Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

3 Stron V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> IPAD 2
acztery
post 1.12.2011, 00:58:28
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 945
Pomógł: 7
Dołączył: 15.03.2005
Skąd: katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ma ktoś z Was te cacko ja mam i powiem jestem zadowolony ciekawią mnie Wasze opinie na temat IPADA jak i samych komputerów firmy apple (na których praca programisty PHP) jest szybsza jak dla mnie.
Go to the top of the page
+Quote Post
marcio
post 1.12.2011, 02:43:44
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2 291
Pomógł: 156
Dołączył: 23.09.2007
Skąd: ITALY-MILAN

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Biorac pod uwage samego ipad'a 2 nie widze gdzie tu komfort dla kodera.
Wedlug mnie ipad jest dobry do popykania w gry.
Brak flash'a,mala modyfikowalnosc w porownaniu do android'a i cena czynia go takim sobie.
Co do jakosci wykoniania nie mozna nic powiedziec.

Apple jest w tyle za konkurencja jedynie co go przewyzsza to soft majac maly wybor produktow bardziej sie potrafia skupic na tych co maja choc czasami tez daje pupy ;p


--------------------
Zainteresowania: XML | PHP | MY(SQL)| C# for .NET | PYTHON
http://code.google.com/p/form-builider/
Moj blog
Go to the top of the page
+Quote Post
lobopol
post 1.12.2011, 07:20:46
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 729
Pomógł: 346
Dołączył: 4.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak dla mnie apple jest niezbyt fajną platformą dla programisty, zdecydowanie lepszą jest kombo windows/linux. Apple tworzy sprzęt który ma cenę nieadekwatną do oferowanych możliwości. Za cenę dowolnego laptopa/telefonu/tabletu od apple jesteśmy w stanie kupić znacznie lepszą maszynę. Podobno dla grafików są to lepsze maszyny, ale się nie wypowiem bo grafikiem nie jestem, ale dla programisty? Nam potrzebne jest jest środowisko do pracy, serwer testowy (linux) i tyle.

Apple przebija inne firmy marketingiem i tyle.

Ten post edytował lobopol 1.12.2011, 07:21:10


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
acztery
post 1.12.2011, 10:06:25
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 945
Pomógł: 7
Dołączył: 15.03.2005
Skąd: katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


marcio nie napisałem ze na ipadzie można kodować ale na imacu no już tak
lobopol masz w ogóle jakiś sprzęt tej marki ze snujesz takie wnioski?
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 1.12.2011, 11:40:50
Post #5


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




To wszystko zależy od tego co kto lubi. Moje stanowisko pracy wygląda tak:

1. PC z linux'em (ubuntu wersja server) - na tym komputerze mam zainstalowane bazy danych, php + server, git/svn i inne przydatne rzeczy (cały czas sobie hula) i z niego korzystają pozostałe.
2. PC z windowsem 7, na nim mam środowisko do pracy, edytor php (netbeans) office, visio, c# expess (+ dodatkowo korzystam z niego do grania), ten zestaw posiada 2 monitory
3. Mac mini, jeden monitor (na macosie dużo lepiej się pracuje na jednym monitorze niż na windowsie) używam go głównie do robienia html + css + drobny php (netbeans) - zaleta macos'a jest konsola a'la linux, której w windowsie bardzo brakuje. I rzeczy związane z grafiką dużo wygodniej się tam robi. Ponadto ma ta zalete ze lubie czasem 'pojść gdzie indziej' jak się wkurze na windows'a/php wink.gif

Wszędzie na windows/macos jest zainstalowany teamviewer, na tym 1 komputerze mam dostep przez ssh.

