![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() ![]()
Post
#1
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 367 Pomógł: 17 Dołączył: 4.03.2008 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Hej
Jak myślicie .... czy rozkrecenie własnej firmy świadczącej usługi hostingowe się teraz opłaca kiedy to istnieją takie demony jak nazwa.pl webd.pl czy też home.pl ![]() Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi Pozdr.
Powód edycji: [erix]: przeniosłem
|
|
|
![]()
Post
#2
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 1 387 Pomógł: 273 Dołączył: 18.02.2008 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Przewertuj webhostingtalk (google), było tam chyba nawet subforum o otwieraniu własnej firmy
![]() -------------------- XMPP: l0ud@chrome.pl
|
|
|
![]()
Post
#3
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 634 Pomógł: 14 Dołączył: 27.05.2006 Skąd: Berlin Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Opłaca się ale nie dla mas. Myślę, że trudno Ci będzie wybić się jako po prostu firma hostingowa od hostowania stron www czy czegoś takiego. Bardziej bym postawił na specjalizację jako startup. Np hosting svn, hosting sharepoint itd..
|
|
|
![]()
Post
#4
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 113 Pomógł: 5 Dołączył: 12.09.2006 Skąd: Pruszków/Warszawa Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Nasty dobrze mowi. Mozesz tez zawsze uderzyc w wyzsze rejony - niekoniecznie kolejny LAMP, ale moze Postgres? Java? Ruby? W specjalizacji sila.
Ten post edytował chlebik 24.09.2009, 22:26:41 -------------------- "Człowiek dążący do swego celu może być skuteczny tylko w przypadku, jeśli każdą minutę swego życia wykorzysta z maksymalną korzyścią dla osiągnięcia zaplanowanego celu. Jeśli stworzył dla siebie system kar i karze sam siebie za każdą zmarnowaną minutę. Człowiekowi w zupełności wystarczą 3-4 godziny snu, cały pozostały czas może być wykorzystany dla osiągnięcia upragnionego celu." -- Wiktor Suworow
Java devBlog KulturalnyChlebik |
|
|
![]()
Post
#5
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 898 Pomógł: 48 Dołączył: 2.11.2005 Skąd: Poznań Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Z tego co wiem to ciężki kawałek chleba, bo najbardziej masowe usługi są już bardzo obstawione, inwestycje w sprzęt też nie małe nawet jeśli tylko dzierżawisz w jakimś DC. Ze zwrotem też dosyć ciężko. Ogólnie jednak teraz już tak jest, że każdy biznes rodzi się w bólach, więc jeśli Cię to interesuje i się na tym znasz to czemu nie. Nasty chyba dał dobrą radę, myślę że jest to jakaś nisza.
Warunek jest tylko jeden - musisz na prawdę być w tym dobry. Jeśli ten pomysł urodził Ci się dzisiaj, a jutro zamierzasz kupić książkę o administracji serwerów to od razu daruj sobie - zaoszczędzisz kłopotów sobie i innym. Również odsyłam na forum webhostingtalk - jeśli się na tym znasz to na pewno znasz to forum. Tam odpowiedzą Ci ludzie, którzy tak zarabiają na chleb. |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 20.08.2025 - 06:34 |