Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Pomocy, wybór książki.
piopix
post 19.06.2009, 23:59:02
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 4.03.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czesc, mam problem.
Moj brat zażyczył sobie na urodziny książke o php.
Wiem ze ma juz helionowską bilbie php, i dość dobrze zna ten język, ale chcialby sie podszkolic.
Opcje sa dwie: wspomnial kiedys ze chcialby sie nauczyc php obiektowego. Czy ta: http://www.eksiegarnia.pl/index.php?s=karta&id=161098 pozycja mogla by być odpowiednia? Jezeli nie to co polecacie?
Druga opcja jest zwiazana z faktem, iż od kilku miesięcy ma zamiar napisac swojego cms'a zeby uproscic sobie tworzenie stron.
Moze jest jakas literatura, ktora może nie łopatologicznie pisalaby jak cos takiego stworzyc, ale podsuwalaby jakies ciekawe pomysly/rozwiazania/uwagi w pisaniu czegos podobnego.

Z gory dziekuje za każdą propozycje.
Go to the top of the page
+Quote Post
Berg
post 20.06.2009, 13:28:32
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 180
Pomógł: 37
Dołączył: 1.05.2008
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeśli chodzi o programowanie obiektowe to mogę polecić pozycję. Oprócz programowania obiektowego w książce opisane jest kilka podstawowych wzorców projektowania (w tym MVC), SOAP,UML, trochę o sesjach.
Go to the top of the page
+Quote Post
SoSiker
post 24.06.2009, 12:10:00
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 17
Pomógł: 0
Dołączył: 24.01.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co do książek o CMSach to jest trochę zaprawiony: poszukaj na helionie czegoś od Pawła Frankowskiego. I jest jeszcze jakaś znaleziony przeze mnie PDF "Jak stworzyć własnego CMSa" czy coś takiego. Podaj maila to Ci podeśle jeśli chcesz winksmiley.jpg

Pzdr.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 13:17