Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Head First PHP & MySQL - Czy warto ?
stania
post 8.03.2016, 15:44:18
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 35
Pomógł: 0
Dołączył: 20.05.2005

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Jak w temacie, czytał ktoś tą książkę - w php jestem mało ogarnięty, czytaj ją jestem w połowie i mam wrażenie, że nic nowego się nie dowiedziałem.

Jaką książkę polecacie po niej ? Chętnie chciałbym się uczyć obiektowego php - czy najpierw muszę perfekt ogarnąć programowanie strukturalne?
czy mogę następną książkę mogę śmiało kupić obiektówkę ?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
stania
post 14.03.2016, 08:30:02
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 35
Pomógł: 0
Dołączył: 20.05.2005

Ostrzeżenie: (10%)
X----


Ja po prostu wiem, że bez obiektów nie przejdę pewnego etapu więc czy mi się podoba czy nie muszę się z nimi oswoić.

Podstawowe pytanie czy przed obiektami muszę perfekcyjnie poruszać się w php strukturalnym?
Go to the top of the page
+Quote Post
zegarek84
post 16.03.2016, 16:19:09
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 332
Pomógł: 294
Dołączył: 12.10.2008
Skąd: Olkusz

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(stania @ 14.03.2016, 08:30:02 ) *
Podstawowe pytanie czy przed obiektami muszę perfekcyjnie poruszać się w php strukturalnym?

Trochę nie wiem po co się wypowiadam skoro nie odpowiem w prost lub zagmatwanie...

Programowanie obiektowe to nie to samo co programowanie zorientowane obiektowo... a JS o którym tutaj wspomniano jest świetnym "poligonem" do programowania obiektowego, gdyż wszystko w zasadzie trzeba traktować jako obiekt (co prawda nie ma tam klas a klasy zastępują "wzorce" "prototypowy" ale mniejsza z tym) - zwłaszcza jeśli chodzi o js w przeglądarce - po dłuższej styczności można by się pokusić, iż programowanie funkcyjne jest też trochu zorientowane obiektowo...

na to co napisałem do programu strukturalnego myśląc o grze załóżmy popularnej heroes gdzie masz ludków to fragment kodu zajmujący się grupą ludków lub ludkiem łatwiej oddzielić od reszty, poddajesz obróbce która na fragment kodu ma wpłynąć ale nie znasz np. dalszych zdarzeń, więc wiele czynników wisi w powietrzu (to co opisałem w skrócie to i przy programowaniu funkcyjnym można osiągnąć, i odpowiednie funkcje przy językach funkcyjnych też mogą być obiektami lub nawet są)... potem jest inna akcja i losowo na powołany "szkielet" (wybierz klase/funkcje/prototyp) - nie wiesz co się działo ale jak za słabe schorowane zwierzątko to nadszedł jego kres - i dla mnie odpowiednia organizacja kodu powtarzającego się jest już obiektem - wiele razy spotkałem się ze stwierdzeniem, iż nawet w językach bez klas można programować obiektowo - nawet w samym C czy ASM...

a programowanie zorientowane obiektowo jak dla mnie to ścieżka jest wytyczona od góry przez instancje/obiekty nie strukturalnie lub ten kod jest obudowany i potem obiektowy - oczywiście tyczy się to operowania na obiektach czyli programowania obiektowego - ale każdy może mieć inne zdanie...


--------------------
Jeśli twoja ręka rusza do przodu powstrzymaj swój gniew; gdy wyprzedza cię twój gniew - wycofaj rękę.

Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 13:44