Dodatkowo do tego wszystkiego mam postawionego iPad2 - używam go do przeglądania dokumentów (jak się przeciągam na krześle tongue.gif) + jak coś wygląda na małym ekranie. Zazwyczaj jest zadokowany kolo monitora (stoi sobie pionowo) i mam tam ściągawke do tego co aktualie piszę (lista pol w bazie danych, relacje, jakies slowniki typy pól, ect). Szybko się z tego korzysta (czasem też tam rzucam jakies pdf'y ze skrotami aplikacji, albo inne rzeczy ktorych sie ucze).
Dodatkowa zaleta tego ipad'a jest to że też jest tam teamviewer więc mam dostep do każdego komputera z każdego miejsca. Jak gdzieś wychodzę to zazwyczaj go biorę.

Nie posiadam laptopa bo wiem że jak bym miał to 'cale życie przed monitorem' tongue.gif


Co do sprzętu Apple to faktycznie nie jest on mocny (szczególnie za taka kasę, ale trzeba pamiętać że w tej cenie mamy też system operacyjny, aktualizacje i usługi jak np icloud), nie wyobrażam sobie np posiadania na nim jakiejś dużej bazy danych (samo jej wgrywanie by dużo czasu zajmowało, ale po to wlasnie jest ten 1pc). Sam sprzęt jeżeli posiada samo środowisko do pisania a uruchamiane jest gdzie indziej to się bardzo ładnie sprawuje.
Powód edycji: [hwao]:
Go to the top of the page
+Quote Post
phpion
post 1.12.2011, 12:21:51
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 070
Pomógł: 860
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




@hwao:
Rozwaliłeś mnie. Ja mam lapka + monitor 22" + kartka papieru + długopis. Bez obrazy (każdy ma to co lubi), ale chyba trochę przesadzasz z ilością sprzętu smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
blooregard
post 1.12.2011, 12:38:25
Post #7


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 033
Pomógł: 290
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Łódź




@hwao - szacun. Twoje stanowisko pracy powala tongue.gif


--------------------
Life's simple... You make choices and don't look back...
Go to the top of the page
+Quote Post
lobopol
post 1.12.2011, 13:10:57
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 729
Pomógł: 346
Dołączył: 4.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(acztery @ 1.12.2011, 10:06:25 ) *
marcio nie napisałem ze na ipadzie można kodować ale na imacu no już tak
lobopol masz w ogóle jakiś sprzęt tej marki ze snujesz takie wnioski?

Nie nie mam sam osobiście żadnego ze sprzętów apple. Ale bawiłem się nimi przez spory kawałek czasu (ipad+iphone ma brat i jego żona). Ich laptopami również się bawiłęm i nie są nadzwyczajne, a teraz ich pc/lapy mają te same wnętrzności co zwykłe pc tylko drożej opakowane (a sam system mi się bardzo nie podoba)


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Speedy
post 2.12.2011, 00:04:26
Post #9





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 28
Dołączył: 4.12.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(hwao @ 1.12.2011, 11:40:50 ) *
To wszystko zależy od tego co kto lubi. Moje stanowisko pracy wygląda tak:

1. PC z linux'em (ubuntu wersja server) - na tym komputerze mam zainstalowane bazy danych, php + server, git/svn i inne przydatne rzeczy (cały czas sobie hula) i z niego korzystają pozostałe.
2. PC z windowsem 7, na nim mam środowisko do pracy, edytor php (netbeans) office, visio, c# expess (+ dodatkowo korzystam z niego do grania), ten zestaw posiada 2 monitory
3. Mac mini, jeden monitor (na macosie dużo lepiej się pracuje na jednym monitorze niż na windowsie) używam go głównie do robienia html + css + drobny php (netbeans) - zaleta macos'a jest konsola a'la linux, której w windowsie bardzo brakuje. I rzeczy związane z grafiką dużo wygodniej się tam robi. Ponadto ma ta zalete ze lubie czasem 'pojść gdzie indziej' jak się wkurze na windows'a/php wink.gif

Wszędzie na windows/macos jest zainstalowany teamviewer, na tym 1 komputerze mam dostep przez ssh.

