Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Problemy z chello
Seth
post 1.10.2002, 21:50:13
Post #1





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jestem ciekaw czy ktos z osob posiadajacych chello na forum ma ostatnio problemy z laczem :?:
Zaobserwowalem u siebie spadek szybkosci przesylanych danych z 60KB/s do... 79 bitow/s :!:

Co sie dzieje :?: :!:
Go to the top of the page
+Quote Post
GeoS
post 1.10.2002, 22:18:13
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 602
Pomógł: 0
Dołączył: --
Skąd: W - WA -> GRO

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cholery mozna dostac z tym chello juz od konca sierpnia (przynajmniej ja wtedy zauwazylem spadek jakosci uslugi - powrot z wyjazdow).

Ciagle zmiany routingu pakietow puszczasnych w swiat, czeste zaniki sygnalu, resety modemow, problemy z uzyskaniem IP. Od 2 dni nawet newsow z news.icm.edu.pl odczytac nie moge (a przez serwer news.chello.pl jakis czas temu wsjo dzialalo 3x wolniej) sad.gif

Ile mozna tak wytrzymac :?: A na ulicach billboardy zachecajace do przylaczenia sie (ostatnio daja 1 miech za free) sad.gif Bez rozwoju calej infrastruktury technicznej nie mozna w nieskonczonosc przylaczac nowych userow :!:

Na temat pojawienia sie nowej wersji, tzw. plus nic za bardzo nie wiadomo (z wyjatkiem tego, ze prowadza testy i ze szykuja sie do wprowadzenia, ale nie wczesniej niz w 2003) sad.gif Na temat uslugi zintegrowanej tez nic nie wiedza sad.gif Co oni w ogole wiedza :?: :?: Tylko tyle, ze trzeba na czas kase wplacic lub po 15 GB DL nalezy przyciac szybkosc do 32 kb/s (slownie: kilobity - wolniej niz modem 56600 bps).
Zaczynam sie juz rozgladac za "konkurencja w telekomunikacji" smile.gif

Ostatnio na osiedlu cos sie ruszylo (nawet sporo), wiec chyba chello po 12 miesiacach uzytkowania zostanie przeze mnie pozegnane.

Krotko mowiac - wystarczy poczytac grupe polskich uzytkownikow i nikt nie bedzie mial zludzen.

Rozzalony uzytkownik chello :cry:


--------------------
Zanim zadasz pytanie, zawsze wczesniej zajrzyj do manuala ( pl.php.net/manual/pl/ ).
Szukasz skryptow - www.hotscripts.com
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 1.10.2002, 22:44:03
Post #3





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




ja mam SDI (JA + 3 mieszkania) i jestem heppy (ale i tak nie lubie TPSA)

Pozdrawiam


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
GeoS
post 2.10.2002, 07:36:49
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 602
Pomógł: 0
Dołączył: --
Skąd: W - WA -> GRO

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
ja mam SDI (JA + 3 mieszkania) i jestem heppy (ale i tak nie lubie TPSA)


Sam sobie przeczysz.

Dlatego nie zakladalem uslugi SDI i innych TelePSA pochodnych, zeby ich bardziej niz za tel. nie dorabiac (tu akurat przy stacjonarnym jeszcze nie mam wyboru).

To chello tez moglbym podzielic na X osob i do chodzenia po WWW, poczty, ... by mi wystarczylo - tylko gdyby obecna jakosc lacza na to pozwalala (tzn. byla sensowna). Dwoch znajomych dziala na chello podzielonym na 10 osob i nie narzekaja (przynajmniej jeszcze) biggrin.gif


--------------------
Zanim zadasz pytanie, zawsze wczesniej zajrzyj do manuala ( pl.php.net/manual/pl/ ).
Szukasz skryptow - www.hotscripts.com
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post 2.10.2002, 07:57:51
Post #5





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




nie zaprzeczam z SDI jestem zadowolony ale to != love TPSA smile.gif
w Koszalinie nie mam innej opcji niz TPSA


