Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [CakePHP] Język i subdomena
Bajki
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 128
Pomógł: 1
Dołączył: 28.04.2005
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam
Mam taki problem...mianowicie nie mam pomysłu jak rozwiązać problem wielojęzykowego serwisu wykorzystującego subdomeny (zdaje sie, ze to dobrze wplywa na roboty google (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/tongue.gif) )

chce zrobic tak, zeby adres
Cytat

wyświetlał polską wersję serwisu, natomiast adres
Cytat

angielską. itd itd

Jednak problem w tym, że niezabardzo wiem jak to rozwiązać od strony kontrolerów. Jak robi się coś takiego w php ?
Najchętniej wykorzystał bym to rozwiązanie :
http://groups.google.com/group/cake-php/br...3afbe9841b91314
jednak tam jest opisany jedynie sposób, z przetrzymywaniem danych o języku w sesji a ja bym chciał, żeby to było zależne zwyczajnie od adresu pod jaki wchodzi user (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg)

Punkt ze stworzeniem subdomeny w htacces mozemy pominąć ponieważ z tym się już uporałem (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg) problem w tym, że nie wiem jaki adres nim maskować (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg)

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia...czy google.pl ma osobnego robota, którego 'język' można sprawdzić ? czy każda wersja językowa google korzysta z jednego robota...nurtuje mnie to, bo nie wiem czy w związku z tym mam robić automatyczne sprawdzanie języka użytkownika (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg)

Pozdrawiam i liczę na pomoc ! (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Ten post edytował Bajki 8.01.2009, 22:30:05
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 16.09.2025 - 04:34