Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [WordPress] Advanced Custom Fields - zmiana fontu w polu.
siutek
post 26.09.2016, 12:54:27
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 173
Pomógł: 1
Dołączył: 26.10.2005
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
Od kilku dni męczę się z - wydawać by się mogło - błahą sprawą.
Otóż przejąłem niedawno stronę opartą o Wordpressa, poprzednik wykorzystał w niej między innymi plugin Advanced Custom Fields.
Przy pomocy tego pluginu został utworzony szkielet strony głównej, a jeden z boxów ma w selekcie zdefiniowane 2 fonty, których mogę użyć do wyświetlenia ikon. Tak, ikony są de facto znakami w foncie. Chciałbym do tego zestawu dodać trzeci font, konkretnie Font Awesome. Niestety nie wiem jak tego dokonać. Znalazłem plik custom-fields.php (wp-content\themes\merchant\inc\) w którym znajduje się jeden wielki, wielopoziomowy Array, a w nim między innymi definicje tych dwóch fontów, które pojawiają mi się w selekcie w panelu admina.

Problem więc w tym, że nie wiem jak dodać Font Awesome do tej tablicy, gdyż cały plik custom-fields.php wygląda jak wygenerowany z wtyczki Advanced Custom Fields. Jak zatem zmodyfikować ten plik, ewentualnie wygenerować nowy który będzie posiadał dodatkowo pożądany font??

Dodam jeszcze, że zarówno plik fontu jak i plik css dotyczący Font Awesome znajdują się we właściwych lokalizacjach, obok działających fontów.


Przyznam, że to moje pierwsze spotkanie z wtyczką ACF.

pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
GreenGo
post 26.09.2016, 16:05:12
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 265
Pomógł: 4
Dołączył: 30.08.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Opcja 1: dodaj do tablicy kolejny element z font-awsome na zwór tego jak dodane są poprzednie.
Opcja 2: Znajdź w kodzie skórki takie coś jak:
  1. define( 'ACF_LITE' , true );

i ustaw na false. Istnieje szansa, że będziesz miał wtedy w panelu administracyjnym dodatkową pozycje "własne pola", gdzie będą wszystkie pola, które są w custom-fields.php. Będzisz mógł sobie wyklikać zmiany i exportować wszystko jeszcze raz. Jest również szansa, że poprzedni osoba robiąca tę stronę, nie wyklikiwała sobie tych pól przez panel, więc nic tam nie będzie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 00:01