Dodatkowo do tego wszystkiego mam postawionego iPad2 - używam go do przeglądania dokumentów (jak się przeciągam na krześle tongue.gif) + jak coś wygląda na małym ekranie. Zazwyczaj jest zadokowany kolo monitora (stoi sobie pionowo) i mam tam ściągawke do tego co aktualie piszę (lista pol w bazie danych, relacje, jakies slowniki typy pól, ect). Szybko się z tego korzysta (czasem też tam rzucam jakies pdf'y ze skrotami aplikacji, albo inne rzeczy ktorych sie ucze).
Dodatkowa zaleta tego ipad'a jest to że też jest tam teamviewer więc mam dostep do każdego komputera z każdego miejsca. Jak gdzieś wychodzę to zazwyczaj go biorę.

Nie posiadam laptopa bo wiem że jak bym miał to 'cale życie przed monitorem' tongue.gif


Co do sprzętu Apple to faktycznie nie jest on mocny (szczególnie za taka kasę, ale trzeba pamiętać że w tej cenie mamy też system operacyjny, aktualizacje i usługi jak np icloud), nie wyobrażam sobie np posiadania na nim jakiejś dużej bazy danych (samo jej wgrywanie by dużo czasu zajmowało, ale po to wlasnie jest ten 1pc). Sam sprzęt jeżeli posiada samo środowisko do pisania a uruchamiane jest gdzie indziej to się bardzo ładnie sprawuje.


Zrób zdjęcie i wrzuć je tutaj tongue.gif.

Ten post edytował Speedy 2.12.2011, 00:12:15


--------------------
Sygnatura niezgodna z regulaminem.
Go to the top of the page
+Quote Post
acztery
post 2.12.2011, 00:07:03
Post #10





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 945
Pomógł: 7
Dołączył: 15.03.2005
Skąd: katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ja imac 27 i mbp13 pro + IPAD wszystko zsynchronizowanie działa pięknie..
Go to the top of the page
+Quote Post
hwao
post 3.12.2011, 14:46:36
Post #11


Developer


Grupa: Moderatorzy
Postów: 2 844
Pomógł: 20
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Olkusz




Cytat(phpion @ 1.12.2011, 13:21:51 ) *
@hwao:
Rozwaliłeś mnie. Ja mam lapka + monitor 22" + kartka papieru + długopis. Bez obrazy (każdy ma to co lubi), ale chyba trochę przesadzasz z ilością sprzętu smile.gif


Phpion to zależy co się robi, do samego php pewnie też by mi wystarczył jeden komputer smile.gif
Często wymieniam części w komputerze więc 2gi pod 'serwer' jest składany z części starej maszyny roboczej. Mogę sobie tam protestować nowe rzeczy, skonfigurować i popatrzeć jak działają.
Do pisania aplikacji na iPad'a niestety wymagany jest jakiś sprzęt z macos'em (xcode tylko działa na macos'ie), dodatkowo moim zdaniem na macos'a są po prostu przyjemniejsze aplikacje do frontend/grafiki niż na windowsie, wiec czemu nie skorzystać?


Cytat(Speedy @ 2.12.2011, 01:04:26 ) *
Zrób zdjęcie i wrzuć je tutaj tongue.gif.

Wrzucę jak tylko złożę biurko, czekam na części od stolarza - fotka poleci do tematu "moje stanowisko pracy" smile.gif

Cytat
ja imac 27 i mbp13 pro + IPAD wszystko zsynchronizowanie działa pięknie..

I to jest największa zaleta macos'a, mam nadzieje ze w windows8 wprowadzą tego odpowiednik (korzysta z logowania @live)
Go to the top of the page
+Quote Post
by_ikar
post 3.12.2011, 21:39:29
Post #12





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 798
Pomógł: 307
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Gubin/Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(acztery @ 1.12.2011, 10:06:25 ) *
marcio nie napisałem ze na ipadzie można kodować ale na imacu no już tak
lobopol masz w ogóle jakiś sprzęt tej marki ze snujesz takie wnioski?


