Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Porównanie baz MySQL + wydajność
cahe
post 22.03.2003, 16:38:15
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 223
Pomógł: 0
Dołączył: 22.03.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam na serwerze baze MySQL w wersji 3.23.49 pod kontrola systemu linux. Serwer stoi na procesorze celeron 533 + 512 MB RAM. Teraz mam pytanie.

Dlaczego przy wiekszym obciazeniu serwer drastycznie zwalnia? Jak mam np. 150 procesow httpd i 70 mysqld to dziala to strasznie wolno. Zauwazylem, ze jeden proces mysqld w pamieci zajmuje ponad 12MB, wiec dosyc duzo. Jak moge przyspieszyc dzialanie serwera przy wiekszym obciazeniu? Moze zmienic wersje MySQL? Polecacie ta z serii 4.x?

Prosze, odpowiedzcie ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
GeoS
post 23.03.2003, 00:22:23
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 602
Pomógł: 0
Dołączył: --
Skąd: W - WA -> GRO

Ostrzeżenie: (0%)
-----


1. Zrobic dedykacje serwerow pod poszczegolne uslugi: WWW, SQL, POP3/SMTP/IMAP (razem lub oddzielnie), ...

2. Zajac sie optymalizacja konfiguracji (zeby wyciagnac z tego co sie ma max) i samych zapytan (a noz uda sie czesc zredukowac) aaevil.gif

...


--------------------
Zanim zadasz pytanie, zawsze wczesniej zajrzyj do manuala ( pl.php.net/manual/pl/ ).
Szukasz skryptow - www.hotscripts.com
Go to the top of the page
+Quote Post
cahe
post 23.03.2003, 00:41:27
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 223
Pomógł: 0
Dołączył: 22.03.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W porzadku, ale narazie z powodów finansowych serwery dedykowane odpadają :/. Jeśli zaś chodzi o optymalizacje - co prócz zapytań mogę zmodyfikować i jakie komponenty w komputerze wymienić, zeby zwiększyć wydajność?
Go to the top of the page
+Quote Post
GeoS
post 23.03.2003, 00:53:07
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 602
Pomógł: 0
Dołączył: --
Skąd: W - WA -> GRO

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jesli mi sie dobrze wydaje, to bawisz sie w swiadczenie uslug hostingowych. Z tego powodu powinienes miec odpowiednia wiedze, sprzet i srodki finansowe (choc tych zawsze niedostatek).

Pamiec RAM powinna pracowac z odpowiednia czestotliwoscia w stosunku do czestotliwosci pracy szyny danych, z dyskow mozna na poczatek zrobic macierze RAIDowskie (bo o przechowywaniu danych w SANie nie mowie), zmienic procek na szybszy i dedykowany do serwerow (np. rodzina prockow Intela: XEON), wylaczyc wszystkie niepotrzebne procesy dzialajace na maszynie, zajac sie konfiguracja kernela, ....

Poszukaj sobie jeszcze informacji, w jaki sposob przyspieszyc dzialanie samego serwera baz - zmiany w konfiguracji (zmiana wielkosci bufra wymiany danych, ...).


--------------------
Zanim zadasz pytanie, zawsze wczesniej zajrzyj do manuala ( pl.php.net/manual/pl/ ).
Szukasz skryptow - www.hotscripts.com
Go to the top of the page
+Quote Post
DeyV
post 23.03.2003, 00:57:49
Post #5





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




Dokładnie tak. Polecam ten post http://php.pl/viewtopic.php?p=8427#8427


--------------------
"Niezależnie od tego, jakie masz osiągnięcia, ktoś Ci pomaga..."
Go to the top of the page
+Quote Post
cahe
post 23.03.2003, 01:00:51
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 223
Pomógł: 0
Dołączył: 22.03.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Jesli mi sie dobrze wydaje, to bawisz sie w swiadczenie uslug hostingowych.


Nie, raczej przypomina to zabawe w administratora ;-). Moze kieeedys, jak skoncze liceum i studia bede takie uslugi swiadczyl.

Cytat
Poszukaj sobie jeszcze informacji, w jaki sposob przyspieszyc dzialanie samego serwera baz - zmiany w konfiguracji (zmiana wielkosci bufra wymiany danych, ...).


Jakies przyklady stron? I czy sa takie strony po polsku, czy raczej tylko zagraniczne? (w sumie bez roznicy dla mnie, jutro w goglach poszperam)
Go to the top of the page
+Quote Post
cahe
post 23.03.2003, 01:04:22
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 223
Pomógł: 0
Dołączył: 22.03.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Dokładnie tak. Polecam ten post http://php.pl/viewtopic.php?p=8427#8427


Dzieki!
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 14:18