![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 333 Pomógł: 16 Dołączył: 13.05.2008 Skąd: Łódź Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Witam,
jedna z moich tabel ma ok 600 MB ciężaru. Jest opcja podzielenia jej na dwie, gdyż część z kolumn nie stanowi podstawowego elementu do wyszukiwania. Tabela ma ok 2,5 mln wpisów. Czy waga tabeli którą mogę zminimalizować dzieląc ją na dwie ma znaczący wpływ na szybkość wykonywania prostych zapytań? -------------------- Kliknij POMÓGŁ jeśli moja odpowiedź okazała się użyteczna!
|
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
![]() Grupa: Moderatorzy Postów: 15 467 Pomógł: 1451 Dołączył: 25.04.2005 Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów ![]() |
Waga IMHO nie ma aż takiego znaczenia, a jakość pozakładanych indeksów.
Nie dziel na dwie, bo wprowadzisz tylko niepotrzebny chaos. ![]() -------------------- ![]() ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW! |
|
|
![]()
Post
#3
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 333 Pomógł: 16 Dołączył: 13.05.2008 Skąd: Łódź Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Czyli radzisz większość stałych wartości (ciągi) zastąpić wartościami numerycznymi z odpowiednimi id i sortować wg numerów.
Kupa roboty ale już o tym myślałem i stale czytając wypowiedzi doświadczonych ludzi zdecyduję się (; -------------------- Kliknij POMÓGŁ jeśli moja odpowiedź okazała się użyteczna!
|
|
|
![]()
Post
#4
|
|
![]() Grupa: Moderatorzy Postów: 15 467 Pomógł: 1451 Dołączył: 25.04.2005 Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów ![]() |
Cytat zastąpić wartościami numerycznymi z odpowiednimi id i sortować wg numerów. Tak. Oczywiście, o ile to możliwe - indeksy numeryczne są szybsze wg moich informacji. Dobrze jest również ustawić stałą długość pól (np. char zamiast varchar). A jeśli potrzebujesz ciągów string, to możesz jeszcze spróbować z np. CRC danego ciągu znaków. ![]() ![]() Jeśli potrzebujesz czegoś do wyszukiwania z dużych ilości tekstów, to lepiej sięgnij po rozwiązania dedykowane, jak np. sphinx. -------------------- ![]() ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW! |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 22.08.2025 - 06:12 |