Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [php] Nie daje rady wyciągnąć danych z array-a
pixi21
post 6.04.2007, 14:21:36
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 15.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.
Próbowałem już wiele razy i nie mogę wyciągnąć potrzebnych danych z mojego formularza, sprawa wygląda tak:

Mam formularz który po odebraniu danych i przetworzeniu ich trzyma tablice w zmiennej $f. Zrobiłem sobie:
  1. <?php
  2. ... 
  3. var_dump($f); 
  4. ...
  5. ?>

żeby obejrzeć tablice i odpowiednio wyciągnąć dane. No i z tego wyszło to:

Cytat
object(form)(9) { ["FState"]=> int(1) ["FConfirmed"]=> int(1) ["FFields"]=> array(7) { [0]=> string(5) "fimie" [1]=> string(9) "fnazwisko" [2]=> string(6) "fnrkom" [3]=> string(14) "fnrstacjonarny" [4]=> string(7) "fmiasto" [5]=> string(6) "femail" [6]=> string(13) "fporakontaktu" } ["FValues"]=> array(7) { ["fimie"]=> string(6) "Marcin" ["fnazwisko"]=> string(8) "Nowicki" ["fnrkom"]=> string(9) "508555454" ["fnrstacjonarny"]=> string(0) "" ["fmiasto"]=> string(6) "Poznań" ["femail"]=> string(12) "marcin@wp.pl" ["fporakontaktu"]=> string(1) "0" } ["FRequired"]=> array(7) { ["fimie"]=> int(1) ["fnazwisko"]=> int(1) ["fnrkom"]=> int(1) ["fnrstacjonarny"]=> int(0) ["fmiasto"]=> int(1) ["femail"]=> int(1) ["porakontaktu"]=> int(0) } ["FIsSet"]=> array(7) { ["fimie"]=> int(1) ["fnazwisko"]=> int(1) ["fnrkom"]=> int(1) ["fnrstacjonarny"]=> int(1) ["fmiasto"]=> int(1) ["femail"]=> int(1) ["fporakontaktu"]=> int(1) } ["FIsValid"]=> array(7) { ["fimie"]=> int(1) ["fnazwisko"]=> int(1) ["fnrkom"]=> int(1) ["fnrstacjonarny"]=> int(1) ["fmiasto"]=> int(1) ["femail"]=> int(1) ["fporakontaktu"]=> int(1) } ["FIsNotEmpty"]=> array(7) { ["fimie"]=> int(1) ["fnazwisko"]=> int(1) ["fnrkom"]=> int(1) ["fnrstacjonarny"]=> int(0) ["fmiasto"]=> int(1) ["femail"]=> int(1) ["fporakontaktu"]=> int(1) } ["FPoraKontaktu"]=> array(4) { [0]=> string(7) "dowolna" [1]=> string(4) "rano" [2]=> string(10) "popołudnie" [3]=> string(7) "wieczór" } }


Teraz już chce wyciągnąć moje dane z tej tablicy, np. imię wpisane w fomularzu, więc robię:
  1. <?php
  2. echo $f["FValues"]["fimie"];
  3. ?>


Niestety bez żadnych kompletnie wyników. Nie ma ani żadnego komunikatu o błędzie ani wypisanej danej którą wywołuję.
Proszę o pomoc, nie wiem co źle robie, macie może jakieś sugestie?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Go to the top of the page
+Quote Post
crash
post 6.04.2007, 14:28:43
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 196
Pomógł: 2
Dołączył: 17.01.2004
Skąd: Sosnowiec

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Twój $f to obiekt a nie tablica, z tego co wywnioskowałem z var_dump'a mogę zaproponować:
  1. <?php
  2. echo $f->FValues[ 'fimie' ];
  3. ?>


Ten post edytował crash 6.04.2007, 14:29:25


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
pixi21
post 6.04.2007, 14:36:00
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 15.08.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


worriedsmiley.gif Oj... tak to jest jak rutyna bierze górę nad analizą kodu. Działa oczywiście, dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam i wesołych świąt.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 01:54