Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Co to jest przestrzeń nazw?, Próbuję stworzyć pierwszy webserwis z nuSOAP
lszota
post 20.01.2008, 23:32:09
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 1
Dołączył: 15.11.2004
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

do czego służy przestrzeń nazw, zmienna oznaczona jako $ns w poniższym skrypcie:
  1. <?php
  2. require_once("nusoap.php");
  3. $ns = "http://192.168.20.35";
  4. $serwer = new soap_server();
  5. $serwer->configureWSDL('Usługa testowa', $ns);
  6. $serwer->wsdl->schemaTargetNamespace = $ns;
  7. ?>


kod pochodzi ze strony http://republika.onet.pl/20404,16513,3,12,kursy.html#16513

jakieś sugestie ?
Go to the top of the page
+Quote Post
splatch
post 22.01.2008, 00:06:19
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 487
Pomógł: 7
Dołączył: 7.01.2004
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przestrzeń nazw to tak jakby katalog z określonymi typami elementów. Przestrzeni uzywa się po to by grupować elementy zgodnie ze standardami. Dzięki temu jeden dokument może być używany przez dwa różne mechanizmy, które wyciągają z niego tylko elementy z tych przestrzeni nazw, które są im potrzebne.
Myślę, że w Twoim wypadku problemem nie jest przestrzeń nazw a prastara wersja biblioteki, której urzywasz. NuSOAP nie jest rozwijany - skorzystaj z dedykowanego rozszerzenia PHP.


--------------------
Łukasz Dywicki
Independent Java and open source software consultant.
Blog - Java, OSGi, integracja oprogramowania..
Go to the top of the page
+Quote Post
lszota
post 27.01.2008, 19:06:04
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 1
Dołączył: 15.11.2004
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Faktycznie nuSOAP ma opinię biblioteki przestarzałej, natomiast próbowałem zrobić serwis korzystając z wbudowanych w PHP rozwiązań i nic nie wyszło. Straciłem kilka dni grzebiąc po googlach i różnych forach. Nie znalazłem receptury jak zmusić serwer do generowania WSDL w oparciu o zdefiniowane funkcje.

Znalazłem za to kilka przykładów jak zrobić to korzystając z nuSOAP. Najpierw przekleiłem przykład a potem zrobiłem własny w oparciu o wcześniejszy.
Nie wiem jak to jest na prawdę z "nierozwijalnością" nuSOAP. Ściągnąłem wersję całkiem świeżą. Natomiast jestem pewny, że wersje kompilowane będą szybsze. Tu na pewno masz 100% rację. Na razie musze jeszcze pogrzebać w dokumentacji.

Co do przestrzeni nazw, to chyba założę na razie korzystanie z jednej, bo to chyba trochę zagmatwana sprawa. Doświadczenie z C++ czy PHP na wiele mi się tu chyba nie przyda.
Czy korzystanie z jednej przestrzeni w całym serwisie związane jest z jakimś dodatkowym ryzykiem lub pociaga za sobą negatywne konsekwencje ?
Go to the top of the page
+Quote Post
splatch
post 27.01.2008, 19:14:53
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 487
Pomógł: 7
Dołączył: 7.01.2004
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jedna przestrzeń nazw w obrębie jednej usługi sieciowej nie powinna stanowić żadnych problemów. Co do WSDL - do tej pory zawsze klepałem deskryptor z palucha i zmuszałem usługę, żeby się do niej dostosowała.


--------------------
Łukasz Dywicki
Independent Java and open source software consultant.
Blog - Java, OSGi, integracja oprogramowania..
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 21:56