Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [adodb] ->Insert_ID() - problem
legorek
post 18.02.2005, 23:34:11
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 411
Pomógł: 35
Dołączył: 27.06.2004
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam taki oto kawałek kodu (jedna z metod klasy obsługującej forum, ale to w tej chwili nieważne)

  1. <?php
  2.  
  3. function DodajDoBazy($temat_b, $tresc_b, $kat_b)
  4. {
  5. $zapytanie = &#092;"INSERT INTO forum_tematy (id_kategorii, temat, user_nick, user_id, data_otwarcia, data_ostatni_post) VALUES ('$kat_b', '\" . ForumTematy::FormatujTekst($temat_b) . \"', '\".$_SESSION[\"User_login\"].\"', '\".$_SESSION[\"User_id\"].\"', NOW(), NOW());\";
  6. GLOBAL $_CONFIG;
  7. $db = ADONewConnection($_CONFIG['dbServer_Modules']['dbType']);
  8. $db->SetFetchMode(ADODB_FETCH_ASSOC);
  9. $db->connect($_CONFIG['dbServer_Modules']['dbHost'],$_CONFIG['dbServer_Modules']['dbUser'],$_CONFIG['dbServer_Modules']['dbPass'],$_CONFIG['dbServer_Modules']['dbBase']);
  10. $wynikDodajTemat = $db->Execute($zapytanie);
  11. if($wynikDodajTemat === false) return &#092;"Przepraszamy, ale Twój temat nie mógł zostać wysłany ze względów technniczn
    y
  12. h.\";
  13. $wynikDodajTematTresc = $db->Execute(\"INSERT INTO forum_posty (id_tematu, id_usera, nick_usera, tresc, data) VALUES ('\".$wynikDodajTemat->Insert_ID().\"','\".$_SESSION[\"User_id\"].\"','\".$_SESSION[\"User_login\"].\"','\".ForumTematy::FormatujTekst($tresc_b).\"', NOW());\");
  14. if($wynikDodajTematTresc === false) return \"Przepraszamy, ale Twój temat nie mógł zostać wysłany ze względów technniczny
  15. h.\";
  16. $wynikDodajTematKat = $db->Execute(\"UPDATE forum_kategorie SET liczba_tematow=liczba_tematow+1 WHERE id=$kat_b\");
  17. if($wynikDodajTematKat === false) return \"Twój temat został wysłany do moderatora, ale wystąpiły problemy techniczne.\";
  18. return \"Wysłany do moda\";
  19. }
  20.  
  21. ?>


Nie wiem dlaczego, ale coś nie może mi zadziałać to zapytanie:

  1. <?php
  2. $wynikDodajTematTresc = $db->Execute(&#092;"INSERT INTO forum_posty (id_tematu, id_usera, nick_usera, tresc, data) VALUES ('\".$wynikDodajTemat->Insert_ID().\"','\".$_SESSION[\"User_id\"].\"','\".$_SESSION[\"User_login\"].\"','\".ForumTematy::FormatujTekst($tresc_b).\"', NOW());\");
  3. ?>


Niestety nie mogę dojść co jest nie tak bo serer na którym pracuje nie wyświetla błędów :/ Może ktoś pomoże ?


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_bonzo
post 18.02.2005, 23:48:50
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Co do wyswietlania bledow: albo je wlacz w php.ini, albo error_reporting( E_ALL )


--------------------
Nie lubię jednorożców.
Go to the top of the page
+Quote Post
legorek
post 19.02.2005, 12:30:07
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 411
Pomógł: 35
Dołączył: 27.06.2004
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Włączenie wyświetlania błedów w php.ini nie wchodzi w grę (bezpieczeństwo), ale error reporting pomógł mi bardzo. Już wiem co miałem źle.
Zamiast
  1. <?php
  2. $wynikDodajTemat->Insert_ID()
  3. ?>

Powinno być
  1. <?php
  2. $db->Insert_ID()
  3. ?>


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 14:42