Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Miejsce pracy Web Dewelopera
duszek
post 5.04.2018, 10:35:23
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 61
Pomógł: 0
Dołączył: 22.02.2018

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Od kilku lat zajmuję się wykonywaniem stron internetowych oraz aplikacji dedykowanych i była to moja stała praca gdzie klientów nie brakowało smile.gif jednak w tym roku jest dużo więcej zleceń niż zwykle i są to projekty bardziej wymagające i zaczynam się w tym wszystkim gubić - główny powód obsuwy terminów.

Zazwyczaj pracowałem na zasadzie Aptana + Serwer FTP i to mi wystarczało, jednak myślę że warto wyjść z średniowiecza programistycznego i ogarnąć ten bajzel i dlatego tu pojawia się moje pytanie od czego zacząć - Jakie oprogramowanie może mi zastąpić dobrze Aptane? oczywiście wolałbym nie sięgać po Dreamweaver - nie klei nam się współpraca smile.gif fajnie byłoby coś darmowego w sytuacji wdrożenia się w nowy dekalog programisty jednak nie przeszkodzą mi rozwiązania płatne, mam świadomość że muszę sprawdzić na własnej skórze ale czasu trochę mało.

Drugi problem to kontakt z klientem.... kontakt mailowy to tragedia gdy gubię się w wcześniejszych wiadomościach i gdy mam 4 klientów do ogarnięcia jednocześnie... Fajnie byłoby znaleźć gotowe oprogramowanie gdzie klient loguje się do panelu i tam jest prowadzona korespondencja, a na email wysyłane jest jedynie powiadomienie o udzielonej odpowiedzi - jeżeli takowego niema to tak czy tak samo wprowadzę takie rozwiązanie bo to chyba duże ułatwienie.

I teraz coś dla mnie magicznego... ten GIT, Docker oraz programy do pracy w grupach... lub do kontrolowania realizacji projektu... tutaj potrzebuję naprawdę pomocy i nie musicie mi tłumaczyć wystarczy jakaś dobra lektura drobne podpowiedzi bo nawał tego wszystkiego trochę mnie gubi mając jednocześnie tyle zleceń do ogarnięcia smile.gif

Z góry dzięki za podpowiedzi i ewentualny opieprz, bo wiem że mam Google, ale chodzi o to abym czegoś nie ominął wystarczą podpowiedzi, bo gdy nie siedzę w tych zabawkach to nie wiem do końca jakich zabawek szukać smile.gif

Ten post edytował duszek 5.04.2018, 10:38:04
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
nospor
post 6.04.2018, 14:38:25
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
sam jestem zwolennikiem konsoli, ale lubię wiedzieć wszystko o tym w co wchodzę
Tez kiedys zaczynalem z przygode z GIT. Ani nie razu nie odpalilem zadnego GUI bo i po co? Co mi da ta wiedza jak git jest obslugiwane przez jakies GUI? Na serwerze i tak tylko konsola.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 10:05