Bez urazy, ale twoje słowa, to klasyczne kombosy applowskich fanatywków wink.gif kiedyś to może i bym się z kimś użerał o to że nie ma racji, ale chyba się starzeje, bo zwyczajnie już mnie to nie interesuje.

Skąd wnioski że na komputerach apple/intel/amd/asus czy jakich kolwiek innych programuje się szybciej? Komputer dodaje ci jakiejś dodatkowej inteligencji? +20 do szybkości pisania? Matko, kiedy przestaniecie ludzie być fanatykami? To jest tylko sprzęt, bez różnicy jakiej firmy, ile kosztował, jaki ma soft. Najważniejsze żebyś sobie to skonfigurował i umiał z tym w miarę ergonomiczne pracować.

Nie kupił bym nic od apple, nie dla tego że mam jakąś inną upatrzoną firmę produkującą podobny sprzęt, ale dlatego że to jest taki sam sprzęt jak każdy inny, tylko sprzedawany drożej. System to jest system, linux, windows czy jakiś unix, to akurat kwestia gustu i przyzwyczajenia.

windows - nie wkurza mnie, nie łapie wirusów, nie laguje, nie wiesza się. Jak sobie skonfigurujesz/używasz tak masz.
linux/unix - głównie serwery, od czasu do czasu jako dystrybucja live, do ratowania sprzętu znajomych, lub do moich ostatnich zabaw z macierzami wink.gif

Nie wiem czemu, ale takie fanatyczne teksty (autora tematu chociażby), utwierdzają mnie w przekonaniu że chyba nie chciałbym nawet dołączyć do grona wyznawców apple.

EDIT:

Cytat
I to jest największa zaleta macos'a, mam nadzieje ze w windows8 wprowadzą tego odpowiednik (korzysta z logowania @live)

Tak w skrócie możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tą synchronizacją, jaka jest tylko w mac osx której żaden inny system nie ma ? Tak z ciekawości pytam..

Ten post edytował by_ikar 3.12.2011, 21:42:22
Go to the top of the page
+Quote Post
acztery
post 3.12.2011, 22:18:18
Post #13





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 945
Pomógł: 7
Dołączył: 15.03.2005
Skąd: katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


by_ikar, gesty myszy,icloud,time machine, wiele pulpitów itp tak dzięki taki rzeczą masz szybszy dostęp do aplikacji dzięki czemu szybciej pracujesz.

tylko sprzęt. Może BMW to tylko auto??
Go to the top of the page
+Quote Post
lobopol
post 3.12.2011, 22:46:37
Post #14





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 729
Pomógł: 346
Dołączył: 4.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Gesty myszy w systemie mi są zbędne w przeglądarce nigdy nie używałem, mam klawiaturę z programowalnymi klawiszami skrótów, raczej szybciej jeden klawisz nacisnąć niż łapać myszkę i malować cudaczne wzorki
icloud, nie używałem ale jakoś nie widzę potrzeby, to co musi być na kilku maszynach ląduje na dropboxie bądź leci na serwer svn.
time machine przyznam, że ciekawe rozwiązanie, ale też niezbyt mi potrzebne do szczęścia wystarcza mi svn/git do projektów+ regularna kopia zapasowa
wiele pulpitów linux w standardzie, windows po instalacji dodatkowego softu. Przy 2 monitorach z rzadka mam potrzebę.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
acztery
post 3.12.2011, 23:23:29
Post #15





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 945
Pomógł: 7
Dołączył: 15.03.2005
Skąd: katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


mac daje te wszystkie funkcje bez dodatkowego softu. A time machine to nie tylko kopie kodu php ...
Go to the top of the page
+Quote Post
by_ikar
post 3.12.2011, 23:48:52
Post #16





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 798
Pomógł: 307
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Gubin/Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(acztery @ 3.12.2011, 22:18:18 ) *
by_ikar, gesty myszy,icloud,time machine, wiele pulpitów itp tak dzięki taki rzeczą masz szybszy dostęp do aplikacji dzięki czemu szybciej pracujesz.

tylko sprzęt. Może BMW to tylko auto??


