Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [JavaScript][HTML][PHP]Jak usunąć znaki [ ] lub [" "] przy odczycie w HTML'u zmiennej generowanej w PHP, Jak wyeliminować skrypt Java i prawidłowo wyświetlić wartość zmiennej
JBW
post 22.10.2023, 17:58:17
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 22.10.2023

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na takie proste pytanie jak w temacie. Mam skrypt PHP (wykonanie skryptu generuje stronę z pulpitem do podglądu zmiennych) która używa mechanizmów PHP do odczytu zmiennych z bazy danych, mechanizmów HTML do sformatowania sposobu wyświetlenia zmiennych w przeglądarce Klienta, ale w kodzie HTML w <body> dodatkowo siedzi zaszyty skrypt Java do 'przekazania' wartości zmiennej PHP dla strony w HTML. Chciałem tego typu skrypt/stronę PHP 'wkleić' do okna na stronie generowanej przez Wordpress'a. No i tu się pojawił problem - szczególnie z tą częścią skryptu Java. W związku z powyższym zacząłem kombinować jak by tu usunąć skrypt Java i zmienną PHP zaciągnąć do HTML'a bez potrzeby wywołania 'kłopotliwego' skryptu.
W oryginalnym pliku 'pulpit.php' zmienną PHP o nazwie $value1 przed zamknięciem </body> odczytuje się poprzez skrypt Java (wersja skrócona):
<body>
...
<span class="reading"><span id="t1" ></span></span>
...
<script>
document.getElementById("t1").innerHTML = <?php echo $value1 ?>;
</script>
</body>

W związku z (na to mi wygląda!) problematyczną obsługą skryptów Java w Wordpress szukam możliwości innej prezentacji zmiennej PHP $value1. Więc spróbowałem wyrzucić skrypt Java z <body> i otrzymałem wersję teoretycznie równoznaczną - ale już bez części <script>:
<body>
...
<span class="reading"><?php echo $value1 ?></span>
...
</body>

To już jest do 'strawienia' w Wordpress (bez płatnych dodatków) - ale wynikiem pierwszej wersji jest odczyt np. wartości: 51,67 - za to drugiej wersji [51,67]. Niby to samo, ale przecież nasze zegarki cyfrowe nie wskazują godziny przykładowo [08:01:57] tylko 08:01:57. Jeszcze 'ciekawiej' jest z treścią np. daty i czasu które najwyraźniej po sformatowaniu zamieniane są w typ string i tam widać ["data czas"]. Sądzę że jest to standardowy sposób 'prezentacji' zmiennych generowanych po stronie Serwera przez moduł PHP (zawsze w nawiasach kwadratowych []). Zresztą podglądając 'źródło strony' w przeglądarce zawsze zobaczymy wartości wygenerowane przez PHP po stronie backendu serwera jako w nawiasach [wartość]. Jak to sformatować 'bez nawiasów' i wyświetlić prawidłowo bez użycia skryptów Java? Ułatwiłoby mi to życie. Z góry przepraszam za nieścisłości. To zarówno pierwszy post w forum PHP jak i doświadczenie niewielkie. Pytanie akurat w sam raz do 'przedszkola':)
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.10.2023, 19:34:54
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6297
Dołączył: 27.12.2004




Po pierwsze i najwazniejsze:
nie JAVA, a JAVA SCRIPT.
JAVA i JAVA SCRIPT to sa totalnie dwie rozne rzeczy. A jak przeraza cie pisanie JAVA SCRIPT to uzywaj skrotu JS
Tak jak KOT to nie to samo co KOTARA i nie mozesz pisac KOT myslac o KOTARA


Co do problemu to nie powinno byc raczej
<span class="reading"><span id="t1" ><?php echo $value1 ?></span></span>

skoro T1 miales w kodzie z JS?


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 13:28