Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [ZendFramework] Zend_Image? Co w zamian?, Propozycje użycia gotowych rozwiązań.
darko
post 27.11.2009, 02:32:34
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam!

Z przerażeniem (trochę przesadzam) odnotowałem, że ZF nie posiada funkcjonalności obróbki zdjęć, tworzenia miniatur, znaków wodnych.

Pytanie: co proponujecie, jakie rozwiązania dla tego frameworka (tylko proszę nie rozpoczynać dyskusji OT czy to framework czy nie) do obróbki plików graficznych? Zależy mi na:

- łatwej integracji z ZF
- możliwości tworzenia miniatur i określania granicznych wartości wymiarów oryginalnego i tworzonego obrazka
- możliwości tworzenia znaków wodnych (wybór rodzaju i koloru czcionki i pozycji znaku)
- możliwości obróbki najpopularniejszych formatów plików graficznych (głównie: png, jpg, gif)

Wymagania nie są wygórowane i wiem, że istnieją różne rozwiązania, jednak może ktoś zna już jakieś wydajne, sprawdzone i nadające się do zastosowania w ZF questionmark.gif



--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
marcio
post 27.11.2009, 03:05:25
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 291
Pomógł: 156
Dołączył: 23.09.2007
Skąd: ITALY-MILAN

Ostrzeżenie: (10%)
X----


http://docs.kohanaphp.com/libraries/image mysle ze da rade zintegrowac z zf skoro jego biblioteki mozna z kohana to mysle ze 2 strone tez zadziala.


--------------------
Zainteresowania: XML | PHP | MY(SQL)| C# for .NET | PYTHON
http://code.google.com/p/form-builider/
Moj blog
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 27.11.2009, 03:39:08
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Idealnie! Dzięki! Tylko pozmieniać
throw new Kohana_Exception('image.gd.requires_v2');

Jutro potestuję, punktu póki co jeszcze nie przyznam, bo może jakieś propozycje jeszcze się pojawią smile.gif (a jak ludzie widzą różowe tło to często omijają temat szerokim łukiem)

Ten post edytował darko 27.11.2009, 03:39:34


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
NuLL
post 27.11.2009, 03:52:14
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 262
Pomógł: 21
Dołączył: 3.05.2004
Skąd: Sopot, Krakow, W-wa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


http://asido.info - prosta w konstrukcji i swietnie spelniajaca swoje zadania smile.gif


--------------------
Javascript, Coffeescript, Node.js, Mongo, CouchDb, chmury, workery & inne bajery - zycie jest zbyt krotkie aby miec nudna prace :)
Go to the top of the page
+Quote Post
Sajrox
post 27.11.2009, 15:34:10
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 254
Pomógł: 7
Dołączył: 9.10.2007
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja polecam phpthumb

Home: http://phpthumb.gxdlabs.com/
Sposób użycia: http://wiki.github.com/masterexploder/PHPThumb/basic-usage

Dla mnie jest to naprawde idealna biblioteka, posiada niesamowite efekty które są proste w uzyciu. Do tego posiada prejrzystą dokumentację smile.gif

Ja używam tego tak:
  1. # Zmniejszenie pliku graficznego
  2. require_once 'phpthumb/ThumbLib.inc.php';
  3. $options = array(
  4. 'resizeUp' => true,
  5. 'jpegQuality' => 80
  6. );
  7.  
  8. /*
  9.   $thumb = @PhpThumbFactory::create(BASE_PATH.'/photos/test.jpg', $options);
  10.  
  11.   $thumb->resize(800, 800)
  12.   ->save(BASE_PATH.'/photos/max_photo.jpg');
  13.  
  14.   $thumb->resize(120, 120)
  15.   ->save(BASE_PATH.'/photos/min_photo.jpg');


Polecam !

Jeszcze dodam jak wstawić znak wodny:
http://phpthumb.gxdlabs.com/forums/topic/w...plugin#post-115
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 2.12.2009, 21:32:31
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ok dziękuję wszystkim, przeanalizuję zaproponowane rozwiązania i wybiorę coś optymalnego.