Tak to jest tylko auto, są szybsze, są pojemniejsze, są tańsze, są ekonomiczniejsze. To jest tylko auto, a co może kosiarką do trawy i żelazkiem do bielizny jeszcze jest? Uwielbiam fanatyków biggrin.gif

- Wiele pulpitów - w gruncie rzeczy, można mieć na każdym systemie, w linuxie/unixie masz to w większości dystrybucji, w windowsie trzeba pewnie by donstalować jakiś soft. Nie mniej da się.
- chmura - apple ma ją od nie dawna, przodują w tym inne firmy między innymi amazon i microsoft. zresztą nawet apple wykorzystuje chmurę microsotfu. nie wiem jaki to ma wpływ na szybsze programowanie.
- gesty myszy można mieć również na każdym systemie, od linuxa, po windowsa.
- time machine to program do tworzenia backupów, chyba nie muszę ci mówić że na inne systemy są również takie programy.

Póki co nie dostrzegłem żadnej rzeczy która by wpływała na pracę programisty szybciej. Sorry że odbiegam trochę od tematu, miałem już nie dręczyć fanatyków, obiecuje poprawę wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
mls
post 4.12.2011, 01:29:12
Post #17





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 677
Pomógł: 89
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Sam jestem użytkownikiem maków od ponad 5 lat. I nie ma co się tu rozpisywać nad plusami i minusami czy to sprzętu, czy to systemu, bo nie ma to żadnego sensu. Linuksiarz z pryszczami na gębie i z obowiązkowymi okularkami wybierze linuxa, zagorzały fan microsoftu uprze się na windowsa a człowiek który ma takie problemy w d... wybierze maka wink.gif Żarty żartami, ale każdy lubi co innego.

W pracy czy też poza nią nie wyobrażam sobie prostszego systemu. Wszystkie problemy z windows znikają, wszystkie plusy linuxa są. A nie mam wielkich wymagań. Środowisko programistyczne w całkiem podstawowej wersji jest "na dzień dobry" w systemie - Apache i PHP. Do normalnej pracy a bez zbędnej zabawy wystarczy instalacja XAMPPa. Edytor TextMate nie ma sobie równych i chyba jak do tej pory nie ma swojego odpowiednika na innych systemach (choć byli tacy, co próbowali zrobić swoje wersje). Do obsługi repozytoriów nic nie trzeba doinstalowywać bo i svn i git są w systemie...
Poza tym, mac to przede wszystkim elegancki sprzęt z którym nie ma co się wstydzić iść na biznesowe spotkanie smile.gif

A iPad, bo o nim w końcu jest wątek, to także niczego sobie sprzęt. Marketing zrobił swoje, jakość zrobiła jeszcze więcej. Obecnie, w razie konieczności mam możliwość edycji kodu również z iPada (bardzo sprawna aplikacja Textastic), a z racji tego, że klawiatura ekranowa w urządzeniach Apple nie ma sobie równych (i niech nikt nie próbuje twierdzić, że jest inaczej, bo wprost wyśmieję), jest to niemal tak wygodne jak na laptopie...

I pisałem to ja, macuser (MacBook Pro 15" i5), iPad (2) user, zresztą na iPadzie właśnie...
Tak jak w mojej stopce - "once you go mac, you never go back", ale kto nie korzystał ten zawsze wie najlepiej... wink.gif

