Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Problem z "Przedszkolem"
nospor
post 22.04.2011, 10:26:31
Post #21





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Tak więc 1 i 3 dział byłyby kontenerami do których przerzucano by te zbedne tematy,
Przecież mamy taki kontener, nazywa się "Śmietnik" wink.gif
Powinna być opcja, przy wrzucaniu do śmietnika, że by szedł PW do usera z wyjaśnieniem czemu temat poleciał do kosza. Wówczas żadnych dodatkowych forów nie trzeba by tworzyć, by był porządek od razu smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 22.04.2011, 10:28:51
Post #22





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Ja jestem za ankietą ewentualną i konstruktywną rozmową z userami nad funkcjonowaniem forum. Nie tylko na zasadzie: "My jako Zarząd chcemy tego i się dostosujcie", ale "Zachowanie X i Y części z Was jest jak cierń dla wszystkich i wkurza nie tylko nas, ale i Wy macie z tego nieprzyjemności lub problemy, więc proponujemy rozwiązanie Z... Zgłaszajcie do niego uwagi." i publikować co jakiś czas w dziale "Opinie, ogłoszenia, pytania ", bo przecież od tego on jest.

Niestety ale poza raportowaniem userzy nie mają wpływu na zawartość forum. Nie lepiej byłoby wprowadzić system "punktów"? Za napisanie posta, otrzymanie punktu Pomógł czy inne działania byłyby przeliczane punkty do wydania na określone akcje. Pozytywne rozpatrzenie tych akcji przez moderatorów skutkowało by "zwróceniem" wydanych na nią punktów do puli usera. Negatywne - zabranie ich. W ten sposób nikt nie wydawałby ich "głupio" lub by pogrążyć temat/post tylko dlatego, że mu się nie podoba, bo i tak moderator by oceniał słuszność "raportu". W ten sposób zresztą forumowicze mieli by poczucie, że mają realny wpływ na wygląd i zachowanie forum. Niestety ale funkcja Raportuj nie jest tak powszechna w użyciu, a moderatorzy wielokrotnie są i tak szybsi niż Raporty, czyszcząc zanim ktokolwiek coś zauważy.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.04.2011, 10:30:44
Post #23





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




Jak dla mnie ankieta też jest ok. Wkońcu w teorii to moderatorzy są dla userów a nie na odwrót smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 22.04.2011, 10:36:38
Post #24





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




I chyba to z PW to miałoby sens. Ostatnio i tak często coś zamykam i wywalam, nawet bez informowania usera, bo zwyczajnie uważam to za stratę czasu. Zastanawiam się jednak co robić z "bump"ami, bo teoretycznie są w Regulaminie uznane za akcje niedozwolone, ale w zalewie śmieciowych tematów potem taki ciut lepszy ginie i nie ma nawet jednego posta z sugstią choćby. User robi podbicie i temat wraca na pierwszą stronę, gdzie może ktoś go zauważy.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.04.2011, 10:38:25
Post #25





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




Jak ktoś raz na jakiś czas podbije ja to uznaję. Co innego gdy siedzi taki i co godzine robi BUMP. W nagrodę zamykam takiemu temat na ochłonięcie. Po pewnym czasie rzecz jasna otwieram, jak już zrozumie co robił nie tak wink.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 22.04.2011, 10:57:53
Post #26





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 22.04.2011, 09:46:26 ) *
"Śmierdzące lenie" za to mi się podoba biggrin.gif

Mi też, mi też...

Cytat(nospor @ 22.04.2011, 09:46:26 ) *
"W szukajce są nas miliony" takie tematy z marszu powinny być zamykanie a nie trafiać do kolejnego forum. I bardzo często są zamykane

No ale jednak po zamknięciu tematu warto by go odseparować od wątków sensownych i wywalić właśnie do takiego śmietnika. Może warto nazwać to po imieniu, czyli śmietnikiem. Byłam kiedyś modem na jednym forum i mieliśmy tam śmietnik. Wierzcie mi, że ludzie po jakimś czasie doszli do wniosku, że nie jest fajnie widnieć w śmietniku. lądowały tam zarówno całe wątki jak i pojedyncze wycięte z wątków posty.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.04.2011, 11:02:28
Post #27





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




My tez mamy śmietnik, ale widoczny tylko dla modków. Może faktycznie zrobić też śmietnik ogólny


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
JoShiMa
post 22.04.2011, 11:03:23
Post #28





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 374
Pomógł: 149
Dołączył: 1.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(nospor @ 22.04.2011, 10:26:31 ) *
Przecież mamy taki kontener, nazywa się "Śmietnik" wink.gif
Powinna być opcja, przy wrzucaniu do śmietnika, że by szedł PW do usera z wyjaśnieniem czemu temat poleciał do kosza. Wówczas żadnych dodatkowych forów nie trzeba by tworzyć, by był porządek od razu smile.gif

Ale gdzie, bo ten śmietnik nie jest widoczny dla użytowników, prawda? W każdym razie ja go nie widzę. A powinien byc widoczny, zeby było widać kto trafił na śmietnik. Takie lekkie napiętnowanie publiczne.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 22.04.2011, 11:29:05
Post #29





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




OK, a pytanie czy ruszamy coś w takim układzie w sprawie dawania "gotowców"? Bo leniuchy też na takich działaniach rosną w siłę. Niektórzy niezbyt świadomie podają rozwiązania na tacy, inni szarpią się o "pomógł".

