Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Automatyczne odswiezanie pola formularza
jaql
post 4.10.2005, 10:13:39
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 17.02.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W duzym uproszczeniu przedstawie o co mi chodzi.
Na stronie chce zamiescic dwa textowe pola formularza.
Jedno do edycji textu (do jego wpisywania ) a drugie do wyswietlania wpisanej zawartosci.
To co jest dla mnie istotne to zeby po wpisaniu w pierwszym polu textu i po jego zatwierdzeniu u innych uzytkownikow na stronie od razu pojawiala sie zawartosc tego textu ( w polu odpowiadajacym za jego wyswietlanie ). Przede wszystkim zalezy mi na jak najmniejszej roznicy w czasie pomiedzy zatwiedzeniem wpisanego textu przez jednego uzytkownika a zobaczeniem go na stronie przez pozostalych uzytkownikow ( bylbym happy gdyby mozna bylo zejsc ponizej 5 sekund ...). Nie chodzi mi o chat chociaz pewnie moze to dzialac na podobnej zasadzie. Jesli to mozliwe prosze chociaz o wskazowki jak mam sie do tego zabrac ..jakies pomysly a dalej jakos moze sobie poradze ...poszukam w necie. Z gory THX exclamation.gif!!

Ten post edytował jaql 4.10.2005, 10:15:02
Go to the top of the page
+Quote Post
Sh4dow
post 4.10.2005, 11:12:43
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 569
Pomógł: 0
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Ostrzeżenie: (0%)
-----


do wykozystania iframe z odswierzaniem w naglowku strony lub div lub inny blok w polaczeniu z JS a dokladniej ajaxem. Dosc wygodne to by bylo. ale odsawierzanie co 5 sekund moze zabic server żądaniami jesli strone otworzy 10 osob naraz.


--------------------
Warsztat: Linux: PHP, MySQL, Apache, NetBeans, C++, Qt-Creator
Użytkownik, słowo którego specjaliści IT używają, gdy chcą powiedzieć idiota
Zarządzaj swoim budżetem domowym
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post 4.10.2005, 12:15:38
Post #3





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Można by do tego użyć AJAXa, który sprawdzałby co kilka sekund, czy timestamp zatwierdzonego tekstu jest nowszy niż data ostatniej modyfikacji bieżącej strony.
Jeśli tak, to pobieramy treść, aktualizujemy pole, zapisujemy timestamp modyfikacji (w zmiennej JS wystarczy, nie trzeba pchac jej na serwer), sprawdzamy co kilka sekund czy timestamp zatwierdzonego.....


Sh4dow: nie dośc że nie doczytałem Twojego posta do końca inie zauwazyłem, ze wspomniałeś o ajaxie, ale powiedz mi po co ukryte divy albo ifame'y? AJAX da sobie rade bez tego.
A odczytanie timestampa (tylko) to milisekundy.
Jdno query do bazy zzapytaniem o czas i ew. jedno z tekstem.
W pierszym przypadku przesyłamy kilkanaście, w drugim kilkaset bajtow.


--------------------
scanner.info
Warto pamiętać: KISS, DRY
Go to the top of the page
+Quote Post
jaql
post 5.10.2005, 10:51:31
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 17.02.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej mam jeszcze takie pytanko ...czy jest mozliwosc zrobienia czegos takiego zeby pole formularza reagowalo na zmiane wartosci w bazie danych => czyli dodaje jakis wpis do bazy danych a u wszystkich uzytkownikow automatycznie sie aktualizuje pole odpowiadajace za wyswietlanie textu ( ktore pobiera wartsoci z takiej bazy )

...chociaz cos czuje ze to czego szukam znajduje sie w tym o czym wyzej wspomnielscie ......

==========================================
Mam nadzieje ze ktos podsunie mi jakis pomysl. Z gory dziekuje.
///// Wiem ze w tym momencie zadaje pytanko troszke nie zgodne
z dedykacja tego dzialu tematycznego ...ale tego posta przeforwardowal tutaj
z innego dzialu php sam moderator ////

Ten post edytował jaql 5.10.2005, 11:12:27
Go to the top of the page
+Quote Post
TomASS
post 5.10.2005, 11:07:00
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 660
Pomógł: 13
Dołączył: 9.06.2004
Skąd: Wrocław i okolice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(jaql @ 2005-10-05 11:51:31)
Hej mam jeszcze takie pytanko ...czy jest mozliwosc zrobienia czegos takiego zeby pole formularza reagowalo na zmiane wartosci w bazie danych => czyli dodaje jakis wpis do bazy danych a u wszystkich uzytkownikow automatycznie sie aktualizuje pole odpowiadajace za wyswietlanie textu ( ktore pobiera wartsoci z takiej bazy ).
==========================================
Mam nadzieje ze ktos podsunie mi jakis pomysl. Z gory dziekuje.

Pole to nie zaktualizuje się dopuki, doputy użytkownik nie przeładuje strony.
Jeśli zaktualizujesz baze i będzie powiązanie pola formularza z bazą, to zaraz po odświeżeniu, odświeży się również i wartość. Nie wydaje mi się aby isntiało rozwiąznie tego bez odświeżania strony, chyba nawet AJAX nie jest taki potężny tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
jaql
post 5.10.2005, 11:22:39
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 17.02.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


..no coz zwykle odwolywanie sie do bazy po przeladowaniu strony mnie nie satysfakcjonuje ;/ ( jeszcze popatrze z tym AJAX'em moze cos wykombinuje ).
W kazdym razie bez bazy sie nie obejdzie / wpisywana wartsoc przez jednego uzytkownika bedzie jeszcze konfrontowana z poprzednimi wpisami w bazie i dopiero od tego bedzie zalezalo czy sie pojawi czy nie na stronie = wiec motyw bazy danych jest tu nieunikniowny. Nie moge sobie tez pozwolic na duze roznice w czasie pomiedzy dodaniem wartosci przez jednego uzytkowniak ..a zobaczeniem jej przez pozostalych. Coz ..mowi sie trudno ..ludzilem sie ze istnieje jakies rozwiazanie tego problemu ;( ...bede dalej kombinowal. Thx za pomoc i dobre checi.
Go to the top of the page
+Quote Post
TomASS
post 5.10.2005, 14:45:43
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 660
Pomógł: 13
Dołączył: 9.06.2004
Skąd: Wrocław i okolice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
..no coz zwykle odwolywanie sie do bazy po przeladowaniu strony mnie nie satysfakcjonuje ;/ ( jeszcze popatrze z tym AJAX'em moze cos wykombinuje ).

Podejżewam, że i tak się nie uda.... sad.gif

Cytat
W kazdym razie bez bazy sie nie obejdzie / wpisywana wartsoc przez jednego uzytkownika bedzie jeszcze konfrontowana z poprzednimi wpisami w bazie i dopiero od tego bedzie zalezalo czy sie pojawi czy nie na stronie = wiec motyw bazy danych jest tu nieunikniowny.

Dokładnie tak jak piszesz.

Cytat
Nie moge sobie tez pozwolic na duze roznice w czasie pomiedzy dodaniem wartosci przez jednego uzytkowniak ..a zobaczeniem jej przez pozostalych.

Rozumiem, niestety php nie dostarcza raczej (jestem pewien na 99%), mechanizmu aby to obsłużyć.

Cytat
bede dalej kombinowal. Thx za pomoc i dobre checi.

Chęci są zawsze smile.gif I chętni do pomocy także smile.gif Jak coś wykombinujesz to daj znać na tym forum.

Pozdrawiam


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 19.06.2024 - 18:27