![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 9 Pomógł: 0 Dołączył: 14.08.2007 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Witam. Chciałbym napisać forum jednak nie mam bladego pojęcia jak zrobić by wyświetlało posty przeczytane i posty nie przeczytane. Więc może ma ktoś jakiś pomysł.
Sprawdzałem w google i ty na forum i nic nie znalazłem dlatego założyłem ten temat. |
|
|
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 71 Pomógł: 4 Dołączył: 30.10.2008 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Witam. Chciałbym napisać forum jednak nie mam bladego pojęcia jak zrobić by wyświetlało posty przeczytane i posty nie przeczytane. Więc może ma ktoś jakiś pomysł. Sprawdzałem w google i ty na forum i nic nie znalazłem dlatego założyłem ten temat. A wiec tak dodaj tabele do bazy o nazwie przeczytane czy jak tam chcesz i dodaj tam 2 kolumny : id posta i id usera. Jeżeli user prezczyta temat to zapisuje do bazy id posta i id usera. Później trzeba napisać skrypt który sprawdza id usera i prezczytane tematy a cała reszta bedzie nie przeczytana Ten post edytował ultra_18 23.11.2008, 23:29:32 |
|
|
![]()
Post
#3
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 9 Pomógł: 0 Dołączył: 14.08.2007 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
A czy to rozwiązanie nie będzie zbyt bazo żarne? Wydaje mi się że przy większej liczbie userów to skypt będzie bardzo server przeciążał.
|
|
|
![]()
Post
#4
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 320 Pomógł: 53 Dołączył: 18.09.2007 Skąd: Radom Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Post
#5
|
|
![]() Grupa: Zarejestrowani Postów: 1 387 Pomógł: 273 Dołączył: 18.02.2008 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Tabela 'nieprzeczytane':
- userID - msgID albo topicID (co niesie za sobą pewne wady, ale też uproszczenia) Przy odświeżaniu strony przez użytkownika, sprawdzamy datę jego ost. odświeżenia strony i pobieramy z tabeli postów ID tych wiadomości, które mają datę > niż data użytkownika. Uzupełniamy tabelę tymi wpisami. Aby zapobiec przepełnieniu, możemy przy dodawaniu rekordów do tabeli sprawdzić jeszcze, czy np. ten użytkownik nie ma już 1000 nieprzeczytanych postów/tematów. Wtedy tabelę odpowiednio czyścimy ![]() -------------------- XMPP: l0ud@chrome.pl
|
|
|
![]()
Post
#6
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 9 Pomógł: 0 Dołączył: 14.08.2007 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Dzięki za pomoc już wiem czego mi trzeba!
|
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Wersja Lo-Fi | Aktualny czas: 19.07.2025 - 02:12 |