--- edit ---

Jeszcze się odniosę do kilku poruszonych w wątku tematów. Gdyby nie Apple, synaptics i inni producenci touchpadów nie zaczęliby robić sterowników (pod windows i linuxa) obsługujących przewijanie zawartości ekranu dwoma palcami i nadal byście się męczyli (pewnie większość z was nadal się męczy) ze scrollem na określonej powierzchni "gładzika". Kolejnym krokiem było wprowadzenie gestów, o których ktoś wspomniał. Ale gestów na touchpadzie właśnie (i na multidotykowej myszy). Dalej... Synchronizacja z iTunes. To, że iTunes i QuickTime nigdy nie były specjalnie dopracowane na windows nie znaczy, że tak samo działają na maku. Tu wszystko jest jednym, sprawnie działającym organizmem. Ze świetną synchronizacją. Mac, iPhone, iPad czy iPod współdzielą te same informacje, obecnie w czasie rzeczywistym nawet. Który inny system może się pochwalić taką integracją z innymi urządzeniami? A który bez dodatkowych aplikacji? smile.gif
Większość z was doskonale wie, że połowa "nowych" rozwiązań w windows vista czy 7 to kopie funkcjonalności MacOS. Ale ciężko to przyznać, prawda?...

I na koniec - do bycia "fanboyem" czy jak to się tam określa jest mi dość daleko. Nie mam awersji ani do linuxa ani do windows, choć z tego drugiego systemu po prostu nie lubię korzystać. Zanim korzystałem z maka przez kilkanaście lat byłem normalnym użytkownikiem dosa i windowsów. A z linuxa korzystam na codzień do rozwiązań serwerowych.

Ten post edytował mls 4.12.2011, 01:43:41


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
lobopol
post 4.12.2011, 08:14:38
Post #18





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 729
Pomógł: 346
Dołączył: 4.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@mls Jakież to rozwiązania microsoft pożyczył od apple? Wymień kilka ja mógłbym ci wymienić dość sporo rzeczy jakie apple podprowadził z innych systemów. Ba na część nawet patenty pozakładał (a na większość próbował).
np. http://www.businessinsider.com/apple-steal...notifications-1 co pożyczył od osób które złamały iphone.
albo to, że sama koncepcja graficznego interfejsu była "pożyczona" od xeroxa
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i...ifi-dla-ios-a-5
Sama koncepcja tabletu (mowa tu o tablecie bez fizycznej klawiatury bo były już laptopy z obracanym dotykowym ekranem) również nie została wymyślona przez apple, a zapożyczona choć ciężko stwierdzić od kogo (nawet w 1968 roku koncepcja takiego urządzenia była polecam 2001: Odyseję kosmiczną obejrzeć

Ale oczywiście apple to święta firma która wszystko zrobiła sama...

Piszecie jakie to maci i inny sprzęt apple jest świetny, ale on ma w cholerę wad i niedoróbek np. każda wersja iphone miała tych niedoróbek gigantyczną ilość (nie będę wymieniał wszystkich bo jaki to sens, wymienię kilka które naprawiali w kolejnych)
-brak mms w bodaj iphone 1 gdzie to był standard nawet w starszych telefonach
-brak możliwości nagrywania wideo (na pewno 1 nie pamiętam czy kolejny któryś też)
-pękający ekran w bodaj 2 wersji (i tłumaczenie, że źle się używa) przy używaniu pokrowca
-znikający zasięg przy normalnym trzymaniu (chyba 4) i tłumaczenie apple, że użytkownicy źle trzymają (no i kłamanie, że inne telefony mają tak samo)

Co do multitouch to może ja dziwny jestem, ale nigdy nie lubiłem tego wynalazku. Najśmieszniejsze jest to, że większość fanów apple uważa, że to jest wynalazek apple, ale oczywiście tylko im się tak wydaje.

Mały obrazek pokazujący różnicę między zwykłym kompem a maciem http://i.pinger.pl/pgr260/d2fa1db7000808574af2ecb5


Podsumowując chcecie używać maca to używajcie, ale nie wmawiajcie innym, że to najlepszy komputer (bo części ma te same co zwykły pc, różni się os), ani najlepszy os (bo to raz, że kwestia gustu,a dwa nie wyróżnia się właściwie niczym poza limitowaną ilością gier).


