownia nie próbujmy mieszać gatunków to jest największy błąd tak samo jak byś mieszał platformówkę z GTA nie trzyma się kupy.

Pozdrawiam


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
thomson89
post 12.12.2009, 09:45:18
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 178
Pomógł: 51
Dołączył: 7.01.2009
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dość fajnie się prezentuje. O grafice, błędach ortograficznych, kodowaniu nawet nie wspomnę (bez urazy, aż tak źle nie jest tongue.gif)

Co do gry:
[-] Jak odświeżę to wylogowywuje
[-] Jak pracuje to jeżdzę, mogę spać, mogę trenować? Co to za praca biggrin.gif
[-] Kilkakrotnie klikam w jedź, dostaję duzo kasy i ewentualnie odsyła mnie do stacji, hotelu.
[-] Długo śpię, długo trenuję, długo się uczę
[-] Dużo razy klikne w ucz sie - jaki enistein
[-] Zmęczenie 908%, WTF?
[-] Kasa -2394zł, -||-

[+] Fajne zajęcie na kilka minut. Potem się nudzi.
[+] Fajne opcje

Podłączam się pod przedmówcę.

Ten post edytował thomson89 12.12.2009, 09:46:40


--------------------
Sklep 70%
Go to the top of the page
+Quote Post
patys
post 12.12.2009, 10:45:48
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 19
Pomógł: 0
Dołączył: 11.08.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki za słuszne odpowiedzi. Będe miał je na uwadze ulepszając gre. A co do tego odświeżania strony to tak się dzieje ponieważ narazie strona jest na aliasie dl.pl dlatego. A co do innych języków ajaxa itp. to jeszcze nie próbowałem ;/ Narazie musze się douczyć do końca php i mysql i potem rusze z innymi.
Go to the top of the page
+Quote Post
thomson89
post 12.12.2009, 11:01:50
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 178
Pomógł: 51
Dołączył: 7.01.2009
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


I taka gra to świetna nauka. Jeszce by się hakerek przydał, aby 'stestował' dokładniej.


--------------------
Sklep 70%
Go to the top of the page
+Quote Post
luzak124
post 13.12.2009, 22:17:54
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 170
Pomógł: 1
Dołączył: 3.09.2006
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.

Co do funkcji zmiany avatara to niby można wgrać tylko jpg ale niestety plik PHP, TXT, EXE też przechodzą a więc można pokombinować z wrzuceniem odpowiedniego pliku php:)
A co do edycji profilu można w polach "imię" i nie tylko używać kodu html i innych. (http://gra7.cistaleda.nazwa.pl/profil.php?user=lukasz)
W "Zajazd" (chat) także kod HTML jest dozwolony i można wielokrotnie wysyłać ten sam wpis.
Ogólnie kiepska grafika;P

Ten post edytował luzak124 13.12.2009, 22:40:19


--------------------
Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 13.12.2009, 22:38:32
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Po zakupieniu kolejnego auta (audi80) tankuję do pełna, widzę info: masz pełny bak, jednak pokazuje Bak: 8 / 80 litrów (mam jeszcze kaskę na paliwo), o co tu chodzi? Link do pracy jest uszkodzony(?), w tym momencie praktycznie można zablokować całą sekcję zajazd, bo w ogóle nie filtrujesz wprowadzanych przez użytkowników danych. Czy można w ogóle przegrać wyścig? Spodziewałem się, że można będzie się faktycznie pościgać (już nawet trzymałem gaz, tzn. strzałkę w górę, ech...)

Cytat
Wiesz że po alkocholu się nie powinno prowadzić?
Błąd ortograficzny to już lekka przesada...

Ten post edytował darko 13.12.2009, 22:55:37


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 13:49