Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> beta.prezydent.pl - dyskusja
slash^
post 28.07.2009, 09:35:04
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 278
Pomógł: 36
Dołączył: 9.04.2003
Skąd: Płock

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co tu duzo pisac...

http://wiadomosci.onet.pl/2016079,11,item.html

oto nasze "tanie panstwo" a takze informacja dla tych, ktorzy moga pytac ile brac za strone z cms od klientow smile.gif
Powód edycji: Żeby było wiadomo o jaką stronę chodzi (cysiaczek)


--------------------
d(^^)b
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 28.07.2009, 09:39:38
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Najpierw trochę więcej poczytaj, później oceniaj i krzycz.
Cytat
[...]jest to nie tylko wykonanie serwisu ale również dostarczenie i utrzymanie serwera dedykowanego, całego oprogramowania, odpowiednich łączy,pozycjonowanie, rozwój, utrzymanie i tak aż do grudnia 2010 (czyli jeszcze 17 miesięcy!).


Ten post edytował sowiq 28.07.2009, 09:41:10
Go to the top of the page
+Quote Post
slash^
post 28.07.2009, 09:46:27
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 278
Pomógł: 36
Dołączył: 9.04.2003
Skąd: Płock

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czyli wychodzi ponad 20 tys na miesiac, ile w tym moze kosztowac dedyk a ile bierze do kieszeni "znajomy" prezydenta? Stworzenie takiej strony zajmuje 2 "srednio zaawansowanym" osobom pewnie z tydzien po 3-4h dziennie, a co tam wiecej rozwijac?


--------------------
d(^^)b
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 28.07.2009, 09:48:01
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




1. Oceny negatywne są wystawione przez osoby związane z onetem, na którym pojawił się artykuł. Czyżby przegrali przetarg?
2. Takie są stawki za rozbudowane systemy CMS-y. Nawet nie wiesz, co jest "behind the scene".
3. Ogromna część kwoty idzie na design oraz identyfikację graficzną strony.
4. Wspomniane wcześniej utrzymanie infrastruktury.

Poza tym mieszasz pojęcia - tanie państwo to PO, a nie PiS (i prezydent).


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 28.07.2009, 09:53:18
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(batman @ 28.07.2009, 10:48:01 ) *
Oceny negatywne są wystawione przez osoby związane z onetem, na którym pojawił się artykuł. Czyżby przegrali przetarg?
Do przetargu zgłosiły się tylko 3 zespoły:
- KOMUNIX Sp. z o.o. + SOFTHIS Sp. z o.o.
- DDB Warszawa Sp. z o.o.
- QUMAK-SEKOM SA + IDEO Sp. z o.o. (wygrali)
Nie wiem czy któryś z nich ma cokolwiek wspólnego z Onet.pl

Cytat(batman @ 28.07.2009, 10:48:01 ) *
2. Takie są stawki za rozbudowane systemy CMS-y. Nawet nie wiesz, co jest "behind the scene".
Z tym, że strona postawiona jest na Edito CMS -> http://beta.prezydent.pl/admin

Poczytaj też na Wykopie

Ten post edytował sowiq 28.07.2009, 09:59:24
Go to the top of the page
+Quote Post
slash^
post 28.07.2009, 09:54:27
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 278
Pomógł: 36
Dołączył: 9.04.2003
Skąd: Płock

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Bez znaczenia jak na to patrzec z moich (takze i twoich) podatkow wydano po raz kolejny zdecydowanie za duzo niz potrzeba, nie ma chyba firmy, ktora wydala by tyle na taka strone jezeli by musiala placic z wlasnej kieszeni...


--------------------
d(^^)b
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 28.07.2009, 10:00:09
Post #7





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Cytat(sowiq @ 28.07.2009, 10:53:18 ) *
Z tym, że strona postawiona jest na Edito CMS -> http://beta.prezydent.pl/admin
Tak poważny projekt nie może być postawiony na domyślnej instalacji CMS-a. Należy pamiętać o masie dodatków i rozszerzeń, jakie musiały zostać napisane/dopisane.