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
by_ikar
post 4.12.2011, 11:42:58
Post #19





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 798
Pomógł: 307
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Gubin/Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@lobopol z fanatykami nie ma co dyskutować, oni wiedzą lepiej, ty nie używałeś tego sprzętu (nie stać cię? wink.gif) to nie możesz się wypowiadać. A jak wypowiadasz się negatywnie, to już na pewno jesteś pryszczatym fanatykiem linuxa, lub ignoranckim użytkownikiem windowsa. Całkiem (!)sensowny kombos fanatyka wink.gif

Cytat
A iPad, bo o nim w końcu jest wątek, to także niczego sobie sprzęt. Marketing zrobił swoje, jakość zrobiła jeszcze więcej. Obecnie, w razie konieczności mam możliwość edycji kodu również z iPada (bardzo sprawna aplikacja Textastic), a z racji tego, że klawiatura ekranowa w urządzeniach Apple nie ma sobie równych (i niech nikt nie próbuje twierdzić, że jest inaczej, bo wprost wyśmieję), jest to niemal tak wygodne jak na laptopie...


Wyjątkowość którą opisujesz, przypomina mi dość ciekawy filmik z prezentacji tego sprzęciku: http://www.youtube.com/watch?v=Nx7v815bYUw nie ma co, liczba zalet które zostały wymienione aż wgniatają w fotel smile.gif

Cytat
Jeszcze się odniosę do kilku poruszonych w wątku tematów. Gdyby nie Apple, synaptics i inni producenci touchpadów nie zaczęliby robić sterowników (pod windows i linuxa) obsługujących przewijanie zawartości ekranu dwoma palcami i nadal byście się męczyli (pewnie większość z was nadal się męczy) ze scrollem na określonej powierzchni "gładzika".

Komu mam poślady wycałować za te jakże niezbędną funkcję? Gdyby nie jeden gościu który stworzył język C i unixa, do dzisiaj apple i wiele innych systemów by nie istniało. Ale czym jest dzieło "pryszczatego" linuksiarza, w porównaniu do tak niezbędnej funkcji jak gesty myszy, bez których wcześniejsze użytkowanie komputera było katorgą.. wink.gif

Cytat
Większość z was doskonale wie, że połowa "nowych" rozwiązań w windows vista czy 7 to kopie funkcjonalności MacOS. Ale ciężko to przyznać, prawda?...

No oczywiście że masz rację, przecież apple jest wynalazcą wszystkiego, nawet opatentowanie przełomowego wyglądu prostokąta, było tak odkrywcze że wiele ludzi do dziś dnia zaniemówiło wink.gif

Cytat
I na koniec - do bycia "fanboyem" czy jak to się tam określa jest mi dość daleko.

To mnie zawsze bawi w fanatykach, bez względu na sprzęt który fanatycznie wyznają. Żaden z nich nie potrafi obiektywnie się wypowiadać o innych rozwiązaniach, z których korzystają inni ludzie. Oczywiście że ci daleko do fanatyzmu, przecież jesteś zwykłym apple userem wink.gif

Już chyba sobie podaruje ten offtopic i zakończę na przyznaniu racji apple maniakom, żeby się poczuli amazing dzięki swojemu sprzętowi. Finiszując: dobrze że wyszedł iPad 2, dzięki niemu najlepsi programiści na świecie, mogą programować sprawniej niż wszyscy inni programiści, którzy najzwyczajniej są ignoranccy (windows user) i pryszczaci (linux user). Nie dorównujemy wam do pięt wink.gif

Ten post edytował by_ikar 4.12.2011, 11:46:24
Go to the top of the page
+Quote Post
!*!
post 4.12.2011, 12:00:23
Post #20





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 4 298
Pomógł: 447
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


iPad2? Nie miałem okazji korzystać. Dla mnie jako programisty, grafika nie jest potrzebny, za małe możliwości. Poczekam może do czerwca na iPad3, gdy z pewnością wprowadzą coś czego obecna wersja nie posiada. Jak zawsze zresztą.


--------------------
Nie udzielam pomocy poprzez PW i nie mam GG.
Niektóre języki programowania, na przykład C# są znane z niezwykłej przenośności (kompatybilność ze wszystkimi wersjami Visty jest wiele warta).
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 02:14