Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> samsung np530u3c
Posio
post 19.03.2015, 00:10:06
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 417
Pomógł: 44
Dołączył: 23.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Siemka, mam problem z w.w komputerem. Jest to "ultrabook" od samsunga. Problem polaga na tym, że bootuje mi tylko usb i ... tylko z USB.
Nie ma szans żeby wejść w biosa / boot managera, żadne przyciski nie działają. Dokładniej sprawa wygląda tak, że widze logo samsunga, i przycisk "F2 to enter setup", klikam go, na ułamek sekundy pokazuje się "Please wait", i znów restart. Bios to jakis Phoenix Technologies.
Bez problemu mogę zainstalować Windowsa / Linuxa z pendrivea, nawet mogę zbootować system ale tylko przy użyciu narzędzi bootujących z USB np. plpmkboot.

Odłączyłem baterię na płytce, rozładowałem na maxa komputer, czekałem pół dnia. Po podłączeniu do zasilania i odpaleniu, dalej to samo. Siedzę już nad tym drugi dzień, i ręce mi opadają, a trochę siara, bo sam zaproponowałem że zrobię go "koleżance".
Myślałem o restarcie CMOSa bezpośrednio, ale za cholerę nie ma dostępu do żadnej zworki. Musiałbym rozłożyć całego lapka, a znając mnie i moje łapy + talent do psucia, połamałbym wszystko w pizd*.

Komputerek ma wlutowany dysk SSD SanDisk 25GB. Bez różnicy na którym dysku instaluje system, tak jakby w ogóle nie korzystał z danych dysków, jakby nie próbował nawet z nich bootować.

Bardzo bardzo bardzo, licze na to, że jest tu jakiś serwisant albo ktoś kto ogarnia takie dupne sytuacje, bo ja jestem w kropce. Z góry dzięki za pomoc.
Go to the top of the page
+Quote Post
tzm
post 19.03.2015, 07:35:27
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 675
Pomógł: 58
Dołączył: 17.12.2013

Ostrzeżenie: (10%)
X----


update biosu albo śmietnik na moje oko, jak nie masz tam dostępu z poziomu f2 to trzeba by przeinstalować całość softwarowo... aczkolwiek i tak bym stawiał na dysk twardy w tej sytuacji, zbootuj linuxa i ogarnij jakimś narzędziem badsektory, 2 dni temu naprawiałem kompa z podobnymi objawami i pomogła dopiero instalacja z innego komputera, w sensie... wyciągnięcie dysku i podpięcie pod awaryjny sprzęt.
Go to the top of the page
+Quote Post
Posio
post 19.03.2015, 15:07:47
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 417
Pomógł: 44
Dołączył: 23.06.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ogarnąłem to gówno... Downgrade biosu "lewymi" sposobami, potem upgrade samsungowym oprogramowaniem. BIOS zaczął się załącząć ale nawet po zmianie boot-orderu nic się nie zmieniło. Pomógł dopiero myk, z zainstalowaniem na ssd systemu i przeniesieniu na HDD bootsectora. Póki co działa. W każdym razie, nie polecam nikomu kupowania takich "ultrabookowych" gówien, bo po samej budowie widać że to szajs, a oprogramowanie tylko to potwierdza.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7.05.2024 - 23:03