Swoją drogą niektórym zamiast forum powinien się manual otwierać...
Go to the top of the page
+Quote Post
askone
post 22.04.2011, 11:59:50
Post #30





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 654
Pomógł: 121
Dołączył: 27.10.2007
Skąd: Poznań, Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A może lepszym i pewnie w miarę łatwym do implementacji byłoby wdrożenie opcji w ustawieniach konta:

Nie pokazuj postów z działu Przedszkole

Oczywiście domyślnie nie zaznaczone. Wtedy Ci, którzy chcą uniknąć leni i obiboków zaznaczają co trzeba i mają to co chcą wink.gif

Pozdrawiam


--------------------
Kliknij jeśli moja odpowiedź Ci pomogła.
askone.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.04.2011, 12:02:09
Post #31





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




askone ale chodzi właśnie o to, że przedszkole nie oznacza, że ktoś jest od razu leniem i obibokiem. W dziale przedszkole piszę też normalni przedszkolacy. A nam chodzi o likwidację tylko leni i obiboków smile.gif


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
askone
post 22.04.2011, 12:06:57
Post #32





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 654
Pomógł: 121
Dołączył: 27.10.2007
Skąd: Poznań, Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No tak - zdarzają się tam normalni przedszkolacy, którzy zasługują na pomoc... W takim razie moja propozycja nie jest rozwiązaniem.


--------------------
Kliknij jeśli moja odpowiedź Ci pomogła.
askone.pl
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post 22.04.2011, 12:26:35
Post #33





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




@JoShiMa: No nie wiem. Ja sam tam czasem swoje umieszczam smile.gif Czemu? Znasz długość moich postów? No to dorzuć, że: otwieram temat, piszę, daję wyślij i... o kurde, ktoś mnie uprzedził o 2-3 minuty. No to usuwam swój post. Nie jest to nagminne, ale część postów w Śmietniku dla modów jest właśnie takiego pochodzenia - samodzielnie lub przez modów usunięte posty z tą samą odpowiedzią i bardzo bliskimi czasami postowania. One wcale nie są wynikiem złej woli piszącego i pietnowanie ich mijało by się z celem.

@Daiquiri: gotowce nie są złe, ale to zależy od autora i miejsca. Co innego Giełda, co innego Przedszkole, co innego user mający problem poważny, którego opis by był na pół strony a co innego leń czekający na gotowca prostego jak cep. To już kwestia subiektywnej oceny.


--------------------
Najpierw był manual... Jeśli tam nie zawarto słów mądrości to zapytaj wszechwiedzącego Google zadając mu własciwe pytania. A jeśli i on milczy to Twój problem nie istnieje :D
Go to the top of the page
+Quote Post
nospor
post 22.04.2011, 12:32:57
Post #34





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 457
Pomógł: 6296
Dołączył: 27.12.2004




@thek Joshima miała na myśli taki specyficzny śmietnik do wglądu dla ogółu a nie taki co my mamy własny. Nasz własny pozostaje tylko dla nas, ale równorzędnie jest też smietnik dla wszystkich. Takie połączenie twoich dwóch działow co proponowałeś w jeden.


--------------------

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista
"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer

Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post 22.04.2011, 12:38:53
Post #35





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




@thek
Ja rozumiem, że są specyficzne sytuacje, gdzie zasadniczo odpowiedzią jest "gotowiec". Aczkolwiek nie uważam, że zamiast konkretnej podpowiedzi czy pseudokodu, zwykle lepiej jest podać gotowe rozwiązanie czy edytować cały skrypt użytkownika proszącego o pomoc. I tak coraz częściej widzę "a mógłbyś mi to wkleić w mój kod?", ręce opadają.
Go to the top of the page
+Quote Post
melkorm
post 22.04.2011, 12:51:42
Post #36





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 366
Pomógł: 261
Dołączył: 23.09.2008
Skąd: Bydgoszcz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli użytkownik jest w miarę ogarnięty i ma na prawdę problem że czegoś nie wie to spokojnie rzucam pseudo-gotowcem, ale gdy ktoś wrzuca 100+ linijkowy kod z tekstem "gdzie mam błąd" to ręce opadają.

Zresztą zauważyłem tendencję do tego że co bardziej doświadczeni użytkownicy omijają szerokim łukiem tego typu posty w przedszkolu. Ja sam się ograniczyłem do jakichś konkretniejszych problemów dotyczących ZF/jQuery.

Ogólnie jakieś środki powinny zostać podjęte bo w tym momencie znalezienie jakichkolwiek wartościowych informacji dla nowych użytkowników graniczy z cudem.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post
everth
post 22.04.2011, 15:16:48
Post #37





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 782
Pomógł: 153
Dołączył: 21.07.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Może parę rozwiązań które przyszły mi do głowy - ktoś powiedział że często ważne tematy zostają bez odpowiedzi "przytłoczone" resztą śmiecia. Może dałoby się wprowadzić jakiś guzik na zasadzie "ważny temat" lub "mi też się to przyda" albo "podbij" i sortować najpierw po ilości głosów a dopiero później po dacie. Normalny przedszkolak tak sformułuje pytanie że i inni będą mogli się podpiąć. Wątpię by dla kogoś ważny był temat "masz kod, daj odpowiedź".

Inna rzecz - przenoszenie do poddziałów w forum. Nie wiem jak inni ale ja przeglądam nowe posty przez "Asystenta", tam nie ma wyszczególnienia w jakim dziale zostały zadane. Może dałoby się dopisać nazwę działu przy temacie postu?


--------------------
Już mi się ani wiedzieć, ani tym bardziej myśleć nie chce.
[Think different]!
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.04.2024 - 01:07