Cytat(slash^ @ 28.07.2009, 10:54:27 ) *
Bez znaczenia jak na to patrzec z moich (takze i twoich) podatkow wydano po raz kolejny zdecydowanie za duzo niz potrzeba, nie ma chyba firmy, ktora wydala by tyle na taka strone jezeli by musiala placic z wlasnej kieszeni...
A ja znam i to nie jedną. Takie są ceny za tak rozbudowane systemy oraz ich utrzymanie.

Cytat
Czyli wychodzi ponad 20 tys na miesiac, ile w tym moze kosztowac dedyk a ile bierze do kieszeni "znajomy" prezydenta? Stworzenie takiej strony zajmuje 2 "srednio zaawansowanym" osobom pewnie z tydzien po 3-4h dziennie, a co tam wiecej rozwijac?
Ok. To napisz proszę taki serwis w tydzień, pisząc po 3-4h dziennie i postaw to na pierwszym lepszym dedyku, który padnie w dniu premiery, ponieważ nie wytrzyma ruchu.


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
slash^
post 28.07.2009, 10:09:30
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 278
Pomógł: 36
Dołączył: 9.04.2003
Skąd: Płock

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Musisz miec niezlych klientow, ze Ci tyle placa smile.gif

"Tak powazny projekt" ile razy do dzis byles na tej stronie w zyciu? Nadal uwazam ze pieniadze wyrzucone w bloto...

Nie mowie o pierwszym lepszym dedyku, ale nie widzialem oferty za jakies 10 tys mies, a nawet jezeli sa i takie - to sa rowniez za 2-3 tys.


--------------------
d(^^)b
Go to the top of the page
+Quote Post
batman
post 28.07.2009, 10:16:02
Post #9





Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 921
Pomógł: 269
Dołączył: 11.08.2005
Skąd: 127.0.0.1




Cytat(slash^ @ 28.07.2009, 11:09:30 ) *
"Tak powazny projekt" ile razy do dzis byles na tej stronie w zyciu? Nadal uwazam ze pieniadze wyrzucone w bloto...
Piszę często "tak poważny projekt", ponieważ nie jest to stronka dla wujka, który sprzedaje traktory przed oborą, tylko serwis urzędowy, w którym nie można sobie pozwolić na "failed to open stream. permision denied"...

Kwota jest jak najbardziej w porządku. Po prostu nie znasz realiów rynku.

Podobnie jest z dedykami. Nie jest to dedyk w firmie X, ponieważ dane, które są trzymane w takim serwisie nie mogą leżeć u byle kogo. Nie znajdziesz takich usług w cennikach na stronach www firm hostingowych.


--------------------
I would love to change the world, but they won't give me the source code.
My software never has bugs. It just develops random features.
Go to the top of the page
+Quote Post
kbsucha
post 28.07.2009, 10:23:42
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 113
Pomógł: 19
Dołączył: 2.08.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Przesadzacie. Tak wszyscy płaczą w branży, że ceny są zaniżane, to teraz jak powiecie klientowi 50k za CMS + strona i jak wam będzie wybrzydzał to wysyłacie link do artykułu i pokazujecie ile kosztują strony internetowe. biggrin.gif

A tak poważnie, w Polsce jak zwykle nic, nikt nie wie, ale ktoś sobie zarobił to trzeba mu dowalić.

Pozdr


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sztosz
post 28.07.2009, 10:27:16
Post #11





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 866
Pomógł: 32
Dołączył: 2.06.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(batman @ 28.07.2009, 10:48:01 ) *
Poza tym mieszasz pojęcia - tanie państwo to PO, a nie PiS (i prezydent).


Dawno przestałem się interesować polityką, wolę pooglądać mupetty, przynajmniej się nie wkurzam tyle, ale kiedy ostatnio się nią interesowałem, to właśnie PIS coś bredził jak się okazało o Tanim Państwie.