--------------------
brak sygnaturki rowniez jest sygnaturką
Go to the top of the page
+Quote Post
Seth
post 4.10.2002, 20:48:08
Post #6





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 335
Pomógł: 6
Dołączył: 7.03.2002

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Zauwazylem, ze z pomoca techniczna w chello jest tak jak z totolotkiem - czasami wygrywasz winksmiley.jpg
Dzwoniac za pierwszym razem dowiedzialem sie tylko jednego:
- "No to juz nie wiem o co chodzi, prosze zainstalowac system od nowa" tongue.gif
Tja... Stare przyzwyczajenie z 9x pomyslalem.
Ale co taki koles moze wiedziec o moim sprzecie winksmiley.jpg pewnie ja cos nawalilem...
Szukalem, szukalem i... nic...
No to drugi telefon do milego pana, ktory defacto ziewal podczas rozmowy smile.gif
Po uroczym wstepie - menu wybierane klawiatura telefonu (trwajace min. 2 min. sad.gif ), przedstawilem swoj problem jeszcze raz. Minelo kilka chwil - dostatecznie dlugo abym mogl wyrzucic smieci, nakarmic psa i zjesc obiad.
- "Zresetowal sie modem ?"
- "Tak" - Ja smile.gif
- "Dziala ?"
- "Nie"
- "Nie ?"
- "Nie"
- "Nie... (nie)ech pan zrestartuje komputer"
- "ok, (czemu by nie dzien jeszcze mlody winksmiley.jpg)"
Po restarcie wszystko gra smile.gif

Tak, wiec rada dla wszystkich na przyszlosc: dzwoncie kilka razy do pomocy technicznej, a z otrzymanych wskazowek zrobcie statystyke i najczesciej wymieniane wskazowki zastosujcie (pomijajac reinstalacje systemu smile.gif).
Go to the top of the page
+Quote Post
GeoS
post 4.10.2002, 23:13:58
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 602
Pomógł: 0
Dołączył: --
Skąd: W - WA -> GRO

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Pomoc techniczna to na prawde "fajna sprawa" smile.gif

Jak do tej pory na szczescie nie kazali mi reinstalowac sytemu, a wrecz przeciwnie. Powiedzieli, za mam jeden z najlepszych (jesli chodzi o platforme win32) - win2k. Nie zmienia to faktu, ze modem trzeba resetowac, ze ich serwery maja czasem probelmy z dzierzawa wlasciwego IP po kolejnej wkur%$#%@# awarii. Zeby bylo smiesznie, to te awarie przytrafiaja sie dosc czesto i do tego w najmniej oczekiwanych momentach. A ile one potrafia trwac, to tylko my biedni uzytkownicy mozemy wiedziec sad.gif
Moze ktos juz do nich nasmarowal ladne pisemko z reklamacja, ktora by mu uznali :?:

Bardzo fajny patent mieli tez przed wakacjami na prowadzenie prac serwisowych sieci - potrafili wylaczac ludziom net o 11 w ciagu dnia. Dziwne maja te normy i standardy. Jeszcze sie dziwia, ze kazdy wyciska z tego co ma ile sie da.

Coz, wielce wkurzajacy jest ten proces czekania na "zywa" i pomocna dusze na infolini. Nie rozumiem na przyklad w jakim celu podaje sie ten syfny numer klienta, skoro pozniej i tak trzeba go podawac jeszcze raz, zeby przelaczyli do iHelpDesku. Pozniej jeszcze pytaja sie o MACa modemu. Cholery mozna z nimi dostac sad.gif

Niestety o poprawie stanu rzeczy "ni widu, ni slychu" sad.gif


--------------------
Zanim zadasz pytanie, zawsze wczesniej zajrzyj do manuala ( pl.php.net/manual/pl/ ).
Szukasz skryptow - www.hotscripts.com
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 09:29