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
Nigger
post 4.12.2009, 15:16:18
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 30
Pomógł: 1
Dołączył: 14.07.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


poszukaj w inkubatorze Zend_Image. Myślę, że jest już zdatny do użytku bo szykuje się do wydania w 2.0
Go to the top of the page
+Quote Post
darko
post 8.12.2009, 02:11:11
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 885
Pomógł: 463
Dołączył: 3.10.2009
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Chciałem w tym momencie serdecznie podziękować użytkownikowi Sajrox, trafiłeś w dziesiątkę exclamation.gif yahoo.gif Dokładnie oto chodziło.

Piszę to dla ludzi, którzy może będą kiedyś w podobnej sytuacji do mojej. Moja męczarnia z przystosowywaniem pozostałych rozwiązań do frameworka Zend:

- Asido - fajna, bo lekka biblioteka i na tym koniec plusów, dopasowanie do ZF: masakra! Wszystko zaczęło się sypać, najpierw autoloader, później ścieżki biblioteki, następnie ścieżki do plików, ostatecznie poległem po kilku godzinach żmudnych poszukiwań przyczyny takiego stanu rzeczy (odpuściłem przy komunikacie image not found, division by zero, gdzie za Chiny ludowe nie mogłem dopatrzeć się jakiegokolwiek dzielenia, tym bardziej przez zero...)

- biblioteka Kohany (/system/libraries/Image.php) - ok również fajna, także lekka, jednak niestety mnóstwo: throw new Kohana_Exception, Kohana::auto_load, stałych Kohany oraz Kohana::config. Ja dla mnie, biblioteka za bardzo "wrosła w Kohanę, żeby integracja z czymkolwiek innym przebiegła bezboleśnie, czytaj szybko i przy niewielkich zmianach (oczywiście finalnie da radę zintegrować, jednak nie miałem na to aż tyle czasu)

- kandydat Zend_Image - to jest w ogóle - według mnie - dziwna sprawa, żeby w ZF nie było ani jednej klasy do obróbki obrazków/zdjęć. Kandydatów na Zend_Image jest faktycznie wielu, niektórzy przechodzą akceptację, inni nie. Ci, którzy zostali łaskawie zaakceptowani przez community i developerów Zenda, czekają miesiącami na dalsze wytyczne, sugestie poprawek (np. w nazewnictwie metod), i wiele, wiele innych kwestii związanych z dołączeniem biblioteki do ZF. W rezultacie ZF nadal nie posiada nic, co chociaż oferowałoby podstawową funkcjonalność obróbki zdjęć, przynajmniej możliwości przeskalowania dużego obrazka na mniejszy (ja już nawet nie mam na myśli przezroczystego znaku wodnego ani żadnych innych wodotrysków). Rozumiem, że każdy komponent trzeba dopracować, no ale, żeby tak podstawowej rzeczy nie było, jak obsługa galerii zdjęć ?

Zdecydowanie polecam phpthumb ! Działa zarówno z GD, jak i iMagick, posiada wiele wtyczek pozwalających uzyskiwać bardziej zaawansowane efekty graficzne. Użytkownicy mają do dyspozycji forum oraz bardzo dobrą dokumentację. Integracja z ZF zajęła mi około 40 minut włącznie z ustawieniem odpowiednich ścieżek, zmianą nazw klas (musiałem dostosować do autoloadera) i przetestowaniem działania tej biblioteki. 100% satysfakcji.

Jeszcze raz dzięki Sajrox. Jak to już gdzieś kiedyś widziałem na forum.php.pl: gdybym mógł, to przyznałbym 20 punktów pomógł, a nawet 30.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

temat do zamknięcia (jak dla mnie smile.gif )


--------------------
Nie pomagam na pw, tylko forum.
Go to the top of the page
+Quote Post
kosmowariat
post 8.12.2009, 09:05:03
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 235
Pomógł: 17
Dołączył: 18.07.2007
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


w EZ Components jest biblioteka do zabawy obrazkami, kiedyś używałem wspomnianego Asido, ale jakoś jakosc była do bani
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 2.05.2024 - 10:07