Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [Kohana]Kontrola jakości kodu
MateuszS
post 26.02.2013, 00:45:03
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 429
Pomógł: 195
Dołączył: 6.10.2008
Skąd: Kraków/Tomaszów Lubelski

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam. Skończyłem mały projekt w Kohanie (prosta strona z newsami, galerią itp.). Nie ma sensu pokazywać strony bo najważniejsza jest w tym właśnie Kohana i szlifowanie jej. Dopiero zacząłem się go uczyć i chciałbym przejść swego rodzaju kontrolę jakości. Wiadomo, prawdopodobnie "forumowy sanepid" zamknąłby moją fabrykę kodu ale głównie chodzi mi o uzyskanie rad, co robię źle i jak to poprawić żeby było dobrze (albo chociaż lepiej). Przymierzam się w niedalekiej przyszłości do stworzenia większego projektu i chciałbym żeby to było zrobione PRO.

Chciałbym abyście przyjrzeli się kontrolerowi i modelowi newsów (dla panelu administracyjnego). Proszę nie traktować tego jako "kodu do oceny". Ja wiem że to do oceny się jeszcze nie nadaje, z tym że ja już nie bardzo wiem co mógłbym poprawić. Stąd moja prośba o "kontrolę" kodu. Wybaczcie durnowate komentarze w kodzie, czasami się gubiłem.

Kontroler:
http://wklej.org/id/966403/

Model:
http://wklej.org/id/966404/

Pozdrawiam

Ten post edytował MateuszS 26.02.2013, 01:07:52


--------------------
O! Zimniok :P
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
toffiak
post 26.02.2013, 08:08:35
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 395
Pomógł: 80
Dołączył: 24.08.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Parę uwag z którymi nie wszyscy się zgodzą:
Kod jest rozwlekły, to znaczy twój podany przez Ciebie kod nie potrzebuje tylu komentarzy, tak wiem że często wymagane jest na uczelaniach aby komentować wszystko co się da ale komentarze odwracają uwagę od kodu właściwego. Tak naprawdę gdyby usunąć je wszystkie to i tak kod jest czytelny. Jedynie warto zachować komentarze nad metodami.
W przypadku "if-ów" i "else-ów" zawierających po jednej instrukcji powinieneś skorzystać z operatora trójargumentowego.
Kod kontrolera nie powinien przekraczać 30 linijek, choć oczywiście nie jest to reguła a raczej zalecenie.
Uwagi dotyczą kodu przedstawionego, w przypadku rozwiniętego modelu kod musi mieć więcej komentarzy, ponieważ są to sprawy indywidualne a nie zwykły CRUD.



--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 06:28