Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> System dla studenta, Pomoc w stworzeniu projektu
com
post 5.10.2021, 13:31:58
Post #61





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3 033
Pomógł: 366
Dołączył: 24.05.2012

Ostrzeżenie: (0%)
-----


chodziło nam żebyśmy mogli zobaczyć jaki masz wynik twojego zapytania i dzięki temu pomóc znaleźć błąd nie e tak masz zostawić potem w kodzie wink.gif a teraz patrz wpis nospor smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
sapit
post 5.10.2021, 14:20:32
Post #62





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 19.07.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 5.10.2021, 14:30:09 ) *
I popatrz na ID ktorych uzywasz, bo raz ze uzywasz nie tego co trzeba a dwa ze uzywasz za kazdym razem tego samego... W moim arcie bylo wyraznie napisane kiedy jakie ID ma isc a nei ty sobie radosnie strzelasz jak leci



Ok jeszcze raz uważnie przypatrze się temu , może masz racje zbyt chyba szybko chce uzyskać już efekt :/

Cytat(com @ 5.10.2021, 14:31:58 ) *
chodziło nam żebyśmy mogli zobaczyć jaki masz wynik twojego zapytania i dzięki temu pomóc znaleźć błąd nie e tak masz zostawić potem w kodzie wink.gif a teraz patrz wpis nospor smile.gif


Ok jak będę przy kompie to puszczę wynik



  1. <tbody>
  2. <?php
  3. $sql = "SELECT * FROM client_product INNER JOIN clients ON client_product.id_client = clients.id INNER JOIN product ON client_product.id_product = product.id ORDER BY clients.firstname, clients.lastname ASC, product.list ASC";
  4. $result = mysqli_query($conn, $sql);
  5. $clients = array();
  6. while ($row = mysqli_fetch_array($result)) {
  7.  
  8.  
  9. $id_client = $row['id_client'];
  10.  
  11.  
  12. if (!isset($clients[$id_client]))
  13. $clients[$id_client] = array('firstname' => $row['firstname'], 'products' => array());
  14.  
  15.  
  16. if (!empty($row['list']))
  17. $clients[$id_client]['products'][] = array('list' => $row['list'], 'id' => $row['id']);
  18. print_r($clients);
  19. ?>
  20. <?php
  21. echo '<tr>';
  22. foreach ($clients as $cli){
  23. echo '<th>'.$cli['firstname'].'<th>';
  24. foreach ($cli['products'] as $product){
  25. echo '<th>'.$product['list'].'</th>';
  26. }
  27. echo '</th>
  28. </th>';
  29. }
  30. echo '</tr>';
  31. ?>
  32. <?php } ?>
  33. </tbody>
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 5.10.2021, 14:54:27
Post #63





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




Print_r robi sie po petli a nie w petli tongue.gif

No i dobra, tablica jest teraz ok. Tylko jej wyswietlanie to schrzaniles koncertowo. TR TD to nie to samo so UL LI. To sa dwa rozne mechanizmy i nie mozesz ich stosowac tak samo. Co zreszta widac po efekcie ktory uzyskales wink.gif
Pomysl teraz troche jak to poprawinie wyswietlic w TR TD

No i wyswietlac tez ma po PETLI generujaca tablice a nie w trakcje facepalmxd.gif
Skup sie troche na tym co robisz bo to zadna frajda ci pomagac w takim stanie


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sapit
post 5.10.2021, 15:26:03
Post #64





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 19.07.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 5.10.2021, 15:54:27 ) *
Print_r robi sie po petli a nie w petli tongue.gif

No i dobra, tablica jest teraz ok. Tylko jej wyswietlanie to schrzaniles koncertowo. TR TD to nie to samo so UL LI. To sa dwa rozne mechanizmy i nie mozesz ich stosowac tak samo. Co zreszta widac po efekcie ktory uzyskales wink.gif
Pomysl teraz troche jak to poprawinie wyswietlic w TR TD

No i wyswietlac tez ma po PETLI generujaca tablice a nie w trakcje facepalmxd.gif
Skup sie troche na tym co robisz bo to zadna frajda ci pomagac w takim stanie


Narazie to jest taki efekt ale pewnie jeszcze jest cos do zrobienia bo na tą chwile z 3 klientów pokazuje to samo



Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 5.10.2021, 15:32:10
Post #65





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




Pokaz kod po zmianach, bo jakos nie ufam zmianom co zrobiles


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sapit
post 5.10.2021, 17:43:41
Post #66





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 19.07.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 5.10.2021, 16:32:10 ) *
Pokaz kod po zmianach, bo jakos nie ufam zmianom co zrobiles


  1. <?php
  2. $sql = "SELECT * FROM client_product INNER JOIN clients ON client_product.id_client = clients.id INNER JOIN product ON client_product.id_product = product.id ORDER BY clients.firstname, clients.lastname ASC, product.list ASC";
  3. $result = mysqli_query($conn, $sql);
  4. $client = array();
  5. while ($row = mysqli_fetch_array($result)) {
  6.  
  7.  
  8. $id = $row['id_client'];
  9.  
  10.  
  11. if (!isset($client[$id]))
  12. $client[$id] = array('firstname' => $row['firstname'], 'products' => array());
  13.  
  14.  
  15. if (!empty($row['list']))
  16. $client[$id]['products'][] = array('list' => $row['list'], 'id' => $row['id']);
  17. // print_r($client); //do obejrzenia jak wygląda wygenerowana tablica
  18. ?>
  19. <?php
  20. echo '<ul>';
  21. foreach ($client as $cli){
  22. echo '<li>'.$cli['firstname'].'<ul>';
  23. foreach ($cli['products'] as $product){
  24. echo '<li>'.$product['list'].
  25. '</li>';
  26. }
  27. echo '</ul></li>';
  28. }
  29. echo '</ul>';
  30. ?>
  31. <?php } ?>
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 6.10.2021, 09:22:06
Post #67





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




Dobra ja sie poddaje. 10 razy mam mowic: wywal wyswietlane poza petle generujaca tablice? Niestety nie zostalem obdarzony cierpliwoscia i jak ktos olewa to co mowie X razy (i nie mowie tu tylko o tym wyswietalniu w petli generujacej, ale w tym temacie juz parokrotnie ignorowales moje posty) to ja sie wycofuje z dalszego pomagania.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
sapit
post 6.10.2021, 15:00:14
Post #68





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 50
Pomógł: 0
Dołączył: 19.07.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 6.10.2021, 10:22:06 ) *
Dobra ja sie poddaje. 10 razy mam mowic: wywal wyswietlane poza petle generujaca tablice? Niestety nie zostalem obdarzony cierpliwoscia i jak ktos olewa to co mowie X razy (i nie mowie tu tylko o tym wyswietalniu w petli generujacej, ale w tym temacie juz parokrotnie ignorowales moje posty) to ja sie wycofuje z dalszego pomagania.



Przepraszam cie najmocniej sad.gif Tak to jest jak ktoś się głąbem urodził 😉 Ale spokojnie sprawę dziś rano rozwiązałem już w całkiem inny sposób smile.gif I działa już wszystko tak jak chciałem smile.gif Jak będę przy komputerze to pokaże efekt który uzyskałem i który jest taki jak mi zależało. Ale i tak serdecznie chciałbym podziękować Tobie i wszystkim innym którzy zaangażowali się mi tu pomoc na forum !

Efekt końcowy smile.gif


Go to the top of the page
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 03:44