I jako podatnikowi bardzo mi się nie podoba że państwo wydało taki szmal na stronę praktycznie o niczym i co w tym projekcie do cholery jest takiego poważnego, są tam jakieś informacje o znaczeniu strategicznym czy co? To jakiś blog albo prosty portal newsowy. Zaś co do danych tam trzymanych, to choćbyFudzilla , czy betanews, mają ważniejsze informacje. Normalnie szlag mnie trafia jak czytam takie newsy :/

Ten post edytował sztosz 28.07.2009, 10:33:11


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
sowiq
post 28.07.2009, 10:27:31
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 890
Pomógł: 339
Dołączył: 14.12.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(batman @ 28.07.2009, 11:16:02 ) *
Podobnie jest z dedykami. Nie jest to dedyk w firmie X, ponieważ dane, które są trzymane w takim serwisie nie mogą leżeć u byle kogo.
Przesadzasz. Chyba nie myślisz, że w panelu administracyjnym prezio zapisał sobie hasła do rakiet atomowych (których nie mamy) albo PIN do karty bankomatowej/komórki swojego brata (których też nie ma).
Myślę, że 99% informacji zapisanych w bazie jest dostępnych publicznie na stronie. Ten 1% to loginy i hasła zarządzających smile.gif

Pomimo tego, że wkleiłem na początku linka do artykułu, również uważam, że kwota 360k jest trochę przesadzona jak za taką stronę.

Ten post edytował sowiq 28.07.2009, 10:29:22
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post 28.07.2009, 11:31:52
Post #13





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Też mi się ta kwota nie podoba.

To niby pomysł na hotspota w mojej mieścinie - wycena wyszła 11 000zł na instalację sprzętu w gminie. haha.gif Toż tyle Mikrotiki z najwyższej półki kosztują z budową kompletnej stacji bazowej.

~batman, może i są takie systemy, ale nie przesadzaj:
Cytat
Piszę często "tak poważny projekt", ponieważ nie jest to stronka dla wujka, który sprzedaje traktory przed oborą, tylko serwis urzędowy, w którym nie można sobie pozwolić na "failed to open stream. permision denied"...

Ile razy ja to widziałem na stronach urzędowo-państwowych... O.o Popatrz chociażby na serwery CKE/OKE - też niby urzędowo, wyniki tajne, kasa powinna wespół w wytrzymałością, a przy 2k użyszkodników online wszystko leży.

Za taką kasę, to systemy bankowe najprędzej idą, choć wiesz - nie narażałbym się obywatelom. 1/3 tej kwoty bym zrozumiał. To co zmarnowano (nie kryjmy, beta nie jest rewelacją, jeśli chodzi o grafikę) można by było na inny cel wydać, jest na co.

To nie jest system klasy enterprise. biggrin.gif


--------------------

ZCE :: Pisząc PW załączaj LINK DO TEMATU i TYLKO w sprawach moderacji :: jakiś błąd - a TREŚĆ BŁĘDU? :: nie ponaglaj z odpowiedzią via PW!
Go to the top of the page
+Quote Post
vokiel
post 28.07.2009, 11:32:50
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 592
Pomógł: 445
Dołączył: 12.03.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Tak mi przyszło do głowy, że od informacji publicznych jest BIP - jak sama nazwa wskazuje.

IMHO jeśli prezydent chce mieć swój blog, to niech płaci ze swojej kasy, a nie z pieniędzy podatników. Niech zaraz się rzucą na 'swoje' strony premier, marszałek i inni senatorzy i posłowie - każdemu sfinansujemy taką stronkę za ponad 300k? Troche to nie tak. Ciągle krzyki o brakach w budżecie a na nową stronę 1/3 bańki było... Co innego jakby w ogóle nie miał strony, ale miał i to nie jakąś tragiczną.

