Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Uniwersalny preprocesor kodu źródłowego
K0FF
post 30.12.2017, 23:56:44
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 30.12.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Programując w PHP oraz w kilku innych językach skryptowych brakowało mi czegoś w rodzaju preprocesora kodu źródłowego: czegoś co np. usunie zbędne fragmenty kodu w wersji produkcyjnej skryptu lub połączy kilka plików w jeden [..,itd]. Używaliśmy w tych celach różnych narzędzi i skryptów, które w pewien sposób "dawały radę", ale postanowiłem stworzyć coś bardziej uniwersalnego [..] i napisałem jakiś czas temu w Pythonie ("oswajam węża") coś w rodzaju uniwersalnego preprecesora kodu źródłowego, który można uruchomić by wykonał polecenia z komentarzy i np. wygenerował nowy plik wyjściowy z wersją na produkcje.

Pogram raczej spodobał się moim znajomym, którzy go testowali przez ostatnie dwa tygodnie, a teraz jest w tzw. fazie publicznej alfy i jak na razie wszystko działa dobrze. Ponieważ podejrzewam, że mój program może tutaj kogoś zainteresować, to prywatnie będę mile wdzięczny za rzucenie okiem i feedback, oraz w miarę możliwości i zainteresowania zapraszam do zabawy.

https://github.com/k0ff/blox

Ten post edytował K0FF 30.12.2017, 23:57:34
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
K0FF
post 3.01.2018, 13:24:04
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 30.12.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeszcze w tym miesiącu zrobię z tego pakiet, a co zmiennych: blox jeśli nie zdefiniowaliśmy nim zmiennej to bierze zmienne systemowe, tzn. używając {@:nazwa.zmiennej} bierze pierw zmienną lokalną, a jeśli takiej niema to użyje zmiennej systemowej, jest w repozytorium taki przykład co używa {@:zmienna}, {#:zmienna}, {$:zmienna}, gzie dodatkowo # to tylko zmienne lokalne interpretera, a $ to tylko zmienne systemowe.

Dodałem zmienne jako parametr w cli, bo wpływają one na wyjście (np. bloki warunkowe) w procesie generowania wyjścia. Można używać --zmiennej, --not-zmienna --zmienna:wartość by np. za pomocą jednego hook'a wygenerować kilka wersji pliku itp.

Będę jeszcze działał w temacie tego procesora za kilka miesięcy (na wiosnę) jak go trochę sam poużywam w jakiś swoich projektach i zbiorę feedback od znajomych i zainteresowanych (mam lokalnie plik blox.todo). Teraz jak będę miał wolny czas na pythona to będę uczył się jak pracować z źródłami danych - jak baza danych sqlite, pliki xml i json itp. by móc już coś konkretnego zaprogramować w tym języku, bo mam od dłuższego czasu pomysł na dwa inne i niezobowiązujące programy, które będę sobie pisał w pythonie po godzinach w zależności od ochoty, które z założenia - w dłuższej perspektywie ułatwią mi codzienną prace i pozwolą opanować w praktyce kolejny język programowania, ale to jest już temat na inny wątek.

Ten post edytował K0FF 3.01.2018, 13:24:25
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 11:19