Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> problem ze skryptem wysyłania mailów/mysql
Feliks
post 19.07.2004, 10:31:41
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 8.06.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam aarambo.gif

mam takie cuś
  1. <?
  2. $query=mysql_query(&#092;"SELECT `email` FROM `email` WHERE `wyslano` = 0\"); 
  3. while($result=mysql_fetch_assoc($query)) 
  4. { 
  5. // tu jakas wysylka 
  6. if(mail($result['email'], $tytul, $zawartosc, $naglowek)) 
  7. { 
  8. // update tabeli 
  9. mysql_query(&#092;"UPDATE email SET `wyslano` = 1 WHERE email='\".$result['email'].\"' \"); 
  10.  
  11. } 
  12. } 
  13. ?>

Kod
skrypt pobiera wartość z bazy mysql mail i wysyła maila + po wysłaniu dodaje do tabeli `wyslano` 1


mam takie coś ale jak zrobić żeby wysyłało tylko do 200 osób i zmieniło u tych 200osub wartość wyslano na '1' gdy wszyscy będą w bazie danych mieli wartość wyslano '1' to automatycznie się zmieni u wszystkich na 0 i od nowa będzie typował skrypt ludzi do których wyśle maila i zmieniał wartość na 1 i do tych ludzi nie będzie wysyłał nic dopóki wszyscy nie dostaną maila smile.gif

mysql'a zaczołem się uczyc od niedawna

mam nadzieję że mi ktoś pomoże rozwiązać ten problemn sad.gif

Ten post edytował Feliks 19.07.2004, 10:32:03
Go to the top of the page
+Quote Post
AIRSKY
post 19.07.2004, 13:22:03
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 13
Pomógł: 0
Dołączył: 31.01.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


  1. <?
  2. $query=mysql_query(&#092;"SELECT `email` FROM `email` ORDER BY `wyslano` ASC LIMIT 200\"); 
  3. while($result=mysql_fetch_assoc($query)) 
  4. { 
  5.   // tu jakas wysylka 
  6.   if(mail($result['email'], $tytul, $zawartosc, $naglowek)) 
  7.   { 
  8.     // update tabeli 
  9.     mysql_query(&#092;"UPDATE email SET `wyslano` = wyslano++ WHERE email='\".$result['email'].\"' \"); 
  10.     
  11.   } 
  12. } 
  13. ?>

To rozwiązania co zaproponowłąem wysyła maila do 200 osób i dodaje jeden do pola wysłano.. moim zdaniem takie rozwiazanie jest lepsze bo jezeli zdazy sie ze np bedzie tylko 50 osób które maja w wyslano=0 a ty bedziesz chciał wysłać maile do 200 osób to co wtedy... a tak to wysyła zawsze to osób które mają w tych polach najmniejszą wartosc

Ten post edytował AIRSKY 19.07.2004, 15:24:36
Go to the top of the page
+Quote Post
Feliks
post 20.07.2004, 14:39:27
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 8.06.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


kurcie

wyskakuje mi błąd jakiś blink.gif
Kod
Parse error: parse error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE, expecting T_STRING or T_VARIABLE or T_NUM_STRING in c:\usr\krasnal\www\aaa\firm\pages\config.php on line 44

czyli w lini gdzie się znajduje błąd
mysql_query("UPDATE email SET `wyslano` = wyslano++ WHERE email='\".$result['email']."' "); [QUOTE]

i tak przyokazji - muszą być tylko dwie wartości 0 i 1 poniewasz jeśli jeden użytkownik zarejestrował się dwa tygodnie temu i miał na swoim koncie już np. 5 maili i jeśli kowaliski się zarejestrował dwatygodnie po nim to on będzie dostawał maile asz dopuki będze miał wartość tego gościa co się zarejestroiwał dwa tygodnie temu................

a mi chodzi o coś takiego

czyli po wysłaniu maila zmieniał wartośc 0 na 1 i dotego goście nic niebędze wysyłał skrypt asz do puki wszystcy niebędą mieli w bazie danych wartości 1 a gdy wszystcy będą mieli tą wartośc to automatycznie skrypt zmieni u wszystkich zarejestrowanych użytkownikach wartośc 1 na 0 i od nowa będze typował kto ma dostać maila....

i tak przyokazji AIRSKY dzięki że prubowałeś mi pomuc smile.gif
i sory za błędy ort spieszyło mi się....

[dopisane]
no dobra coś tam wykombinuje
może mi ktoś momoze w czymś takim - czyli zrobic pentle w której jeden mail wyśle skrypt i UPDATATUJE tabele `wysłano` na 1 i dzięki tej pentli która będze się 200 razy uruchamiać smile.gif tylko niebardzo wiem jak to zrobic worriedsmiley.gif
bo ten skrypt powyżej
  1. <?php
  2.     // update tabeli 
  3.     mysql_query(&#092;"UPDATE email SET `wyslano` = 1 WHERE email='\".$result['email'].\"' \");
  4. ?>

Updatuje wszystkie wartości............
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 26.04.2024 - 08:15