Subiektywnie, wg mnie to trochę nie tak jak być powinno...


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 28.07.2009, 12:06:52
Post #15


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




Ostatni coś było o książkach w Braile'u dla niewidomych, że brakuje w budżecie 1,5 mln PLN.
I proszę, 1/5 tej kwoty poszła na jakiś serwis, który jest tylko elementem PR prezia.

A ile jest innych potrzeb w budżecie, nie wspomnę.
Ale niestety, nasz kraj jest sztandarowym przykładem na przepierdzielanie kasy na głupoty.
I nie ma znaczenia, czy jest to PIS, PO, SLD czy inne skróty.
Ludzie, którzy są u władzy, nie wiem, taki chyba gatunek, ale żyją na innym poziomie świadomości społecznej.

Dla nich nie istnieje problem wydania 360 tysięcy na stronę www, podczas gdy w szpitalach dzieci umierają na raka, bo nie ma pieniędzy na leki, fundacje ratujące ludzkie życie i zdrowie i dające nadzieję setkom tysięcy ludzi na odrobine normalności w ich pełnymcierpienia życiu czekają na zwrot 1% z naszych podatków, żeby móc normalnie funkcjonować i realizować sowją działalność, ludzie rozwalają się na dziurawych drogach, ludzie, którzy pracowali po 30-40 lat mają po 700 PLN emerytury, wszędzie smród, brud i ubóstwo, bo nie ma nikogo z jajami, kto by wreszcie całą tę bandę z Wiejskiej wziął za ryj i zagnał do roboty.
Nieee, najważniejsze są afery, stołki i strony www prezia.
I pijar przed następnymi wyborami. Dopiero co Rostowski płakał o dziurze w budżecie, ale 370 tysi na stronkę się cudownie znalazło.

Sorki, ale musiałem to napisać. Nie należymy do głupiego narodu, ale do rządzenia to się nie nadajemy.


--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post
mike
post 28.07.2009, 12:09:24
Post #16





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Normalna cena dużej agencji. Nie ma co się dziwić i należy się przyzwyczaić do realiów rynku.
Kogo to dziwi, to nie zdaje sobie sprawy co cena zawiera.

Ja natomiast zastanowiłbym się czy to było konieczne, skoro poprzednia strona nie była najgorsza.
Choć faktycznie wcześniej mieliśmy stronę Lecha Kaczyńskiego a teraz jest strona Prezydenta RP.
Go to the top of the page
+Quote Post
Cysiaczek
post 28.07.2009, 12:12:26
Post #17





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




No bez jaj, rynek rynkiem, ale tam nie ma nic, co by taką kwotę usprawiedliwiało.
17x2k - 34 tysięcy złotych za dedyka (* ilość dedyków oczywiście)
Admin - ile weźmie za administrację? 6k brutto miesięcznie (17x6=102 tysięce). Ile wezmą okazyjnie najęci ludzie? Kolejne 100k.
Sama strona to kilkanaście tysięcy.

Sam nie wiem smile.gif


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 28.07.2009, 12:13:58
Post #18


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




@Cysiaczek, zapomniałes o działkach dla krewnych i znajomych królika z kancelarii prezia

Ten post edytował blooregard 28.07.2009, 12:14:33


--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post
Spawnm
post 28.07.2009, 12:20:18
Post #19





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 069
Pomógł: 497
Dołączył: 11.05.2007
Skąd: Warszawa




Cytat(blooregard @ 28.07.2009, 13:13:58 ) *
@Cysiaczek, zapomniałes o działkach dla krewnych i znajomych królika z kancelarii prezia


A teraz pokaż mi dowody że ta kasa poszła na te cele.
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 28.07.2009, 12:22:56
Post #20


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




Cytat
A teraz pokaż mi dowody że ta kasa poszła na te cele.

Nie powiesz mi chyba, że to sam LK organizował ten przetarg, pracowało przy nim parę osób i za darmo tego nie robiły.


--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 10:18